Valmieras Ziņas

Turpinās Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras pils kultūrvides centra būvdarbu laikā tiek veikta esošo pils ziemeļrietumu mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra ēkas – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Šobrīd nepiemērotu laikapstākļu dēļ pils mūra restaurācijas darbus nav iespējams turpināt. Taču līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam tika paveiktas divas trešdaļas no veicamo mūru konservācijas darbu apjoma.

Arī jaunās ēkas būvniecība jau ir sākusies – ir uzstādītas kolonnas, izbūvēta cokolstāva daļa lifta šahtai, kā arī ir daļēji izbūvētas ārējās inženierkomunikācijas. Uz kolonnām tiks būvēts ēkas stikla korpuss, kas atradīsies virs pils mūriem, tādējādi iekonservējot un nodrošinot to apskates pieejamību jaunās ēkas apmeklētājiem.

Vecās aptiekas ēkai gandrīz paveikti plānotie demontāžas darbi, daļēji pabeigta logu restaurācija. Arī šajā ēkā darbi uz laiku ir apturēti.

Demontāžas darbu laikā Valsts kultūras mantojuma pārvalde (VKMP) konstatēja, ka atsegtajām vecās aptiekas ēkas konstrukcijām ir arhitektūras pieminekļa pazīmes.

Šobrīd VKMP Pieminekļu uzskaites komisija Valmieras Vecās aptiekas ēkai ar piebūvēm noteikusi jaunatklāta kultūras pieminekļa statusu, ēkām tiek izstrādāta pilna apjoma arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. 

Arhitektoniski mākslinieciskās vecās aptiekas konstrukciju izpētes dēļ apturētā aptiekas ēkas pārbūve šobrīd rada nobīdi būvdarbu grafikā. Taču, ja pēc arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātiem nebūs nepieciešamas būtiskas izmaiņas vēsturiskās ēkas pārbūves daļā, Valmieras pils kultūrvides centra būvdarbus plānots šogad pabeigt.

Covid-19 pandēmijai netiek prognozēta ietekme uz Valmieras pils kultūrvides centra izveides gaitu finansējuma vai darbaspēka resursu pieejamības dēļ. Covid-19 dēļ ir slēgtas vai daļēji slēgtas atsevišķas rūpnīcas Rietumeiropā. Tādēļ būvdarbu veicējiem jānodrošina savlaicīga materiālu un iekārtu pasūtīšana.

Valmieras pils kultūrvides centra izveide tiek īstenota, saņemot finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projektiem “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība”.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri