Valmieras Ziņas

Ūdeņu monitoringa rezultāti Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: < 1 min

Oficiālā peldsezona Latvijā beigsies 15. septembrī, bet augusts vēl ir vasaras mēnesis, kad gaidām siltas un vasarīgas dienas, kurās, iespējams, varēs baudīt ūdeņu priekus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Saņemti jaunākie ūdeņu monitoringa rezultāti, kuri liecina, ka Valmieras novadā esošajās neoficiālajās peldvietās – Gaujā (Strenčos un Valmierā pie Dzelzs tilta), Abulā (Brenguļos), Salacā (pie Līču skolas),Vaidavas ezera pludmalē, Rāķa ezerā, Sedas karjerā, Brandeļa ezerā, Trikātas ezerā, Ķiruma ezerā, Burtnieku ezera Vecates atpūtas vietā (pie Salacas ietekas), Endzeles ezeriņā, Sēļu dīķī. Burtnieku ezera Silzemnieku pludmalē ūdens kvalitāte atbilst visām noteiktajām prasībām.

Veicot peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu jūras un iekšzemes peldvietās ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski (pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem), gan vizuāli novērtējot peldvietu.

Iedzīvotāji ir iecienījuši lietot pārtikā avotu ūdeni. Informējam, ka Oliņu avota ūdeni nav ieteicams lietot uzturā nenovārītu – tas neatbilst dzeramā ūdens obligātajām nekaitīguma un kvalitātes prasībām. Savukārt Vaidavas “Pilskalna svētavota” un Vaidavas ezera avota ūdens ir drošs lietošanai uzturā.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri