Valmieras Ziņas

Turpinās Valmieras pils kultūrvides centra būvniecība

Valmieras pils kultūrvides centra būvdarbu laikā tiek veikta esošo pils ziemeļrietumu mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra ēkas – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Šobrīd nepiemērotu laikapstākļu dēļ pils mūra restaurācijas darbus nav iespējams turpināt. Taču līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam tika paveiktas divas trešdaļas no veicamo mūru konservācijas darbu apjoma.

Arī jaunās ēkas būvniecība jau ir sākusies – ir uzstādītas kolonnas, izbūvēta cokolstāva daļa lifta šahtai, kā arī ir daļēji izbūvētas ārējās inženierkomunikācijas. Uz kolonnām tiks būvēts ēkas stikla korpuss, kas atradīsies virs pils mūriem, tādējādi iekonservējot un nodrošinot to apskates pieejamību jaunās ēkas apmeklētājiem.

Vecās aptiekas ēkai gandrīz paveikti plānotie demontāžas darbi, daļēji pabeigta logu restaurācija. Arī šajā ēkā darbi uz laiku ir apturēti.

Demontāžas darbu laikā Valsts kultūras mantojuma pārvalde (VKMP) konstatēja, ka atsegtajām vecās aptiekas ēkas konstrukcijām ir arhitektūras pieminekļa pazīmes.

Šobrīd VKMP Pieminekļu uzskaites komisija Valmieras Vecās aptiekas ēkai ar piebūvēm noteikusi jaunatklāta kultūras pieminekļa statusu, ēkām tiek izstrādāta pilna apjoma arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. 

Arhitektoniski mākslinieciskās vecās aptiekas konstrukciju izpētes dēļ apturētā aptiekas ēkas pārbūve šobrīd rada nobīdi būvdarbu grafikā. Taču, ja pēc arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātiem nebūs nepieciešamas būtiskas izmaiņas vēsturiskās ēkas pārbūves daļā, Valmieras pils kultūrvides centra būvdarbus plānots šogad pabeigt.

Covid-19 pandēmijai netiek prognozēta ietekme uz Valmieras pils kultūrvides centra izveides gaitu finansējuma vai darbaspēka resursu pieejamības dēļ. Covid-19 dēļ ir slēgtas vai daļēji slēgtas atsevišķas rūpnīcas Rietumeiropā. Tādēļ būvdarbu veicējiem jānodrošina savlaicīga materiālu un iekārtu pasūtīšana.

Valmieras pils kultūrvides centra izveide tiek īstenota, saņemot finansiālu atbalstu no Eiropas Savienības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projektiem “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras Vēsturiskā centra attīstība”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Valsts valodas zināšanas, vēlams krievu un angļu valodas zināšanas sarunu valodas līmenī. Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Darba alga no EUR 750-850 (bruto) Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – BISTRO PAKALPOJUMA DARBINIEKS VALMIERĀ. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas, pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu Remontstrādnieks ar atrašanās vietu Valmierā. Galvenie darba pienākumi: veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: inženierkomunikāciju apsaimniekošana; ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; tttelpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimeri; citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības kandidātiem: pieredze saimniecisko darbu veikšanā; zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; spēja strādāt patstāvīgi un komandā. “B” kategorijas autovadītāja apliecība; precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: interesantu darbu stabilā uzņēmumā; mūsdienīgu darba vidi; darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga pārbaude laikā (3 mēn.) 5,50 EUR/h (bruto). Pēc pārbaudes laika 6,00EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi – REMONTSRĀDNIEKS Valmierā. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri