Valmieras Ziņas

Tiešsaistes lekcija viesturiešiem “Esi saprātīgs un nosvērts”

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau vairāk nekā gadu sabiedrības lielākais izaicinājums ir sadzīvot ar esošajiem ierobežojumiem, izolācija ir atstājusi iespaidu uz sabiedrību, īpaši, uz jauniešu psihoemocionālo veselību. Pusaudžu ikdienā viedierīcēm bija liela nozīme jau pirms pandēmijas. Šobrīd ir sajukušas robežas, jo gan mācību darbs, gan izklaide notiek internetā. Sociālie tīkli atstāj lielu ietekmi uz jauniešu psihi, tāpēc kopīgi visai sabiedrībai ir jāmācās sabalansēti pavadīt laiku, virtuāli komunicējot.

25. martā Valmieras Viestura vidusskolas 8. un 9. klašu skolēni projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valmierā” ietvaros piedalījās Raivja Logina tiešsaistes lekcijā “Esi saprātīgs un nosvērts”. Lekcijas laikā skolēni guva ieskatu par cilvēka psihiskās veselības stabilitātes ietekmējošiem faktoriem, par vecāku audzināšanas ietekmi uz bērna daudzpusīgu attīstību.

21. gadsimta steidzīgais ikdienas ritms ir iezīmējis plaisu vecāku un bērnu attiecībās. Lekcijā tika aktualizēta cieņas nozīme arī ģimeniskās attiecībās. Šo sarežģīto situāciju ir vieglāk pārvarēt, ja jaunietis jūt, ka ir uzklausīts un saņem atbalstu. Svarīgi runāt par to, kas nomāc, ik dienu – īpaši pandēmijas laikā. Dažāda emociju gamma – prieks, gandarījums, saviļņojums, dusmas, skumjas, uztraukums – var būt reakcija uz apkārt notiekošo. Stāstiet, runājiet, ļaujiet vaļu emocijām, lai ir iespēja izprast!

Psihiatrs Raivis Logins lekcijas laikā aktualizēja kaitīgo vielu ietekmi uz pusaudžu veselību. Svarīgi atcerēties, ka kaitīgo vielu lietošanas sekas nav tūlītējas. Lekcijā atgādināja un aktualizēja, ka apreibinošu vielu lietošana ilgā laika periodā atstāj neatgriezeniskas sekas cilvēka psihiskajā veselībā un ne tikai.

Rūpēsimies par savu labizjūtu un veselību katru dienu!

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri