Valmieras Ziņas

Turpinās Rūpniecības un Eksporta ielas industriālo teritoriju izveide

Lasīšanas laiks: 3 min

Lai nodrošinātu investīcijām un komercdarbības veidošanai pievilcīgas vides pieejamību un sekmētu jaunu darbavietu radīšanu, Valmieras pilsētas pašvaldība turpina Rūpniecības un Eksporta ielas industriālās teritorijas attīstīšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Projekta īstenošanas pirmajā kārtā notiek 5,998 ha lielās teritorijas Rūpniecības ielā 1 būvju demontāža un teritorijas sakārtošana. Teritorijā atrodas 26 ēkas un būves. Visām ēkām ir veikta tehniskā inventarizācija, kurā novērtēti to tehniskie rādītāji attiecībā pret jaunu būvi, konstatētas avārijas vai pirmsavārijas stāvoklī esošas konstrukcijas un novērtēta būvju plānojuma, iekārtojuma un izmantošanas apstākļu atbilstība mūsdienu labiekārtojuma prasībām uzņēmējdarbībai. Būvju un ēku tehniskā inventarizācija ļāva izdarīt secinājumus par apstākļiem, kam pievēršama īpaša vērība turpmāko atjaunošanas vai pārbūves darbu veikšanā, kā arī par nepieciešamajiem pasākumiem būves turpmākās ekspluatācijas nodrošināšanai.

Balstoties uz inventarizācijā gūtajiem secinājumiem, no teritorijā esošajām 26 ēkām sešas tika vērtētas kā atbilstošas turpmākai izmantošanai, 20 – kā turpmāk neizmantojamas un demontējamas. Šobrīd tiek nojauktas deviņas no bijušā gaļas kombināta būvēm un ēkām: virtuve suņu barošanai, gāzes uzskaites punkta ēka, priekškautuves bāzes sūknētava, tauku uztvērēja ēka, katlu māja, tehnisko fabrikātu cehs, šķūnis, putnu cehs, noliktava.

Rūpniecības ielas 1 teritorijas sakārtošanas darbu laikā tiks demontēts arī īpašumu nožogojošais betona žogs un teritorijā esošie betona elementi, tiks tamponēti artēziskie urbumi, demontētas nelietojamās komunikāciju akas un atbilstoši esošo augstumu atzīmēm veikta grunts izlīdzināšana.

Vienlaikus turpinās darbi arī Eksporta ielas teritorijā. Noslēgumam tuvojas lietus ūdens kanalizācijas kolektora izbūve teritorijai posmā no Eksporta līdz Cēsu ielai. Ir pārbūvēti esošie lietus ūdens kolektori, iztīrīta grāvju sistēma un līdz Cēsu ielai izbūvēti jauni grāvji, kā arī izbūvēts segtais lietus ūdens kolektors pa īpašumu Eksporta ielā 8 un perspektīvajām Bāles, Dumbrāju un Sapas ielām. Šobrīd pie Kauguru ielas tiek veidots pieslēgums esošajai lietus ūdens kanalizācijai. Teritorija Eksporta ielā 8 ir sagatavota 6020 m2 liela industriālā laukuma un automašīnu stāvlaukuma ar 96 stāvvietām izbūvei, kā arī Dzelzceļa ielu ar Kauguru ielu savienojošā Eksporta iela šobrīd ir izbūvēta tik tālu, lai tajā varētu uzsākt apakšzemes inženierkomunikāciju izbūvi.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem Eksporta ielas un stāvlaukuma Eksporta ielā 8 izbūvi un lietus ūdens kolektora pārbūvi veic SIA “8 CBR” ar darbu izpildē piesaistīto galveno apakšuzņēmēju SIA “WOLTEC” par kopējo līgumsummu 1 796 739,74 EUR ar PVN. Būvprojekta “Stāvlaukumi un industriālie laukumi Eksporta ielā 8” autors ir SIA “CEĻU KOMFORTS”. Eksporta ielas būvprojekta „Valmieras pilsētas industriālās ražošanas zonas infrastruktūras attīstība jaunprojektējamās ielas posmā no Kauguru ielas līdz Dzelzceļa ielai Valmierā izbūve” ceļu daļa izstrādāta projektēšanas birojā “NAMS/ E.Daniševska birojs”.  Būvuzraudzību nodrošina SIA “RS būvnieks” par kopējo līgumsummu 24 079 EUR ar PVN. Šos darbus paredzēts pabeigt līdz 2022.gada maija beigām.

Teritorijas Rūpniecības ielā 1 sakārtošanu un ēku demontāžu atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “ATR” par kopējo līgumsummu 139 491,39 EUR ar PVN. Darbu pirmo kārtu paredzēts pabeigt līdz 2022.gada janvārim. Būvuzraudzību objektā “Ēku un būvju demontāža un teritorijas sakārtošana Rūpniecības ielā 1, Valmierā (1.kārta)” atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošina SIA “GEO Consultants” par kopējo līgumsummu 6 534,00 EUR ar PVN.

Darbi ir daļa no aktivitātēm projektā “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta”, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi 4 001 227,54 EUR, no kuriem ERAF finansējums plānots līdz 3 142 525,17 EUR, valsts budžeta dotācija līdz 138 640,82 EUR un pašvaldības finansējums līdz 498 856,99 EUR Projekta neattiecināmās izmaksas ir 1 013 119,28 EUR, ko plānots finansēt no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri