Valmieras Ziņas

Valmieras muzejs aicina iepazīties ar daudzveidīgu izstādi “Mūsu pašu vērtības”

Lasīšanas laiks: 5 min

Piektdien, 9.jūnijā, Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos tika atklāta unikāla izstāde – “Mūsu pašu vērtības: Simtgades loterijas mākslas kolekcija”. Ar ko tā ir unikāla? Atbildes ir vairākas. Izstāde ir nozīmīga ar to, ka tajā vienuviet  ir apskatāmi 62 mākslinieku darbi, šāda izstāde notiek pirmo reizi un nevis Rīgā, bet Valmierā! Mākslas darbi rotā Simtgades loterijas biļetes, un loterijai ir ļoti cēls sabiedriskā labuma mērķis – stipendijas vidusskolu talantīgākajiem absolventiem par izciliem panākumiem mācībās, sportā, kultūrā un citās jomās. Kopš 2017.gada, kad tika atklāta Simtgades loterija, stipendijas saņēmuši jau 1995 Latvijas skolu jaunieši, un naudas izteiksmē tas ir vairāk nekā viens miljons eiro. Valmierā šādu stipendiju savulaik saņēmis atraktīvais Valmieras 5.vidusskolas absolvents Gustavs Māziņš, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas aktīvists Ričards Edijs Štibe un daudzi citi.

Atklājot daudzveidīgo un krāsām bagāto izstādi, Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Arta Rozīte priecājās, ka ir izdevies parādīt kolekciju gandrīz pilnā apmērā. Tāpat viņa uzsvēra, ka ir liels prieks un gods būt par daļiņu no tik milzīga projekta. Pašlaik Simtgades loterijas mākslas kolekcijā ir 80 darbi, no tiem izstādē redzami 62 mākslas darbi. Muzeja apmeklētājiem ir iespēja priecāties gan par vecmeistaru darbiem, gan atklāt jauno mākslinieku rokrakstu un vēstījumu.

“Latvijas loto” valdes locekle Jolanta Jērāne ir gandarīta, ka pirmā izstāde notiek Valmierā – šajā uzņēmīgajā, aktīvajā un kultūras bagātajā pilsētā:  

Iesākumā Simtgades loterija bija plānota kā unikāla dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts 100. dzimšanas dienā. Tas bija kā krāšņs kamols, kas izvijas cauri pagātnei, nonāk šodienā un ievijas arī nākotnē. Mēs to veidojām ar vienu domu – lai ieguvēji ir maksimāli daudz Latvijas iedzīvotāju. Paldies ikvienam māksliniekam, kas piedalījās šīs kolekcijas veidošanā, un prieks, ka viss turpina augt un attīstīties!

 Projekts sācies ar pieciem māksliniekiem, kas palīdzēja ar saviem darbiem rotāt 1.Simtgades loterijas sēriju, bet nu jau sasniegta 15.sērija un norisinās darbs pie 16.sērijas veidošanas.

Jolanta Jērāne pateicās visai Valmieras muzeja komandai un katram darbiniekam atsevišķi par sadarbību, kas brīnišķīgajās telpās ikvienu apmeklētāju var iepriecināt ar izcilāko Latvijas mākslinieku darbiem, godināt mūsu vērtības, tradīcijas un kultūru, tādā veidā atbalstot Latvijas attīstību.

Izstādes kuratorei Kristīnei Kutepovai iepazīšanās ar “Latvijas loto” aizsākusies 3. sērijā. Viņa atcerējās, kā devusies pie katra mākslinieka uz studiju, kur katra sagaidīšana, tikšanās un izvēle bijusi ļoti īpaša. Arī katra no gleznām ir  īpaša (lasiet aprakstus!), jo autors ir pastāstījis, kas ir tieši viņa vērtība.

Kristīne aicina arī izstādes apmeklētājus lielajā rullī ierakstīt vai uzzīmēt savu vērtību, un neilgi pēc izstādes atklāšanas jaunas mākslinieces izpildījumā jau tapis skaists zvirbulēns.

Skaistie zelta rimbulīši nav tāpat, katrā no sērijām šīs vērtības aug un aug, līdz ar to mēs kļūstam arvien bagātāki. Auga arī sapnis par izstādi, un mums šodien ir dzimšanas diena – pirmā izstāde! Katra nākamā noteikti būs citādāka. Paldies “Latvijas loto”, ka atbalstāt arī māksliniekus, jo man ir arī otra puse (Jolanta Jērāne ir ne tikai izstādes kuratore, bet arī izstādes māksliniece).  Sajūta ir fantastiska! Es esmu tāda dīvaina māksliniece, jo izeju arī publiski, bet pārsvarā mākslinieki ir noslēgti, kuri dzīvo savās studijās, savā iekšējā kosmosā, tāpēc svarīgi ir māksliniekus atbalstīt, lai viņi atdzimst un iemirdzas, īpaši vecākās paaudzes mākslinieki.

Gan Arta Rozīte, gan Kristīne Kutepova uzsver, ka ir svarīgi nodot stafeti no paaudzes uz paaudzi, pamanīt un turpināt tālāk šo dažādību, jo, kā atzīst Kristīne, Mums nav stingru rāmju, jo šajā kolekcijā ir gan jauni studenti, gan tādi, kas jau skatās no mākoņa maliņas…

Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma, iepazīstot katru muzeja izstādi un mākslas darbus, iedomājas par atslēgas vārdu un asociācijām, kas raksturo konkrēto izstādi. Šai izstādei viņas atslēgas vārds ir IZAICINĀJUMS, jo “Latvijas loto” tas arī noteikti bijis izaicinājums veidot šo kolekciju, uzņemties atbildību par saturu, par vērtībām.

Man prieks, ka šis izaicinājums ir realizējies. Katru mākslinieku ieraugot kā vērtību, jūs paši esat radījuši jaunu vērtību – šo brīnišķīgo kolekciju. Vēl atzīstama vērtība ir arī tā, ka ir institūcijas, kas atbalsta Latvijas māksliniekus un talantīgos skolēnus.

 Mums ir liels lepnums, ka šī izstāde būs apskatāma pilsētas svētku laikā, kad ar to varēs iepazīties ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi. Šajā izstādē ikviens var atrast sev tuvo vērtību, savu mākslas darbu, kas uzrunās tieši viņu un sagādās daudzus neaizmirstamus brīžus.

Muzeja direktore uzskata, ka izaicinājums noteikti bijis arī kūrētājai Artai un māksliniecei Andai Bolužai, kurai bija jāizdara neiespējamais – saskanīgi jāizvieto 62 mākslinieku darbi. Bet izstādes dizains ir ļoti veiksmīgs!

Vēl viens muzeja direktores lepnuma iemesls – Valmieras muzeja telpās jau agrāk uzņemti daudzi mākslinieki ar savām personālizstādēm. Savukārt šī izstāde varbūt būs kā impulss noskatīt kādu jaunu  mākslinieku, kurš atradīs ceļu uz Valmieru un eksponēs savus darbus Izstāžu zālē tuvākajā nākotnē.

Vēl Iveta Blūma atzīstas, ka viņa ar šo mākslas darbu kolekciju iepazīstas ļoti ātri, jo vīrs ir Simtgades loterijas un vispār “Latvijas loto” fans, tāpēc visas biļetes ar jauniem mākslas darbiem gaida, ievērtē un ar interesi seko līdzi, kas būs nākošā vizualizācija, kurš mākslinieks cieņpilni ieņems vietu uz Latvijas loto Simtgades loterijas biļetes. Protams, muzeja direktorei milzīgs lepnums arī par to, ka 17.sērija tiks vizualizēta Valmierā! (Pilsētas svētku laikā 22.jūlijā Simtgades loterijas plenērā taps jauni mākslas darbi.)

Mūsdienās muzejs nav vecu lietu noliktava. Muzejs ir tā vieta, kas stāsta par sabiedrībai svarīgām lietām, kas fiksē dažādus procesus – gan sirsnīgus un vienkāršus, gan globālus. Ceram, ka šī izstāde būs vēl viens veiksmes stāsts!

Valmieras novada Kultūras projektu vadītājai Madarai Seilei pirmais iespaids, ienākot telpā, bijis – krāsainība. Viņa pateicās gan “Latvijas loto” par iniciatīvu, gan muzeja kolektīvam par izstādes sagatavošanu:

Ne visiem jaunajiem censoņiem tiek dota iespēja būt vienā telpā ar vecmeistariem. Paldies muzejam, ka izdevās salikt kopā tik daudz mākslinieku un atrast katram piemērotu vietu!

Valmieras muzeja izstāžu atklāšanā vienmēr neiztrūkstoša ir arī mūzika. Šoreiz Ievas Jetes Jansones rokās bija vēl viena Latvijas vērtība – kokle. Kopumā Simtgades loterijai ir apzināti un uzzīmēti 320 simboli par latvisko. Te ir gan latviešiem tik iecienītais kartupelis, speķis, bērzu sulas un citas ēdam- un dzeramlietas, gan grāmatas, dūraiņi, zaļumballe, sniegavīrs un papardes zieds…

Izstāde apskatāma līdz 26.jūlijam.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri