Valmieras Ziņas

Tiks sakopta bijušo mazdārziņu teritorija gar Voldemāra Baloža ielu Valmierā

Saistībā ar plānoto Voldemāra Baloža ielai piegulošās teritorijas sakopšanu, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina cilvēkus, kas līdz šim zemes gabalā gar Jumaras ielas mežiņu kopuši mazdārziņus, līdz Lieldienām izrakt sev noderīgos stādus, savākt atstātās lietas, kā arī neveikt jaunus stādījumus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Teritorijā gar Jumaras ielas mežiņu šobrīd izbūvēts jaunajā Valmieras Rietumu industriālajā maģistrālē ietilpstošais Voldemāra Baloža ielas pagarinājums. Tas savieno Voldemāra Baloža ielu ar Somu ielu. Minēto teritoriju Valmieras pilsētas pašvaldībai tās funkciju realizēšanai – ielas izbūvei un teritorijas labiekārtošanai, nodeva Latvijas Valsts Iekšlietu ministrija. Pirms ielas izbūves uzsākšanas zemes gabalu bez līguma attiecībām izmantoja mazdārziņu lietotāji. Šī iemesla dēļ pilsētas pašvaldībai nav informācijas par personām, kas šajā teritorijā joprojām nodarbojas ar mazdārziņu veidošanu. Laika gaitā dārzu lietotāju aktivitāte ir krietni samazinājusies, un teritorija ir zaudējusi kopta un ainaviski pievilcīga zemes īpašuma izskatu.

Lai jauno Voldemāra Baloža ielas posmu pārvērstu sakoptā, pievilcīgā pilsētvides ainavā un nodrošinātu mehanizētu ielai piegulošās teritorijas pļaušanu, Lielās Talkas laikā aprīlī Valmieras pilsētas pašvaldība organizēs šīs teritorijas sakopšanu. Šajā laikā tiks nojauktas teritorijā esošās būdas un to karkasi, tiks likvidēti krūmi un žogi, izlīdzinātas kaudzes, izvesti visa veida atkritumi. Teritoriju paredzēts apstrādāt un iesēt tajā zālāju.

Valmieras pilsētas pašvaldība sakņu dārzu iekopšanai iznomā mazdārziņus pašvaldības īpašumā “Gaides 2” pie Pauku priedēm. Šobrīd visi zemes gabali īpašumā ir iznomāti. Tādēļ par iespējamo zemes gabalu izmantošanu sakņu dārza izveidei valmierieši aicināti interesēties piepilsētā esošajās privātajās dārzkopības sabiedrībās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri