Valmieras Ziņas

Tūrisms skaitļos un faktos Valmieras novadā 2022. gadā

Lasīšanas laiks: 4 min

Ik gadu atskatāmies uz iepriekš paveikto, analizējam datus, lai nākamās plānotās aktivitātes būtu datos balstītas. Valmieras novada Tūrisma pārvalde ir apkopojusi 2022. gada novada tūrisma datus par Valmieras novada tūrisma piesaistes objektiem, Valmieras Tūrisma informācijas centra apmeklējumu, novada tūrisma mājaslapu visit.valmiera.lv un sociālajiem medijiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs Toms Treimanis.

2022. gada sākums iesākās Covid-19 pandēmijas ierobežojumu ēnā, taču ar skatu gaišākā nākotnē. Tas arī atspoguļojies apkopotajos datos – dažās jomās sasniegti tādi paši statistikas dati, kā pirms pandēmijas laika. Tajā pašā laikā izjūtams lielāks pieprasījums pēc tūrisma informācijas digitālā veidā.

Attiecībā pret iepriekšējiem gadiem, kad Valmieras Tūrisma informācijas centrs (turpmāk Valmieras TIC) bija atvērts visu gadu, pavasarī pandēmijas ierobežojumi liedza telpās atrasties neierobežotam cilvēku skaitam. Tāpat attiecībā pret citiem gadiem 2021. gadā tika mainīts Valmieras TIC darba laiks, kas atstāja ietekmi uz tūrisma apmeklētāju plūsmu. Valmieras TIC klātienē apkalpoti 3500 viesi, sarakstēs konsultēti 291 un sazvanoties informēti 630 interesenti. Covid-19  un digitalizācijas laikmeta ietekmē tas rezultējies ar 5,89% samazinājumu apmeklētāju skaita ziņā. Tikai likumsakarīgi, ka ārvalstu apmeklētāju skaits turpinājis samazināties. Pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas ir atsākusies starptautiskā tūrisma plūsma. Nemainīgi līderi ārvalstu ceļotāju vidū ir viesi no Igaunijas, kas sastāda gandrīz pusi (42,73%) no kopējā ārvalstu ceļotāju skaita. Arī Vācija (114,29 % pieaugums pret 2021. gadu), Lietuva un Somija (200% pieaugums pret 2021. gadu) ir to valstu vidū, no kuras ceļotāji ir aktīvāk pieprasījuši tūrisma informāciju par Valmieras novadu. Liels pieaugums informācijas pieprasījumu skaita ziņā ir no Anglijas un no Ukrainas rezidentiem, taču tas ir saistāms ar to, ka aizvien vairāk Ukrainas pilsoņu uzturas Valmieras novadā. 

Valmieras novada Tūrisma pārvaldes struktūrvienība Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs (turpmāk ZKAC) ir salīdzinoši jauns tūrisma piedāvājums Valmieras novadā. Objekts sevī ietver industriālo mantojumu – ūdenstorni un tā piebūvi ar sezonālo piedāvājumu – sliežu velosipēdiem, kas pieejams no maija līdz oktobra beigām. 2022. gadā ZKAC apmeklēja 2580 apmeklētāji (20,4% vairāk, nekā 2021. gadā). 2022. gada maija mēnesī Dabas aizsardzības pārvalde uzstādīja apmeklētāju plūsmas skaitītāju dabas objektā Zilaiskalns. No jūnija līdz novembrim dabas objektu apmeklējuši 3012 apmeklētāju.

Arvien vairāk pieaug digitalizācijas loma. Tūrisma pārvalde ir aktīvi strādājusi, radot saistošu saturu gan sociālajos medijos Facebook (14,4% jaunu sekotāju) un Instagram (8,2% jaunu sekotāju), gan nodrošinot cilvēkiem aktuālas un saistošas informācijas pieejamību vortālā visit.valmiera.lv. Svarīgs aspekts, ka visit.valmiera.lv mājaslapa līdz ar 2022. gada 4. jūliju sāka darboties jaunā veidolā, tā ir daudz ērtāk lietojama mobilajās ierīcēs un iekļauj informāciju par visu plašo Valmieras novadu, kas nebija iepriekšējā lapas versijā. Kā ik gadu, statistikas datu atspoguļojums uzrāda lapas apmeklētāju skaita palielinājumu (3,41%). Aktīvākie interesenti, kuri apmeklē un seko līdzi Visit Valmiera, ir no Latvijas, Igaunijas un ASV.

Apkopojot tūrisma objektu apmeklētāju statistiku, 2022. gadā tie apmeklēti par 3,6 reizēm vairāk, kā gadu iepriekš. Jāmin tas, ka šie dati noteikti neatspoguļo tikai viesus, bet arī apmeklējuma reizes, jo pastāv varbūtība, ka viens ceļotājs viesojies vairākās vietās, kā arī, iespējams, gada ietvaros attiecīgo objektu apmeklējis vairākas reizes. Tāpat jāņem vērā, ka liela daļa apmeklētāju ir bijuši vietējie iedzīvotāji. Valmieras novada tūrisma uzņēmumos visvairāk viesojušies vietējie Latvijas iedzīvotāji un viesi no Igaunijas, kam seko Vācijas, Lietuvas, Francijas un Somijas ceļotāji. 2022. gadā lielāko apmeklētāju skaita īpatsvaru joprojām sastāda individuālie ceļotāji, tomēr ir tūrisma objekti, kuriem apmeklētāji grupās ir vienādā proporcijā vai pat nedaudz vairāk, kā individuālie ceļotāji. Plašāks statistikas pārskats aplūkojams ŠEIT.

Tūrisma pārvalde vēl turpina iegūt datus par Valmieras novada naktsmītnēm, un drīzumā tie tiks atspoguļoti atsevišķā publikācijā. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri