Valmieras Ziņas

Turpinās Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība

Valmieras pils kultūrvides centra būvdarbu laikā tiek veikta esošo pils ziemeļrietumu mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra ēkas – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Šobrīd nepiemērotu laikapstākļu dēļ pils mūra restaurācijas darbus nav iespējams turpināt. Taču līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam tika paveiktas divas trešdaļas no veicamo mūru konservācijas darbu apjoma.

Arī jaunās ēkas būvniecība jau ir sākusies – ir uzstādītas kolonnas, izbūvēta cokolstāva daļa lifta šahtai, kā arī ir daļēji izbūvētas ārējās inženierkomunikācijas. Uz kolonnām tiks būvēts ēkas stikla korpuss, kas atradīsies virs pils mūriem, tādējādi iekonservējot un nodrošinot to apskates pieejamību jaunās ēkas apmeklētājiem.

Vecās aptiekas ēkai gandrīz paveikti plānotie demontāžas darbi, daļēji pabeigta logu restaurācija. Arī šajā ēkā darbi uz laiku ir apturēti.

Demontāžas darbu laikā Valsts kultūras mantojuma pārvalde (VKMP) konstatēja, ka atsegtajām vecās aptiekas ēkas konstrukcijām ir arhitektūras pieminekļa pazīmes.

Šobrīd VKMP Pieminekļu uzskaites komisija Valmieras Vecās aptiekas ēkai ar piebūvēm noteikusi jaunatklāta kultūras pieminekļa statusu, ēkām tiek izstrādāta pilna apjoma arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. 

Arhitektoniski mākslinieciskās vecās aptiekas konstrukciju izpētes dēļ apturētā aptiekas ēkas pārbūve šobrīd rada nobīdi būvdarbu grafikā. Taču, ja pēc arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātiem nebūs nepieciešamas būtiskas izmaiņas vēsturiskās ēkas pārbūves daļā, Valmieras pils kultūrvides centra būvdarbus plānots šogad pabeigt.

Covid-19 pandēmijai netiek prognozēta ietekme uz Valmieras pils kultūrvides centra izveides gaitu finansējuma vai darbaspēka resursu pieejamības dēļ. Covid-19 dēļ ir slēgtas vai daļēji slēgtas atsevišķas rūpnīcas Rietumeiropā. Tādēļ būvdarbu veicējiem jānodrošina savlaicīga materiālu un iekārtu pasūtīšana.

Valmieras pils kultūrvides centra izveide tiek īstenota, saņemot finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projektiem “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2021-04-08 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri