Valmieras Ziņas

Tapusi galda spēle par Valmieru, Eiropu un profesijām

Lasīšanas laiks: 3 min

“Ir ziņas, ka Valmierā izplatījusies slepena spēle, tā virzās tālāk uz Eiropu, tāpēc šodien esam pulcējušies sanāksmē, lai to atklātu,” izskanēja vēsts Valmieras bibliotēkā.

Klātesot gan pieaugušajiem, gan bērniem, trešdien, 20.maijā, četru Valmieras bibliotekāru veidota galda spēle “Atrodi sevi Eiropā” tika atklāta plašākai sabiedrībai. Tā skolēniem saistošā veidā stāsta par Valmieru, Eiropu un dažādām profesijām, kuru pārstāvji atklāšanas dienā pastāstīja ne tikai par spēles lauciņos uzskaitītajām amata prasmēm, bet dalījās atmiņās par savu sapņu profesiju bērnībā.

“2010.gadā “Europe Direct” informācijas centram un Valmieras bibliotekāriem radās doma, ka bērni un jaunieši jāiepazīstina ar Eiropas Savienību tiem saistošā veidā. Tapa grāmata. Tomēr tajā par Latviju bija tikai viena lapaspuse. Mums ir daudz, ar ko varam lepoties, tāpēc sagatavojām grāmatu “Krāsainā Valmiera”, jo, lai izprastu Eiropu, kuras sastāvdaļa mēs esam, ir jāsāk ar tuvāko – savām mājām. Vēlāk radās ideja par galda spēli,”

stāstīja Valmieras integrētās bibliotēkas bibliotekāres Agita Lapsa, Svetlana Sprūža, Malva Šķēle un Līga Bujane, spēles veidotājas.

Spēle dod ieskatu arī desmit profesijās – amatnieks, skolotājs, šoferis, bibliotekārs, ārsts, uzņēmējs, ugunsdzēsējs, maiznieks, aktieris un frizieris, ar ideju parādīt, ka ikviens sasniegums sakņojas dzimtajā pusē, tālāk pasaulē ved paša uzcītīgs darbs, apņēmība un zinātkāre.

“Katrs spēles dalībnieks izvēlas kādu no desmit profesijām un saņem divus volmarīnus – spēles naudiņu. Virzoties pa laukumu, dalībniekiem jāizpilda dažādi uzdevumi – jāatbild uz jautājumiem par profesiju, Valmieru un Eiropu. Ja atbildes ir pareizas, nonākot konkrētos lauciņos, tiek izmaksāta alga, bet citos ir jāmaksā nodokļi. Dalībniekiem ir iespēja arī ziedot kādam labdarības projektam. Par noteiktu punktu skaitu katrā kategorijā ir iespēja kļūt par pilsētas mēru vai Eiropas komisāru,”

portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja A.Lapsa, piebilstot, ka ir doma spēli paplašināt.

“Mēģinām parādīt, ka viss lielā mērā ir atkarīgs no mums pašiem, no iesaistīšanās. To pierāda arī šodien uzaicinātie viesi. Piemēram, uzņēmējs Gusts Balodis iesaistās labdarības projektos, parādot, ka nav vienaldzīgi līdzcilvēki un apkārt notiekošais,”

stāstīja A.Lapsa.

Atklāšanā piedalījās arī lielākā daļa no spēlē minēto profesiju pārstāvjiem: Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš pastāstīja, ka bērnībā gribējis kļūt par hokejistu; CSDD Valmieras nodaļas priekšnieks Valdis Stiģis, aicinot nekautrēties apmeklēt CSDD un uzdot visus interesējošos jautājumus; Valmieras teātra aktieris Imants Strads, kurš bērnībā, lai atšķirtos no klases puišiem, kuri gribēja kļūt par taksometru vadītājiem, pateica, ka būs skursteņslauķis, lai gan nekad šī profesija viņu nav interesējusi; Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne, kuras sapni par kuģa kapteiņa profesiju pārtrauca žurnāla “Pionieris” atbilde uz Daigas vēstuli, ka sievietes šajā profesijā netiek gaidītas; uzņēmējs Gusts Balodis, kurš gribējis būt milicis, pēc tam dokumentu parakstītājs, bet pašlaik dara sirdij tuvu darbu – ir uzņēmējs un biškopis; amatnieks Andrejs Plešaunieks, kurš koku apstrādāt iemācījies jau bērnībā, gatavojot rotaļlietas; “Liepkalnu maiznīcas” mārketinga vadītāja Ieva Zariņa, kura ceļu no pirmās profesijas – daiļdārznieks, līdz esošajai ieguvusi ar neatlaidīgu darbu; ārsta palīgs Aivita Kalniņa, kurai profesiju izvēlēties palīdzēja ģimene; skolotāja Līga Kliesmete, kura bērnībā, gatavojoties kļūt par jūrnieku, līdzsvaru trenējusi katrā brīvā brīdī; policiste Rita Ozarska, kura darbojusies divās sev tuvās profesijās, pirms šī amata esot medmāsa; VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš, kuram interesi par darbu “Laimas” konfekšu fabrikā mazināja ekskursija uz ražotni, bet ieceri vadīt dzelteno Ikarusu – melnie dūmu mākoņi, kas gadījušies ceļā, toties vairākus gadus J.Skrastiņš bijis siera meistars.

Spēle ir pieejama Valmieras integrētajā bibliotēkā, to būs iespējams, tāpat kā grāmatas, paņemt līdzi uz māju.

Spēli radījis “Europe Direct” informācijas centrs Valmierā sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku. Spēle veidota ar mērķi, lai Valmieras skolēni varētu labāk iepazīt tuvāko apkārtni – pilsētu, kurā viņi dzīvo, kā arī gūt priekšstatu par Eiropu. Tāpat spēle sniedz ieskatu desmit dažādās profesijās – zināšanās un iemaņās, ko pārvalda šo arodu meistari.

 

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā VIRTUVES STRĀDNIEKU – APKOPĒJU (uz noteiktu laiku) Galvenie amata pienākumi: veikt virtuves un kafejnīcas telpu tīrīšanu un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; pēc noteikta darba grafika veikt telpu ģenerālo uzkopšanu; mazgāt un dezinficēt virtuves darba iekārtas; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgu darba pienākumu veikšanā; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; nevainojama darba kvalitāte; bez kaitīgiem ieradumiem; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs, summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (sākot no 4.69 EUR stundas tarifa likme); papildus piemaksa par darba kvalitāti; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV līdz 2023.gada 13.februārim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA ”Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas Gunas Ozoliņas, tālrunis 20039902. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2023-02-13 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu:darbs@vidzemesslimnica.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

STENDERS AICINA KOMANDĀ PĀRDEVĒJU – KONSULTANTU STENDERS ir kosmētikas zīmols, kas ir iedvesmojies no dabas. Īpašu uzmanību pievērš sajūtām un iepirkšanās pieredzei, ieskaitot dizainu, aromātu, produktu prezentēšanas veidu un klientu apkalpošanas kultūru. STENDERS ir viens no lielākajiem kosmētikas ražotājiem Ziemeļeiropā. Tā ir radošu un kompetentu cilvēku komanda, kuru aizrauj idejas par kosmētiku, kas ir piepildīta ar sajūtām. STENDERS sajūtas tiek ietvertas vairāk nekā 450 produktos un dzīvo vairāk nekā 300 veikalos 19 pasaules valstīs. PRASĪBAS: Labas komunikācijas spējas un patiesa interese par cilvēkiem Vēlme iegūt zināšanas par kosmētikas pasauli Spēja apburt un pārliecināt klientus Augsta atbildības sajūta un pozitīva, radoša pieeja darbam Vēlme mācīties PIENĀKUMI: Izzināt klienta vajadzības un vēlmes Pārzināt STENDERS produktu klāstu Rūpēties par kārtību veikalā Būt rūpīgam un precīzam strādājot ar veikala dokumentāciju PIEDĀVĀJAM: Stundas likme: 5.35 eiro/h (bruto) Darba laiks maiņās, darba laiks no 10-21 Alga 800-900 eiro/mēnesī bruto (atkarīgs no maiņu skaita) Bonusu sistēma Konkursi un balvas Skaista darba vietu ar īpašu noskaņu Aizraujošas apmācības Iespēju sevi lutināt ar Stenders produkciju. Atsaucīga vadība Sociālās garantijas Uzņēmuma nosaukums SIA Valmieras Dabas Kosmētika Reģistrācijas numurs LV40203210471 Kontakttālrunis 29568333 E-pasts: Stenders.Vidzeme@inbox.lv Pienākumu veikšanas adrese: Valmiera, tc Valleta, Rīgas 4, veikals Stenders Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-28 Kontaktpersona: Jūlija Mihailova

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde aicina darbā traktora vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt traktortehniku, ievērojot traktoru ekspluatācijas un apkopes noteikumus; • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pašvaldībai piederošā teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • uzturēt traktortehniku un tā aprīkojumu tehniskā kārtībā; un ja Tev ir: • pamata, vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība; • traktortehnikas vadīšanas apliecība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja pastāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu EUR 720 pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā); • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums traktora vadītāja/-s amatam”, līdz 2023.gada 13.februāra plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: TRAKTORA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-13

Mūsu partneri