Valmieras Ziņas

Topošie sporta un veselības speciālisti apgūst jaunas zināšanas

Lasīšanas laiks: 4 min

Februāra un marta mēnesī Sporta Veselības centrā un Valmieras Daliņa stadionā, sadarbībā ar Valmieras 2. vidusskolu tika pasniegtas lekcijas jauniešiem, kas izvēlējušies “Sporta un veselības” (sporta speciālists) mācību virzienu.

Organizētajās lekcijās topošajiem sporta un veselības speciālistiem tika sniegtas ne tikai teorētiskās zināšanas, bet bija arī iespēja iepazīties gan ar fizioterapeitu, gan treneru, gan sporta ārsta darba specifiku, pielietotajām metodēm, inventāru un ierīcēm, ko speciālisti izmanto sava darba veikšanai. 

Praktiskā darbošanās rada lielāku ieinteresētību, veido noturīgākas zināšanas un būvē neaizvietojamās pieredzes bāzi. Šajā jomā Valmieras 2.vidusskolai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Vidzemes olimpisko centru un tā speciālistiem. Vidzemes olimpiskā centra Veselības centra speciālistu pieredze darbā ar profesionāliem sportistiem ir neaizvietojams zināšanu avots jaunai sportistu un speciālistu paaudzei.

Lekcijās pie treneres Ilzes Štrombergas jauniešiem tika sniegtas plašākas zināšanas par ķermeņa sagatavošanu slodzei, par iesildīšanās un atsildīšanās nozīmi treniņu procesā. Teoriju nepieciešams nostiprināt praksē, tāpēc ar pašu jauniešu iesaisti tika apskatīta pareiza vingrojumu izpildes tehnika izturības un kardio slodzes treniņos, tāpat arī dažādos spēka treniņos, kas saistīti ar trenažieru un svaru izmantošanu. Ja netiek ievēroti vingrojumu izpildes pamatprincipi, īstermiņā vai ilgtermiņā var rasties dažāda veida traumas, tāpēc tēma par traumu iespējām tika īpaši izcelta. Ilze Štromberga uzsver, ka ir ļoti svarīgi, ka jauniešiem ir iespēja iepazīties ar dažādu sporta jomu speciālistiem, ar citu treneru pieredzi, jo liela daļa no tiem, kas lekcijās piedalījās, paši ir dažādu sporta veidu pārstāvji.

Sadarbībā ar sertificētu fizioterapeiti Baibu Rajecku, jauniešiem tika stāstīts ne tikai par traumu rašanās mehānismiem, to dzīšanas ilgumiem un pirmo palīdzību traumu rašanās gadījumos, bet arī par prevenciju.  Svarīga ir ne tikai vispusīga ķermeņa stiprināšana, uzmanība jāpievērš arī atpūtas režīmiem, tajā skaitā labam miegam, kā arī nevar aizmirst par atbilstošu uzturu. Teorētiskā daļa tika papildināta ar praktiskiem piemēriem: ortožu pielietošanas demonstrējumiem, pareizām vingrojumu izpildes tehnikām un  stiepšanās jeb iesildīšanās uzdevumiem.

Pēc lekciju cikla, Baiba Rajecka atzīst: “Sporta traumas ir aktuāla problēma sportojot, tāpēc ir ļoti svarīgi izglītot jaunos speciālistus par dažādu traumu veidiem, rehabilitācijas iespējām un traumu profilaksi. Valmieras 2.vidusskolas jaunieši bija ieinteresēti nodarbībās, uzdeva dažādus jautājumus un dalījās ar savu personīgo pieredzi. Šāda izglītības programma, manuprāt, ir ļoti liels ieguvums, jo zināšanas cilvēka anatomijā un fizioloģijā ir noderīgas, lai izprastu kā kustās cilvēks un cik svarīgi ir rūpēties par savu ķermeni (būt fiziski aktīvam, pilnvērtīgi ēst un labi gulēt), lai sportā sasniegtu labus rezultātus.”

Arī paši jaunieši redz vērtību šāda veida lekcijām, kurās pieredzes bagāti, profesionāli cilvēki dalās zināšanās, nododot tās topošajiem jomas speciālistiem. Valmieras 2.vidusskolas izglītības programmas “Sports un veselība” skolniece Madara Ilze Grebūna apgalvo: “Manuprāt, šī bija lieliska iespēja, kas varētu noderēt arī nākotnē, jo iegūtās zināšanas palielina pieredzi. Man ļoti patika tas, ka bija uzskatāmi parādīts, kādas ir biežākās traumas, kā tās visbiežāk tiek iegūtas, kādas un cik ilgi var būt sekas, un kā no tām izvairīties. Bija interesanti redzēt un dzirdēt, ko fizioterapeits rāda un māca, jo katru reizi ir kaut kādas nelielas atšķirības, un tad var apgūt un saprast, kas katram der vislabāk.”

Lai sabiedrība tiktu izglītota par sporta lomu ikdienas dzīvē un piedalītos dažādās sporta aktivitātēs ir nepieciešams prast nodot informāciju sasniedzamajai mērķauditorijai. Tā kā jaunieši ikdienā apgūst arī mārketinga pamatus sportā, tikšanās ar Valmieras Olimpiskā centra attīstības nodaļas reklāmas speciālisti Baibu Vilsoni-Kovisāri un projektu komunikācijas vadītāju Rasu Zālīti jauniešiem šķita aizraujoša. Tikšanās laikā tika apgūta gan vispārēja mārketinga teorija, gan pastāstīts par to, kādi mārketinga rīki tiek izmantoti Valmieras Olimpiskā centra darbībā un reklāmas kampaņās. Kopā ar audzēkņiem tika izveidota reklāma skolēnu izdomātam sporta pasākumam. Šādas tikšanās un uzdevumu veikšana ļauj jauniešiem saprast, kādas biznesa iespējas paveras sporta industrijā. Tāpat jauniešiem tiek sniegta iespēja domāt un ieraudzīt nākotnes iespējas Valmieras Olimpiskajā centrā. 

Valmieras 2.vidusskolas sporta skolotājs un izglītības programmas “Sports un veselība” mentors uzsver: “Uzskatu, ka sadarbība ar Vidzemes Olimpisko centru ir bijusi lieliska iespēja Valmieras 2.vidusskolas  sporta un veselības virziena skolēniem gūt ieskatu sporta jomas pārstāvju darbā. Sarunās ar jauniešiem par pieredzēto guvu atgriezenisko saiti, ka jaunieši esot ieguvuši daudz vērtīgu zināšanu fizioterapijā, vispārējā fiziskajā sagatavotībā un sporta mārketingā. Daudzi apstiprināja vēlmi saistīt savu turpmāko izglītību un profesionālo darbību  ar sporta jomu. Galvenokārt saskatu lielus ieguvumus tajā, ka šādas neformālās izglītības iespējas ļauj skolēniem apgūt zināšanas citādākā formātā, tiešā veidā komunicējot ar jomas speciālistiem.”

VAIDAVA CERAMICS ir strauji augošs ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Apvienojot vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilgtspējīgu dizainu, ražojam produktus eksportam un vietējam tirgum. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus un stiprinātu ražošanas komandu aicinām darbā: TRAUKU APSTRĀDĀTĀJU / KRĀSNS KRĀMĒTĀJU darbs uz nenoteiktu laiku, Ezera ielā 2, Vaidavā Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Summētu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu sākot no 800 EUR mēnesī, pirms nodokļu nomaksas - Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Keramikas pusfabrikāta apstrāde un dekorēšana saskaņā ar ražošanas uzdevumu - Pusfabrikātu krāmēšana keramikas krāsnī saskaņā ar ražošanas uzdevumu - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “Trauku apstrādātājs / glazētājs” uz darbs@vaidava.lv. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 27895460. Profesija: KERAMIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-29 Darba sākšanas datums: 2023-09-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vaidava.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valmieras tehnikums aicina darbā Pieaugušo izglītības resursu centra vadītāju (profesiju klasifikatora kods 1345 22)  uz nenoteiktu laiku Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu pārbaudes laikā 1400 EUR mēnesī (pirms nodokļu nomaksas), pēc pārbaudes laika 1746 EUR mēnesī (pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Tavā pārziņā būs: Plānot, vadīt un organizēt centra darbu, izstrādāt darba plānu Sadarbībā ar galveno speciālistu – metodiķi izstrādāt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas un ar to īstenošanu saistītās aktivitātes atbilstoši centra attīstības vadlīnijām un darba tirgus pieprasījumam Izstrādāt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu un neformālā ceļā iegūtās izglītības atzīšanas pasākumu finanšu tāmes, finanšu piedāvājumus Organizēt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguves grupu komplektēšanu Sadarboties ar valsts un pašvaldības institūcijām, sociālajiem partneriem, nozaru ekspertu padomēm, darba devēju organizācijām, uzņēmumu vadītājiem, sociālajiem partneriem, latviešu diasporu biedrībām un citām nevalstiskajām organizācijām ārvalstīs Piesaistīt programmu īstenošanai nozaru speciālistus un ekspertus Nodrošināt centra darba pārskatu, analītisko dokumentu, atskaišu un citu dokumentu sagatavošanu Tev nepieciešams : Augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs, pedagoģijā) Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī Angļu valodas zināšanas tiks uzskatīta par priekšrocību Vēlama pieredze vadošā amatā Pieredze pieaugušo izglītības jomā, tiks uzskatīta par priekšrocību Labas prasmes lietvedības un administratīvajā darbā Prasmes darbā ar datoru (MS Office) Kompetences: augsta atbildības sajūta, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Tālrunis informācijai: direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 2919134 CV, pieteikuma vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Pieteikumu sūtīt uz e-pastu ar norādi “PIRC vadītājs” līdz 2023.gada 9.oktobrim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJA VIETNIEKS/ DIREKTORA VIETNIEKS/ KOMANDIERA VIETNIEKS (izglītības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Alejas ielā 7A,Kocēnos. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS, vai pieteikties personīgi,vai WhatsApp pa mob.tel.nr. +371 26628461. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-13 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu WhatsApp +371 26628461 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri