Valmieras Ziņas

Topošie sporta un veselības speciālisti apgūst jaunas zināšanas

Lasīšanas laiks: 4 min

Februāra un marta mēnesī Sporta Veselības centrā un Valmieras Daliņa stadionā, sadarbībā ar Valmieras 2. vidusskolu tika pasniegtas lekcijas jauniešiem, kas izvēlējušies “Sporta un veselības” (sporta speciālists) mācību virzienu.

Organizētajās lekcijās topošajiem sporta un veselības speciālistiem tika sniegtas ne tikai teorētiskās zināšanas, bet bija arī iespēja iepazīties gan ar fizioterapeitu, gan treneru, gan sporta ārsta darba specifiku, pielietotajām metodēm, inventāru un ierīcēm, ko speciālisti izmanto sava darba veikšanai. 

Praktiskā darbošanās rada lielāku ieinteresētību, veido noturīgākas zināšanas un būvē neaizvietojamās pieredzes bāzi. Šajā jomā Valmieras 2.vidusskolai ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Vidzemes olimpisko centru un tā speciālistiem. Vidzemes olimpiskā centra Veselības centra speciālistu pieredze darbā ar profesionāliem sportistiem ir neaizvietojams zināšanu avots jaunai sportistu un speciālistu paaudzei.

Lekcijās pie treneres Ilzes Štrombergas jauniešiem tika sniegtas plašākas zināšanas par ķermeņa sagatavošanu slodzei, par iesildīšanās un atsildīšanās nozīmi treniņu procesā. Teoriju nepieciešams nostiprināt praksē, tāpēc ar pašu jauniešu iesaisti tika apskatīta pareiza vingrojumu izpildes tehnika izturības un kardio slodzes treniņos, tāpat arī dažādos spēka treniņos, kas saistīti ar trenažieru un svaru izmantošanu. Ja netiek ievēroti vingrojumu izpildes pamatprincipi, īstermiņā vai ilgtermiņā var rasties dažāda veida traumas, tāpēc tēma par traumu iespējām tika īpaši izcelta. Ilze Štromberga uzsver, ka ir ļoti svarīgi, ka jauniešiem ir iespēja iepazīties ar dažādu sporta jomu speciālistiem, ar citu treneru pieredzi, jo liela daļa no tiem, kas lekcijās piedalījās, paši ir dažādu sporta veidu pārstāvji.

Sadarbībā ar sertificētu fizioterapeiti Baibu Rajecku, jauniešiem tika stāstīts ne tikai par traumu rašanās mehānismiem, to dzīšanas ilgumiem un pirmo palīdzību traumu rašanās gadījumos, bet arī par prevenciju.  Svarīga ir ne tikai vispusīga ķermeņa stiprināšana, uzmanība jāpievērš arī atpūtas režīmiem, tajā skaitā labam miegam, kā arī nevar aizmirst par atbilstošu uzturu. Teorētiskā daļa tika papildināta ar praktiskiem piemēriem: ortožu pielietošanas demonstrējumiem, pareizām vingrojumu izpildes tehnikām un  stiepšanās jeb iesildīšanās uzdevumiem.

Pēc lekciju cikla, Baiba Rajecka atzīst: “Sporta traumas ir aktuāla problēma sportojot, tāpēc ir ļoti svarīgi izglītot jaunos speciālistus par dažādu traumu veidiem, rehabilitācijas iespējām un traumu profilaksi. Valmieras 2.vidusskolas jaunieši bija ieinteresēti nodarbībās, uzdeva dažādus jautājumus un dalījās ar savu personīgo pieredzi. Šāda izglītības programma, manuprāt, ir ļoti liels ieguvums, jo zināšanas cilvēka anatomijā un fizioloģijā ir noderīgas, lai izprastu kā kustās cilvēks un cik svarīgi ir rūpēties par savu ķermeni (būt fiziski aktīvam, pilnvērtīgi ēst un labi gulēt), lai sportā sasniegtu labus rezultātus.”

Arī paši jaunieši redz vērtību šāda veida lekcijām, kurās pieredzes bagāti, profesionāli cilvēki dalās zināšanās, nododot tās topošajiem jomas speciālistiem. Valmieras 2.vidusskolas izglītības programmas “Sports un veselība” skolniece Madara Ilze Grebūna apgalvo: “Manuprāt, šī bija lieliska iespēja, kas varētu noderēt arī nākotnē, jo iegūtās zināšanas palielina pieredzi. Man ļoti patika tas, ka bija uzskatāmi parādīts, kādas ir biežākās traumas, kā tās visbiežāk tiek iegūtas, kādas un cik ilgi var būt sekas, un kā no tām izvairīties. Bija interesanti redzēt un dzirdēt, ko fizioterapeits rāda un māca, jo katru reizi ir kaut kādas nelielas atšķirības, un tad var apgūt un saprast, kas katram der vislabāk.”

Lai sabiedrība tiktu izglītota par sporta lomu ikdienas dzīvē un piedalītos dažādās sporta aktivitātēs ir nepieciešams prast nodot informāciju sasniedzamajai mērķauditorijai. Tā kā jaunieši ikdienā apgūst arī mārketinga pamatus sportā, tikšanās ar Valmieras Olimpiskā centra attīstības nodaļas reklāmas speciālisti Baibu Vilsoni-Kovisāri un projektu komunikācijas vadītāju Rasu Zālīti jauniešiem šķita aizraujoša. Tikšanās laikā tika apgūta gan vispārēja mārketinga teorija, gan pastāstīts par to, kādi mārketinga rīki tiek izmantoti Valmieras Olimpiskā centra darbībā un reklāmas kampaņās. Kopā ar audzēkņiem tika izveidota reklāma skolēnu izdomātam sporta pasākumam. Šādas tikšanās un uzdevumu veikšana ļauj jauniešiem saprast, kādas biznesa iespējas paveras sporta industrijā. Tāpat jauniešiem tiek sniegta iespēja domāt un ieraudzīt nākotnes iespējas Valmieras Olimpiskajā centrā. 

Valmieras 2.vidusskolas sporta skolotājs un izglītības programmas “Sports un veselība” mentors uzsver: “Uzskatu, ka sadarbība ar Vidzemes Olimpisko centru ir bijusi lieliska iespēja Valmieras 2.vidusskolas  sporta un veselības virziena skolēniem gūt ieskatu sporta jomas pārstāvju darbā. Sarunās ar jauniešiem par pieredzēto guvu atgriezenisko saiti, ka jaunieši esot ieguvuši daudz vērtīgu zināšanu fizioterapijā, vispārējā fiziskajā sagatavotībā un sporta mārketingā. Daudzi apstiprināja vēlmi saistīt savu turpmāko izglītību un profesionālo darbību  ar sporta jomu. Galvenokārt saskatu lielus ieguvumus tajā, ka šādas neformālās izglītības iespējas ļauj skolēniem apgūt zināšanas citādākā formātā, tiešā veidā komunicējot ar jomas speciālistiem.”

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri