Valmieras Ziņas

Topošajam “Rimi” hipermārketam jau redzamas aprises, “Lidl” lielveikala būvniecība joprojām nav sākusies (2)

Turpinās “Rimi” hipermārketa būvniecība Valmierā, Rīgas ielā 74. Kopš iepriekšējās publikācijas portālā jūlija vidū darbi ir krietni pavirzījušies uz priekšu. Jau ir uzslietas nesošās kolonas un jumta kopnes, kā arī tiek uzstādīti ārsienu paneļi, novēroja portāls “Valmieras Ziņas”.

“Rimi Latvia” valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais ziņu aģentūrai LETA pavēstīja, ka “Rimi” hipermārkets Valmierā tiks atvērts vēl šogad.

Jau ziņots, ka kopējā zemes gabala platība, uz kura top “Rimi” lielveikals, ir 14 291 kvadrātmetri. Ēkai plānoti divi stāvi, apbūves laukums 4003,7 kvadrātmetri. Pie veikala paredzēts izveidot stāvlaukumu 163 automašīnām un 61 velosipēdam, kā arī zaļo zonu 3412 kvadrātmetru platībā. “Rimi” lielveikals nodrošinās 80 jaunas darba vietas.

Tikmēr Vācijas zemo cenu veikalu tīkla “Lidl” lielveikala būvniecība Valmierā, Stacijas ielā 8 joprojām nav sākusies. Vasarā pamazām tika nojauktas visas ēkas, kas atradās plānotajā būvlaukumā. Pagājušajā nedēļā teritorija tika norobežota ar sētu. 

25.jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti lēma piekrist nekustamo īpašumu, kas iesaistīti pārtikas preču veikala Stacijas ielā 8 būvniecībā, daļu maiņai, nosakot, ka maiņas ietvaros no SIA “GAUJASLEJA” piederošās zemes vienības Stacijas ielā 8 tiek atdalītas zemes vienības daļas, kas atrodas Dīķa, Meža, Krāsotāju un Stacijas ielas sarkanajās līnijās (kopplatība aptuveni 962m2) un pēc novērtēšanas tās tiek mainītas pret pašvaldībai piederošās zemes vienības Stacijas iela 8A daļu (platība aptuveni 963m2).

Tādējādi pašvaldība ieguva īpašumā zemes gabalu, uz kura atradās nesen nojauktā ēka, kurā dzīvojis rakstnieks, romāna “Valmieras puikas” autors Pāvils Rozītis. Pašvaldībai ir iecere šajā vietā izveidot rakstniekam veltītu vides objektu.

Saskaņā ar Būvniecības informācijas sistēmas datiem, atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi “Lidl” veikala būvatļaujā veikta šī gada 28.augustā, pašlaik būvniecības lieta atrodas būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes stadijā.

Jau ziņots, ka veikals “Lidl” Valmierā varētu sākt darbu 2020.gada nogalē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Inta - 13.09.2019 Atbildēt

  Rakstnieks ar romānu”Valmieras puikas”ir nopelnījis ne tikai vides objektu vien, bet viņa mājas rekonstrukciju un tajā -muzeju.

   Inga - 14.09.2019 Atbildēt

   Piekrītu Intai!
   “Valmiera lepojas!”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri