Valmieras Ziņas

Trīs latvieši izcīna vietas TOP10 PK piektajā posmā BMX superkrosā

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien, 23.oktobrī, Turcijas pilsētā Sakarjā aizvadītas UCI Pasaules kausa BMX superkrosā piektā posma sacensības. Vīru elitē desmito vietu izcīnīja Kristens Krīgers. Dāmu U23 konkurencē Vinetai Pētersonei finālā nācās samierināties ar astoto vietu, kamēr Niks Rožukalns bija desmitais vīru U23 konkurencē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

UCI Pasaules kauss BMX superkrosā šīs nedēļas nogalē turpinās Turcijas pilsētas Sakarjas trasē. Lai arī no Turcijas nav neviens pasaules līmenim konkurētspējīgs BMX braucējs, tomēr Sakarjas BMX trase ir viena no lielākajām pasaulē. Vietējie organizatori vēlas apliecināt, ka Turcija spēj augstā līmenī noorganizēt dažādu riteņbraukšanas veidu UCI kategorijas sacensības.

Sestdien tika aizvadītas UCI Pasaules kausa piektā posma sacensības. Dalībnieki tika vērtēti elites un šogad izveidotajā U23 vecuma grupā. No Latvijas sportistiem uz Turciju devās pieci braucēji – Kristens Krīgers, Vineta Pētersone, Niks Rožukalns, Edvards Emīls Liberts un Mārtiņš Zadraks.

Vīru elitē Kristens Krīgers sacensības iesāka ar izcīnīto ceturto vietu pirmās kārtas braucienā, kas deva vietu ceturtdaļfinālā. Tajā trenera Ivo Lakuča audzēknis nonāca piektajā vietā. Priekšpēdējā virāžā “AKSSC Valmiera/ Mītavas kumeļi” pārstāvošais jelgavnieks spēja apsteigt sev priekšā esošo francūzi Korentinu Dubuā un finišēt ceturtajā vietā.

Pusfinālā braucienā Kristens pēc starta bija septītajā vietā. Pirmajā virāžā notika liels kritiens. Latvietis, braucot no aizmugures, centās izvairīties no tā, tomēr tika aizkavēts. Finišā Krīgeram piektā vieta. Sacensību noslēgumā tas deva desmito vietu. Jāizceļ, ka šajā pusfināla braucienā krita un finālā netika Eiropas čempions Arturs Pilards un slavenais kolumbietis Karloss Alberto Ramrisess.

Finālā no starta pa priekšu aizbrauca francūzis Žoriss Dodē, šveicietis Simons Markvārts un kolumbietis Djego Ospina. Kolumbietim pirmās taisnes beigās pazuda ritms pēc tam, kad viņam izklipsējās kāja no pedāļa. Lielu trases daļu vadībā turējās titulētais Dodē, kuram cieši sekoja šveicieši Markvārts un Butī. Pēdējā taisnē dramatiskā cīņā Markvārtam izdevās uz finiša līnijas panākt un apsteigt Dodē. Markvārtam uzvara, Dodē otrā vieta, bet Buti trešā pozīcija.

Vineta Pētersone šajā posmā izvēlējās startēt U23 dāmu konkurencē, kur nenoliedzami bija viena no galvenajām favorītēm. Pirmajā kārtā trenera Ģirta Kātiņa audzēknei trešā vieta savā braucienā, kas deva stabilu vietu pusfinālā. Tajā Vineta demonstrēja jaudīgu sniegumu, izcīnot visai drošu uzvaru. Finālā Vineta pēc starta nonāca ārmalā. Lai arī ātrums mūsu sportistei bija lielāks nekā konkurentēm, tomēr virāžā Pētersonei nepietika vietas. Mūsu sportiste bija spiesta izbraukt no trases, zaudējot jebkādas cerības uz iekļūšanu labāko trijniekā. Finišā Vinetai astotā vieta. Uzvarēja argentīniete Frančeska Čingolani.

Uzreiz trīs latvieši startēja U23 vīru konkurencē. Vislabāko sniegumu demonstrēt izdevās Nikam Rožukalnam. Trenera Mika Puķīša audzēknis, uzvarot pēdējās cerības braucienā, iekļuva astotdaļfinālā. Tajā Niks savā braucienā bija trešais. Ceturtdaļfinālā no Skrundas nākušais “AKSSC Valmiera” sportists aizraujošā un skatāmā braucienā sasniedza trešo rezultātu, tiekot jau pusfinālā.

Arī šeit Niks cīnījās atzīstami. Lai arī finišā piektā pozīcija, kas nedeva vietu finālā, tomēr parādītais sniegums pavisam noteikti nebija peļams. Edvards Emīls Liberts un Mārtiņš Zadraks šajā posmā apstājās pirmajā kārtā.

Svētdien Sakarjas trasē notiks Pasaules kausa sestā posma sacensības. TV tiešraide kanālā olympics.com pieejama no pulksten 15:00 pēc Latvijas laika.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri