Valmieras Ziņas

Universum skolēni uzstājas arī vasarā

Lasīšanas laiks: 3 min

Ziedošu puķu un krāsainu gleznu rotātās mājas priekšā zem balkona spēlētājus gaida īpašas- ceļojošās klavieres, kas piederējušas pianistei Jautrītei Putniņai. Tā ir skatuve. Mazliet tālāk pie ķiršu koka čalo bērni un jaunieši, redzami arī mūziķi, bet pagalmā kuplā skaitā sasēdušies viesi. Tūlīt sāksies Burkānciema mūzikas svētki, taču klausītāji vēl nāk un nāk…

Šajos pedagogu Aivara Cepīša un Ritmas Pētersones-Cepītes rīkotajos dārza svētkos bija brīnišķīga iespēja piedalīties arī Universum mūzikas un mākslas vidusskolas skolēniem – gan pašiem muzicējot, gan klausoties citus dalībniekus. Īpašs prieks, ka klausītāji ar ovācijām pateicās par aizrautīgo priekšnesumu, ko sniedza Universum orķestris Aivara Cepīša vadībā. Skolēniem tā bija nenovērtējama pieredze – uzstāties līdzās profesionāliem mūziķiem un dziedātājiem, redzēt un dzirdēt virtuozu sniegumu.

Universum direktors Andis Apsītis pateicās festivāla organizētājiem un pauda: “Man ir neizsakāms gandarījums, ka mēs decembrī svinēsim 5.gadu kā mūzikas skola. Milzīgs paldies Aivaram un Ritmai Cepīšiem, kas palīdzēja mums ielikt muzikālo saprašanu, kā tas ir darāms un ielikt pamatstūrakmeni mūzikas profesionālās ievirzes programmā mūsu skolai. Tā nu brīnišķīgā veidā lielākā daļa no bērniem, kas mācās vispārējā izglītībā, var bagātināties arī mūzikā un nu jau otro gadu arī mākslā.”

Pēc koncerta Aivars Cepītis aicināja visus pulcēties pie ugunskura un cienāties ar karstu zupu. Draudzīgā atmosfērā dalībnieki un viesi dalījās iespaidos. Aptaujājot Universum skolēnus un viņu vecākus, noskaidrojās, ka ir gan prieks, gan arī izaicinājums brīvlaikā piedalīties šādā pasākumā. Par saviem iespaidiem šajā koncertā dalījās arī Universum skolēni. Marks (6 g.; spēlēja ritma priekšnesumā): “Es neuztraucos nemaz! Man patika un skolā es mācos spēlēt klavieres.” Pēteris (14 g.; orķestrī spēlē klarneti) stāstīja: “Nekad nebiju tik tuvu dzirdējis operu. Tas bija iespaidīgi.”  Džonatans (12 g.; spēlē fagotu): “Ārā spēlēt ir citādāk nekā telpās – notis vējš pūš prom. Arī skan citādāk. Man patika kā puisis mežragu spēlēja.”

Savukārt koncerta organizatore un skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte pateicās: “Liels paldies direktoram Andim, audzēkņiem, vecākiem un kolēģiem par atsaucību un dalību Namdaru ielas dārza koncertā. Priecājos par Evas, Justa un Tobiasa klavierspēli koncertā! Paldies visiem orķestra dalībniekiem, kuri spēlēja kopā ar profesionāliem mūziķiem jaunizveidotajā Burkānciema festivāla orķestrī diriģenta Aivara Cepīša vadībā. Skanēja labi! Jauku, saulainu atlikušo vasaru un uz tikšanos rudenī!”

Patiess prieks par viesmīlīgo organizatoru uzņēmību un klausītāju atsaucību. Lai Universum mūzikas un mākslas skolas skolēniem šie mūzikas svētki ir kā uzmundrinājums attīstīt savas muzikālās prasmes un talantu, lai to lietotu un pagodinātu Dievu.

Kā teica Universum mūzikas un mākslas vidusskolas direktors Andis Apsītis: “Šodien mēs klausījāmies daudz vēsturiskas mūzikas. Ko nozīmē vārds vēsture? Vēstījums un turēšana, tātad vēstījums ir jānotur. Arī šobrīd top vēsture. Daudz no tā, ko mēs kā tauta baudām muzikālajā jomā ir tāpēc, ka tieši Valmierā savulaik radās ļoti spēcīga kustība, kura savienoja garīgumu, izglītību un vēlāk arī mūziku. Šobrīd to vēstījumu turam un nesam mēs. Mēs veidojam vēsturi.”

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERĀ, RŪJIENĀ, VALKĀ, SMILTENĒ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-13 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

SIA “Valmieras Namsaimnieks” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku APKOPĒJU – DEŽURANTU Galvenie darba pienākumi: Uzturēt kārtību un tīrību koplietošanas telpās, tai skaitā: Koplietošanas telpu un teritorijas uzkopšanas darbi Sanitāro telpu un mezglu periodiskā uzkopšana Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu laba saskarsmes kultūra vispārējā pamata izglītība Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojums 780 EUR mēnesī pirms nodokļu samaksas Pieteikties līdz 2026.gada 06.februārim, sūtot CV elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-02-06 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā direktora vietnieku/-ci izglītības jomā (audzināšanas darbā) uz noteiktu laiku. Ja Jūs vēlaties: • nodrošināt Iestādes audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt izglītības iestādes ārpusstundu darbu; • vadīt, plānot, organizēt audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • koordinēt un pārraudzīt interešu izglītības pulciņu, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu un klašu audzinātāju darbu; • nodrošināt ārpusstundu pasākumu un aktivitāšu plānošanu, organizēšanu un uzraudzību; • koordinēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; • koordinēt skolas atbalsta jomas komandas darbu; • apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Iestādē; • piedalīties Iestādes iekšējo normatīvo aktu izstrādē un nodrošināt to ievērošanu; • atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; • veicināt Iestādes tradīciju saglabāšanu, pilnveidošanu un tēla veidošanu; un Jums ir: • augstākā izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • darba pieredze līdzīgā amatā un izglītības vadības darbā tiks uzskatīta par priekšrocību; • pieredze padoto darba snieguma izvērtēšanā, mērķu noteikšanā; • pieredze metodiskajā darbā, izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; • jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; • kompetences: spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; labas - komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • atalgojumu EUR 2136 mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par slodzi); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot motivētu pieteikuma vēstuli un savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Direktora vietnieka/-ces vakancei” līdz 2026.gada 11.februārim: uz e-pastu: v2v@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras 2.vidusskolas lietvedībā (Raiņa ielā 11, Valmiera, Valmieras novads). Tālrunis informācijai: 64281559. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-11 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64281559 (lietvede)

Mūsu partneri