Valmieras Ziņas

Tekstilmateriāla nodošana kļūst pieejamāka

Lasīšanas laiks: 4 min

SIA “ZAAO” šī gada novembrī savā darbības reģionā izvietojis 12 adresēs papildu publiski pieejamus konteinerus atkārtoti lietojamam tekstilmateriālam. Decembrī plānots uzstādīt vēl 3 adresēs šādus konteinerus, tādējādi radot iespēju ērtākai tekstila nodošanai un tā apsaimniekošanai, samazinot kopējo sadzīves atkritumu apjomu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

No 01.01.2022. līdz 30.11.2022. no SIA “ZAAO” (turpmāk tekstā – ZAAO) apsaimniekotajiem publiski pieejamiem konteineriem un EKO laukumiem ir savāktas un nodotas tālākai izmantošanai ap 245 t tekstila, kas citādi, visticamāk, būtu nonācis poligonā apglabāšanai.

Šogad jūlijā Latvijā veiktajā pētījumā* “Patērētāju tekstila izstrādājumu šķirošanas paradumu novērtējums” (turpmāk tekstā – pētījums) tika secināts, ka liela daļa sabiedrības pārskata savu garderobi un atbrīvojas no nederīgā, apnikušā apģērba un apaviem vismaz reizi gadā vai pat biežāk, kas apliecina to, ka atkārtotai lietošanai derīgs tekstils var veidot būtisku daļu no kopējā atkritumu apjoma. Tāpat pētījumā secināts, ka sabiedrība labprāt nodotu savu nevajadzīgo apģērbu kādam citam, ja vien būtu pieejama šādu materiālu nodošanas infrastruktūra.

Lai veicinātu vēl lietojama apģērba, apavu un mājas tekstila (turpmāk tekstā – tekstils) nodošanu atkārtotai izmantošanai, nevis to nokļūšanu sadzīves atkritumu konteineros, ZAAO šī gada izskaņā, sadarbībā ar pašvaldībām, SIA “Eco Baltia vide” un SIA “3 R” (AS “AJ Power Recycling”), kopumā plāno uzstādīt tekstila konteinerus 15 adresēs savā darbības reģionā, papildu EKO laukumiem un jau līdz šim publiski pieejamām vietām Valmierā un Cēsīs, kā arī nodrošina iedzīvotājiem iespēju tekstila nodošanai bez maksas tuvāk savai dzīvesvietai un īsteno Ministru kabineta noteikumus Nr.712 “Atkritumu dalītas savākšanas, sagatavošanas atkārtotai izmantošanai, pārstrādes un materiālu reģenerācijas noteikumi”, kas nosaka pašvaldībām sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem par pienākumu līdz 2023. gada 1. janvārim izveidot dalītas savākšanas sistēmu tekstilmateriāliem.

Tekstila nodošana bez maksas publiski pieejamos konteineros ZAAO reģionā ir vai drīzumā būs iespējama šādās adresēs:

 • Cēsīs, Gaujas ielā 29,
 • Cēsīs, Raunas ielā 13,
 • Cēsīs, Saules ielā 23,
 • Cēsīs, Noras- Pērļu ielu krustojumā,
 • Cēsīs, Slimnīcas – Viestura ielu krustojumā,
 • Limbažos, Stacijas ielā 14,
 • Limbažos, Valmieras ielā 1a,
 • Limbažos, Dārza iela 14,
 • Saulkrastos, Rīgas – Murjāņu ielu krustojumā,
 • Saulkrastos, Zvejniekciema – Bērzu alejas krustojumā,
 • Smiltenē, Daugavas ielā 1,
 • Smiltenes novadā, Launkalnes pagastā, Silvā 18,
 • Valkā, Rūjienas ielā 6,
 • Valkā, Raiņa ielā 12.
 • Valmierā, Fabrikas ielā 2 ,
 • Valmierā, Miera ielā 5,
 • Valmierā, Rīgas ielā 64,
 • Valmierā, Valkas ielā 1a,
 • Valmieras novadā, Kocēnos, Alejas ielā 7.

Jau šobrīd tekstilu var nodot divdesmit vienā ZAAO EKO laukumā. Informācija par EKO laukumu adresēm un darba laikiem –  https://www.zaao.lv/lv/privatpersonam/eko_karte

Nododot tekstilu, jāņem vērā:

 • Uz EKO laukumu tekstils jānogādā maksimāli caurredzamā iepakojumā, lai EKO laukumu pārziņi vizuāli var novērtēt materiāla atbilstību.
 • Publiski pieejamos konteineros tekstils arī jāievieto iepakojumā, lai ZAAO darbinieki varētu konteinerus operatīvi iztukšot un nesabojātu materiāla kvalitāti. Nekādā gadījumā tekstilu vai iepakojumu nenovietot pie konteinera!

Vēršam uzmanību, ka uz pašreiz uzstādītajiem konteineriem ir zīme, ka tekstils ievietojams bez iepakojuma – to lūdzam neņemt vērā! Līdz ko laikapstākļi būs atbilstoši, konteineriem šī norāde tiks aizlīmēta vai aizkrāsota, jo tas, kā jau minēts, ir būtiski materiāla kvalitātes nodrošināšanai.

Tekstila konteineros:

 • DRĪKST nodot nesabojātus, nesaplēstus, tīrus: kreklus, bikses, jakas, mēteļus, šalles, cimdus, cepures, dvieļus, aizkarus, jostas, somas, gultas veļu, pārklājus, spilvenus, segas, kā arī valkāšanai derīgus apavu pārus, tajā skaitā gumijas un speciālos ziemas sporta apavus – slidas, slēpju zābakus, kā arī bižutēriju.
 • NEDRĪKST nodot: saplēstu apģērbu jeb audumu atliekas, tekstilu ar specifisku smaku, ar sadzīves ķīmiju, motoreļļām sasmērētu, kā arī mitru, pelējušu tekstilu, kas var sabojāt atkārotai izmantošanai un pārstrādei derīgo materiālu.

Visi tekstila šķirošanas konteineros ievietotie materiāli tiek nodoti SIA “Eco Baltia vide” un SIA “3 R”, kuri to nogādās šķirošanas centros. Pēc materiāla atkārtotas pāršķirošanas  tekstils tiek nodots atkārtotai lietošanai vai pārstrādei uzņēmumu sadarbības partneriem ārpus Latvijas.

ZAAO aicina ikvienu iedzīvotāju izvērtēt savus ikdienas paradumus, iegādājoties tekstila izstrādājumus, izvērtēt nepieciešamību, kvalitāti, kā arī nodot atkārotai izmantošanai lietošanai derīgas, bet pašiem nevajadzīgas lietas, tādējādi saudzējot resursus, kas tiek izmantoti preču ražošanā un atbilstošā atkritumu apsaimniekošanā.

__________

* Pētījums “Patērētāju tekstila izstrādājumu šķirošanas paradumu novērtējums”, veikts projekta Nr.LIFE20 IPE/LV/000014 – LIFE Waste To Resources IP ietvaros 2022.gada jūlijā, ar interneta palīdzību aptaujājot 1029 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem https://wastetoresources.phyconlabs.com/jaunumi/petijums-latvijas-iedzivotaju-tekstila-paterina-paradumi-klust-arvien-pardomataki

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri