Valmieras Ziņas

Tapusi galda spēle par Valmieru, Eiropu un profesijām

“Ir ziņas, ka Valmierā izplatījusies slepena spēle, tā virzās tālāk uz Eiropu, tāpēc šodien esam pulcējušies sanāksmē, lai to atklātu,” izskanēja vēsts Valmieras bibliotēkā.

Klātesot gan pieaugušajiem, gan bērniem, trešdien, 20.maijā, četru Valmieras bibliotekāru veidota galda spēle “Atrodi sevi Eiropā” tika atklāta plašākai sabiedrībai. Tā skolēniem saistošā veidā stāsta par Valmieru, Eiropu un dažādām profesijām, kuru pārstāvji atklāšanas dienā pastāstīja ne tikai par spēles lauciņos uzskaitītajām amata prasmēm, bet dalījās atmiņās par savu sapņu profesiju bērnībā.

“2010.gadā “Europe Direct” informācijas centram un Valmieras bibliotekāriem radās doma, ka bērni un jaunieši jāiepazīstina ar Eiropas Savienību tiem saistošā veidā. Tapa grāmata. Tomēr tajā par Latviju bija tikai viena lapaspuse. Mums ir daudz, ar ko varam lepoties, tāpēc sagatavojām grāmatu “Krāsainā Valmiera”, jo, lai izprastu Eiropu, kuras sastāvdaļa mēs esam, ir jāsāk ar tuvāko – savām mājām. Vēlāk radās ideja par galda spēli,”

stāstīja Valmieras integrētās bibliotēkas bibliotekāres Agita Lapsa, Svetlana Sprūža, Malva Šķēle un Līga Bujane, spēles veidotājas.

Spēle dod ieskatu arī desmit profesijās – amatnieks, skolotājs, šoferis, bibliotekārs, ārsts, uzņēmējs, ugunsdzēsējs, maiznieks, aktieris un frizieris, ar ideju parādīt, ka ikviens sasniegums sakņojas dzimtajā pusē, tālāk pasaulē ved paša uzcītīgs darbs, apņēmība un zinātkāre.

“Katrs spēles dalībnieks izvēlas kādu no desmit profesijām un saņem divus volmarīnus – spēles naudiņu. Virzoties pa laukumu, dalībniekiem jāizpilda dažādi uzdevumi – jāatbild uz jautājumiem par profesiju, Valmieru un Eiropu. Ja atbildes ir pareizas, nonākot konkrētos lauciņos, tiek izmaksāta alga, bet citos ir jāmaksā nodokļi. Dalībniekiem ir iespēja arī ziedot kādam labdarības projektam. Par noteiktu punktu skaitu katrā kategorijā ir iespēja kļūt par pilsētas mēru vai Eiropas komisāru,”

portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja A.Lapsa, piebilstot, ka ir doma spēli paplašināt.

“Mēģinām parādīt, ka viss lielā mērā ir atkarīgs no mums pašiem, no iesaistīšanās. To pierāda arī šodien uzaicinātie viesi. Piemēram, uzņēmējs Gusts Balodis iesaistās labdarības projektos, parādot, ka nav vienaldzīgi līdzcilvēki un apkārt notiekošais,”

stāstīja A.Lapsa.

Atklāšanā piedalījās arī lielākā daļa no spēlē minēto profesiju pārstāvjiem: Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš pastāstīja, ka bērnībā gribējis kļūt par hokejistu; CSDD Valmieras nodaļas priekšnieks Valdis Stiģis, aicinot nekautrēties apmeklēt CSDD un uzdot visus interesējošos jautājumus; Valmieras teātra aktieris Imants Strads, kurš bērnībā, lai atšķirtos no klases puišiem, kuri gribēja kļūt par taksometru vadītājiem, pateica, ka būs skursteņslauķis, lai gan nekad šī profesija viņu nav interesējusi; Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne, kuras sapni par kuģa kapteiņa profesiju pārtrauca žurnāla “Pionieris” atbilde uz Daigas vēstuli, ka sievietes šajā profesijā netiek gaidītas; uzņēmējs Gusts Balodis, kurš gribējis būt milicis, pēc tam dokumentu parakstītājs, bet pašlaik dara sirdij tuvu darbu – ir uzņēmējs un biškopis; amatnieks Andrejs Plešaunieks, kurš koku apstrādāt iemācījies jau bērnībā, gatavojot rotaļlietas; “Liepkalnu maiznīcas” mārketinga vadītāja Ieva Zariņa, kura ceļu no pirmās profesijas – daiļdārznieks, līdz esošajai ieguvusi ar neatlaidīgu darbu; ārsta palīgs Aivita Kalniņa, kurai profesiju izvēlēties palīdzēja ģimene; skolotāja Līga Kliesmete, kura bērnībā, gatavojoties kļūt par jūrnieku, līdzsvaru trenējusi katrā brīvā brīdī; policiste Rita Ozarska, kura darbojusies divās sev tuvās profesijās, pirms šī amata esot medmāsa; VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, kuram interesi par darbu “Laimas” konfekšu fabrikā mazināja ekskursija uz ražotni, bet ieceri vadīt dzelteno Ikarusu – melnie dūmu mākoņi, kas gadījušies ceļā, toties vairākus gadus J.Skrastiņš bijis siera meistars.

Spēle ir pieejama Valmieras integrētajā bibliotēkā, to būs iespējams, tāpat kā grāmatas, paņemt līdzi uz māju.

Spēli radījis “Europe Direct” informācijas centrs Valmierā sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku. Spēle veidota ar mērķi, lai Valmieras skolēni varētu labāk iepazīt tuvāko apkārtni – pilsētu, kurā viņi dzīvo, kā arī gūt priekšstatu par Eiropu. Tāpat spēle sniedz ieskatu desmit dažādās profesijās – zināšanās un iemaņās, ko pārvalda šo arodu meistari.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!”: veikals "Dikļi", Dikļos, Dikļu pagastā, Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs DIKĻOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Veikals "Dikļi", Dikļi, Dikļu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri