Valmieras Ziņas

Universum skolēni uzstājas arī vasarā

Lasīšanas laiks: 3 min

Ziedošu puķu un krāsainu gleznu rotātās mājas priekšā zem balkona spēlētājus gaida īpašas- ceļojošās klavieres, kas piederējušas pianistei Jautrītei Putniņai. Tā ir skatuve. Mazliet tālāk pie ķiršu koka čalo bērni un jaunieši, redzami arī mūziķi, bet pagalmā kuplā skaitā sasēdušies viesi. Tūlīt sāksies Burkānciema mūzikas svētki, taču klausītāji vēl nāk un nāk…

Šajos pedagogu Aivara Cepīša un Ritmas Pētersones-Cepītes rīkotajos dārza svētkos bija brīnišķīga iespēja piedalīties arī Universum mūzikas un mākslas vidusskolas skolēniem – gan pašiem muzicējot, gan klausoties citus dalībniekus. Īpašs prieks, ka klausītāji ar ovācijām pateicās par aizrautīgo priekšnesumu, ko sniedza Universum orķestris Aivara Cepīša vadībā. Skolēniem tā bija nenovērtējama pieredze – uzstāties līdzās profesionāliem mūziķiem un dziedātājiem, redzēt un dzirdēt virtuozu sniegumu.

Universum direktors Andis Apsītis pateicās festivāla organizētājiem un pauda: “Man ir neizsakāms gandarījums, ka mēs decembrī svinēsim 5.gadu kā mūzikas skola. Milzīgs paldies Aivaram un Ritmai Cepīšiem, kas palīdzēja mums ielikt muzikālo saprašanu, kā tas ir darāms un ielikt pamatstūrakmeni mūzikas profesionālās ievirzes programmā mūsu skolai. Tā nu brīnišķīgā veidā lielākā daļa no bērniem, kas mācās vispārējā izglītībā, var bagātināties arī mūzikā un nu jau otro gadu arī mākslā.”

Pēc koncerta Aivars Cepītis aicināja visus pulcēties pie ugunskura un cienāties ar karstu zupu. Draudzīgā atmosfērā dalībnieki un viesi dalījās iespaidos. Aptaujājot Universum skolēnus un viņu vecākus, noskaidrojās, ka ir gan prieks, gan arī izaicinājums brīvlaikā piedalīties šādā pasākumā. Par saviem iespaidiem šajā koncertā dalījās arī Universum skolēni. Marks (6 g.; spēlēja ritma priekšnesumā): “Es neuztraucos nemaz! Man patika un skolā es mācos spēlēt klavieres.” Pēteris (14 g.; orķestrī spēlē klarneti) stāstīja: “Nekad nebiju tik tuvu dzirdējis operu. Tas bija iespaidīgi.”  Džonatans (12 g.; spēlē fagotu): “Ārā spēlēt ir citādāk nekā telpās – notis vējš pūš prom. Arī skan citādāk. Man patika kā puisis mežragu spēlēja.”

Savukārt koncerta organizatore un skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte pateicās: “Liels paldies direktoram Andim, audzēkņiem, vecākiem un kolēģiem par atsaucību un dalību Namdaru ielas dārza koncertā. Priecājos par Evas, Justa un Tobiasa klavierspēli koncertā! Paldies visiem orķestra dalībniekiem, kuri spēlēja kopā ar profesionāliem mūziķiem jaunizveidotajā Burkānciema festivāla orķestrī diriģenta Aivara Cepīša vadībā. Skanēja labi! Jauku, saulainu atlikušo vasaru un uz tikšanos rudenī!”

Patiess prieks par viesmīlīgo organizatoru uzņēmību un klausītāju atsaucību. Lai Universum mūzikas un mākslas skolas skolēniem šie mūzikas svētki ir kā uzmundrinājums attīstīt savas muzikālās prasmes un talantu, lai to lietotu un pagodinātu Dievu.

Kā teica Universum mūzikas un mākslas vidusskolas direktors Andis Apsītis: “Šodien mēs klausījāmies daudz vēsturiskas mūzikas. Ko nozīmē vārds vēsture? Vēstījums un turēšana, tātad vēstījums ir jānotur. Arī šobrīd top vēsture. Daudz no tā, ko mēs kā tauta baudām muzikālajā jomā ir tāpēc, ka tieši Valmierā savulaik radās ļoti spēcīga kustība, kura savienoja garīgumu, izglītību un vēlāk arī mūziku. Šobrīd to vēstījumu turam un nesam mēs. Mēs veidojam vēsturi.”

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri