Valmieras Ziņas

Svētku laikā vecpilsētā norisinās mākslas plenērs un top jaunas gleznas Simtgades loterijai

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien, 22. jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā jau no paša rīta vecpilsētā sāka rosīties mākslinieki, katrs atrodot sev atbilstošu vietu. Tūlīt aiz Svētā Sīmaņa baznīcas sev piemērotu skatu uz dievnamu bija atradusi Anitra Bērziņa, aiz pilsdrupu sienas gleznoja Elmārs Orniņš, pie Maršnera nama – Marta Jurjāne. Šķiet, visātrāk savu diptiha darbu pabeidza Aivis Pīzelis,  bet visilgāk pie savas gleznas strādāja Kristīne Kligina, pelēkos toņos attēlojot muzeja iekšpagalma vareno ozolu. Ar šiem mākslas darbiem tiks papildināta Simtgades loterijas jaunākā biļešu sērija.

Plkst. 16.00 pēcpusdienā pie Valmieras muzeja Izstāžu nama visus plenēra darbus varēja apskatīt vienkopus un tika sveikti mākslinieki. Pēc Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītājas Artas Rozītes ievadvārdiem vārds tika dots Lindai Kovalovai, kurai ļoti mīļš ir Simtgades stipendijas projekts, jo ikviens, iegādājoties Simtgades loterijas biļeti, atbalsta arī mūsu gudrākos, talantīgākos, aktīvākos jauniešus. Šajā reizē kā stipendiāte tika sveikta Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas absolvente Līva Lizete Glāzere, bet pēdējo sešu gadu laikā stipendijas piešķirtas jau 2002 skolu absolventiem.

Jau 9.jūnijā, atklājot izstādi, māksliniece un kuratore Kristīne Kutepova uzsvēra, ka „Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija” Valmierā ir ļoti īpaša, jo tā ir pirmā šāda veida izstāde Latvijā

Šajā sestdienā Kristīnes gandarījums bija vēl lielāks, jo kolekcijai pievienojās pieci jauni darbi. Viņa pateicās visiem māksliniekiem, kuri piekrita šim izaicinājumam – pilsētvidē iziet pie cilvēkiem un tvert emocijas, jo plenērs ir tāds formāts, kuram ne visi mākslinieki saka „jā”.

Vārds tika dots arī katram māksliniekam. Elmārs Orniņš plenēra laikā guvis ļoti pozitīvas emocijas par vidi un Valmieru kopumā, viņam radusies īpaša piederības sajūta. Arī Kristīne Kligina pievienojās Elmāra teiktajam un pateicās kuratorei, ka izvēlējusies šo mākslinieku piecinieku. Anitra Bērziņa priecājās par kopības sajūtu un atkalredzēšanās prieku, jo atzinās, ka it kā savus otas brāļus un māsas pazīst pēc vārda, bet nevar savilkt kopā ar seju. Tad nu šī bijusi tā reize, kad viss savienojies. Marta Jurjāne pateicās Valmierai par viesmīlību: Te ir tāda pilsētas un dabas sintēze. No rīta aizgāju līdz ozolam, tur stirniņas apkārt skraidīja… Aivis Pīzelis Valmierā pirmo reizi bijis pirms 15 gadiem un pa šo laiku daudz kas ir mainījies, protams, uz labo pusi!

Runājot par pozitīvajām emocijām un mūsu pašu vērtībām, šajā dienā tās tika dotas un saņemtas ik uz soļa! Dažu stundu laikā gan pie baznīcas, gan muzeja iekšpagalmā varēja novērot vismaz trīs jaunos pārus un kāzu viesus, kas, sadodoties rokās, spēkus smēlās arī no ozola muzeja iekšpagalmā. Lai viņiem mīlestība un saticība, un lai jaunizveidotā ģimene godā arī citas mūsu vērtības!

Izstāde „Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija” Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma vēl līdz 26.jūlijam, tajā būs redzamas arī plenēra laikā tapušās gleznas.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri