Valmieras Ziņas

Tehnikumā pieprasījums pārsniedz studiju vietu piedāvājumu

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras tehnikumā jaunajam mācību gadam pieteikumu skaits par 54% pārsniedz pieejamo studiju vietu skaitu. 2023./2024. mācību gadā tehnikumā plānots uzņemt 225 audzēkņus 12 izglītības programmās, ir saņemts rekordliels pieteikumu skaitu – 346, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Linda Riba.

Jau vairākus gadus Valmieras tehnikuma kolektīvs strādā pie tā, lai celtu profesionālās izglītības kvalitāti un prestižu, mudinot vidējo profesionālo izglītību apgūt jauniešus ar spēcīgām zināšanām, īpaši STEM (zinātne, tehnoloģija, inženierzinātnes un matemātika) jomas izglītības programmās. Ņemot vērā augsto pieteikumu skaitu, tiek rīkots atlases konkurss, uzņemot izglītības programmās jauniešus ar labākajiem mācību rezultātiem.

Pieprasītākā specialitāte, kuru jaunieši vēlas apgūt Valmieras tehnikumā, ir programmēšanas tehniķis, otra populārākā ir klientu apkalpošana, kam seko loģistika un mašīnbūvē.

Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša: ”Paldies vecākiem un jauniešiem, ka novērtē Valmieras tehnikumu un pēc 9. klases izvēlas kā prioritāro izglītības iestādi mācību turpināšanai. Valmiera ir industriāla un rūpnieciska pilsēta, kura nemitīgi attīstās un pilnveidojas, pieprasot jaunas izglītības programmas, jaunas prasmes darbiniekiem. Valmieras tehnikumā 8 no 12 izglītības programmām ir STEM jomas, kuras sadarbībā ar nozarēm mērķtiecīgi attīstām un stiprinām. Darba spēka trūkums vērojams daudzās nozarēs, tādēļ, ņemot vērā nozaru pieprasījumu un augsto pieteikumu skaitu, esam lūguši  Izglītības un zinātnes ministrijai saskaņot vēl papildus 25 studiju vietas – programmēšanas tehniķis – 10, atjaunojamās enerģētikas tehniķis – 5,  mehatronisko sistēmu tehniķis – 10.”

Valmieras tehnikumā ir lielākais izglītojamo skaits vidusskolas posmā visā Valmieras novadā. Palielinoties audzēkņu skaitam un grupu (klašu)  piepildījumam, izglītības iestādē aktuāls ir cilvēkresursu jautājums, pedagogu piesaiste, lai nodrošinātu gan vidējas izglītības mācību priekšmetus (matemātiku, latviešu valodu, fiziku u.c.), gan profesionālos mācību priekšmetus (programmēšana, enerģētika, metālapstrāde u.c.).

Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša norāda: ”Pie mums pamatdarbā šobrīd strādā 44 pedagogi, tas nav ne maz, ne daudz, ņemot vērā, ka jāmāca vidusskolas posma mācību priekšmeti un STEM jomas profesionālie priekšmeti, kur nozarē strādājošajiem ,iespējams,  atalgojums ir konkurētspējīgāks. Katru gadu aicinām mūsu komandai pievienoties jaunus kolēģus, jo palielinās audzēkņu skaits mācību grupās un izglītības iestādē kopumā. Priecājamies par sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem, kas savos speciālistos saskata potenciālu un iedrošina tos kļūt par Valmieras tehnikuma mācībspēkiem, ļaujot, piemēram, dažas dienas mēnesī strādāt skolā.”

Valmieras tehnikums ir viena no modernākajām skolām Latvijā ar septiņām mācību laboratorijām, kur profesionālo vidējo izglītību apgūst jaunieši, bet izglītoties mūža garumā var arī viņu vecāki un vecvecāki. Vairāk par izglītības iestādes piedāvātajām iespējām lasīt www.valmierastehnikums.lv

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri