Valmieras Ziņas

Svētku laikā vecpilsētā norisinās mākslas plenērs un top jaunas gleznas Simtgades loterijai

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien, 22. jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā jau no paša rīta vecpilsētā sāka rosīties mākslinieki, katrs atrodot sev atbilstošu vietu. Tūlīt aiz Svētā Sīmaņa baznīcas sev piemērotu skatu uz dievnamu bija atradusi Anitra Bērziņa, aiz pilsdrupu sienas gleznoja Elmārs Orniņš, pie Maršnera nama – Marta Jurjāne. Šķiet, visātrāk savu diptiha darbu pabeidza Aivis Pīzelis,  bet visilgāk pie savas gleznas strādāja Kristīne Kligina, pelēkos toņos attēlojot muzeja iekšpagalma vareno ozolu. Ar šiem mākslas darbiem tiks papildināta Simtgades loterijas jaunākā biļešu sērija.

Plkst. 16.00 pēcpusdienā pie Valmieras muzeja Izstāžu nama visus plenēra darbus varēja apskatīt vienkopus un tika sveikti mākslinieki. Pēc Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītājas Artas Rozītes ievadvārdiem vārds tika dots Lindai Kovalovai, kurai ļoti mīļš ir Simtgades stipendijas projekts, jo ikviens, iegādājoties Simtgades loterijas biļeti, atbalsta arī mūsu gudrākos, talantīgākos, aktīvākos jauniešus. Šajā reizē kā stipendiāte tika sveikta Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas absolvente Līva Lizete Glāzere, bet pēdējo sešu gadu laikā stipendijas piešķirtas jau 2002 skolu absolventiem.

Jau 9.jūnijā, atklājot izstādi, māksliniece un kuratore Kristīne Kutepova uzsvēra, ka „Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija” Valmierā ir ļoti īpaša, jo tā ir pirmā šāda veida izstāde Latvijā

Šajā sestdienā Kristīnes gandarījums bija vēl lielāks, jo kolekcijai pievienojās pieci jauni darbi. Viņa pateicās visiem māksliniekiem, kuri piekrita šim izaicinājumam – pilsētvidē iziet pie cilvēkiem un tvert emocijas, jo plenērs ir tāds formāts, kuram ne visi mākslinieki saka „jā”.

Vārds tika dots arī katram māksliniekam. Elmārs Orniņš plenēra laikā guvis ļoti pozitīvas emocijas par vidi un Valmieru kopumā, viņam radusies īpaša piederības sajūta. Arī Kristīne Kligina pievienojās Elmāra teiktajam un pateicās kuratorei, ka izvēlējusies šo mākslinieku piecinieku. Anitra Bērziņa priecājās par kopības sajūtu un atkalredzēšanās prieku, jo atzinās, ka it kā savus otas brāļus un māsas pazīst pēc vārda, bet nevar savilkt kopā ar seju. Tad nu šī bijusi tā reize, kad viss savienojies. Marta Jurjāne pateicās Valmierai par viesmīlību: Te ir tāda pilsētas un dabas sintēze. No rīta aizgāju līdz ozolam, tur stirniņas apkārt skraidīja… Aivis Pīzelis Valmierā pirmo reizi bijis pirms 15 gadiem un pa šo laiku daudz kas ir mainījies, protams, uz labo pusi!

Runājot par pozitīvajām emocijām un mūsu pašu vērtībām, šajā dienā tās tika dotas un saņemtas ik uz soļa! Dažu stundu laikā gan pie baznīcas, gan muzeja iekšpagalmā varēja novērot vismaz trīs jaunos pārus un kāzu viesus, kas, sadodoties rokās, spēkus smēlās arī no ozola muzeja iekšpagalmā. Lai viņiem mīlestība un saticība, un lai jaunizveidotā ģimene godā arī citas mūsu vērtības!

Izstāde „Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija” Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma vēl līdz 26.jūlijam, tajā būs redzamas arī plenēra laikā tapušās gleznas.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri