Valmieras Ziņas

Trīs mājās Vidzemē dūmvados dega sodrēji; VUGD atgādina – netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.janvāra plkst. 6.30 līdz 8.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama arī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,5m2 platībā, Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, kur dega vieglās automašīnas motortelpa, kā arī trīs mājās Vidzemē, kuru dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi vakar tika saņemti uz Baumaņu Kārļa laukumu Limbažos, Lubānas novada Indrānu pagastu un Kocēnu novada Kocēnu pagastu.

VUGD atgādina – netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams! Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, laikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā – var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu. Aizdegšanās ātri izplatās pa visu dūmeņa iekšējo virsmu, vienlaikus ievērojami paaugstinot temperatūru tajā aptuveni līdz pat 1000 C°. Tas var radīt plaisas visa mūrētā dūmeņa korpusa biezumā, ārējo apvalku ieskaitot, tādējādi paverot ceļu karstajām dūmgāzēm un liesmām uz degtspējīgām sienu, griestu un jumta konstrukcijām, kas var izraisīt ne tikai dūmvada, bet arī visas ēkas aizdegšanos. VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību uz rītdienu un iztīrīt skursteni, kā arī paaicināt sertificētu speciālistu pārbaudīt apkures ierīču un iekārtu tehnisko stāvokli.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri