Valmieras Ziņas

Ugunsdzēsēji glābēji Valmierā dzēsuši degošu garāžu

Aizvadītajās diennaktīs, no 27. aprīļa plkst. 6.30 līdz 2. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 37 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl septiņi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa.

Brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Brenguļu ielā Valmierā, kur dega garāža, Gulbenes novada Stradu pagastā, kur dega traktors, Vecpiebalgas novada Inešu pagastā, Smiltenes novada Launklanes pagastā un Raunas novada Raunas pagastā, kur dega vieglās automašīnas, kā arī Smiltenes novada Smiltenes pagastā, kur dega zaru kaudze 90m2 platībā.

Svētdien plkst. 5.30 tika saņemts izsaukums uz Vidzemes ielu Madonā, kur dega vienstāvu neapdzīvota ēka 100m2. Pēc četru stundu ilga darba – plkst. 9.36, ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku nodzēsa.

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.01 saņemts izsaukums uz Miera ielu Gulbenē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja ar mansarda stāvu un šķūnis 320m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 3.39. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Gulbenes, Cesvaines, Alūksnes un Balvu ugunsdzēsēji glābēji.

Vakar plkst. 16.03 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Veclaicenes pagastu, kur dega šķūnis, saimniecības ēka ar malku, kā arī atkritumi 92m2 lielā platībā. Plkst. 19.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Brīvdienās divu māju dūmvados dega sodrēji – šādi izsaukumi tika saņemti uz Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu, kā arī Rūjienas novada Vilpulkas pagastu.

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki, lielākās degšanas platības:

  • 2 hektāri – Limbažu novada Katvaru pagastā;
  • 1,5 hektāri – Gulbenes novada Galgauskas pagastā.

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, pirmdien ugunsdzēsēji glābēji Strenču novada Jērcēnu pagastā no koka nocēla kaķi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri