Valmieras Ziņas

Tapis informatīvs buklets par Valmieras ielu stāstiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Īsākas un garākas, slīpākas, šaurākas, līkumotas un pavisam taisnas, industriālas un ar vasaras ziediem saplaukušas, nosauktas par godu leģendārām personām vai pēc vēsturiskiem nostāstiem – tik dažādas ir Valmieras ielas, kas glabā nozīmīgus vēstures notikumus, likteņus un stāstus. Gadu desmitiem ritot, ielām mainījies ne tikai vizuālais izskats, bet arī stāsti, ko tās glabā. Vairāki no tiem apkopoti informatīvā bukletā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes mārketinga speciāliste Zane Krūmiņa.

Lasītājiem atklāsies 15 ielu vēstures līkloči, stāsti un pat negaidīti pavērsieni ar humora devu! Beātes iela īpaša ar dažādiem ielu nosaukumiem, kas mainīti ļoti īsā laika periodā, Brīvības iela atklāj Putniņu dzimtas stāstus. Lai gan Bruņinieku iela ir viena no īsākajām ielām Valmierā, tā atrodas pilsētas sirdī, tādēļ stāsti par ielu un ēkām uz tās ir daudz! Georga Apiņa iela atklāj, kas bija ārsta laulātais draugs, bet Jāņa Daliņa iela – kādēļ tā senāk dēvēta par Svētozolu ielu. Bukletā būs lasāmi dažādi atmiņu stāsti – par to, kā Limbažu ielā dzīvojuši vienkārši ļaudis, kā netālu no Plostnieku ielas atradusies skandalozo slavu mantojusī Ziedu grava, un kā Marijas ielas zeļļi kaimiņus kacinājuši. Lasītāji uzzinās, kas tieši uz Lucas ielas kļuva par iemeslu Valmieras neveiksmēm kara laikā, un cik dažādi veikali atradušies uz Stacijas ielas, toties Rīgas ielas stāstos lasāms par vērienīgo ielas pārbūvi. Bukletā atrodams arī detalizēts apraksts, kā izskatījās grafiķis un gleznotājs Teodors Ūders, kā arī lasāms, kā Jānis Ruģēns savulaik mērojis Tērbatas ielu, lai aizbēgtu no pilsētas gorodovoja (policista) un to, kas arheoloģiskajos izrakumos atrasts Ziloņu ielā.

Izdotais materiāls par Valmieras ielām un to stāstiem elektroniski pieejams šeit un drukātā veidā Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10). Teksta autore ir Valmieras muzeja Krājumu nodaļas vadītāja un vēsturniece Ingrīda Zīriņa.

Aicinām doties nesteidzīgā pastaigā pa Valmieru, iepazīt mūsu bagātību – kultūras, vēstures objektus un dabas pērles, kā arī atklāt vēl nezināmas un iepriekš neapmeklētas vietas! Tematiskos maršrutus pa Valmieru atradīsi šeit.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri