Valmieras Ziņas

Svētku brīvdienās policija Vidzemē veica 1218 pārbaudes un uzsāka 14 administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 01.maija līdz 05.maijam, policija Vidzemē veica 1218 pārbaudes un uzsāka 14 administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

1.maijā Amatas novadā, Skujenes pagastā jaunietis, vadot motociklu, krita un guva miesas bojājumus. Cietušais nogādāts medicīnas iestādē. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

3.maijā Amatas novadā, Drabešu pagastā uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 76. kilometrā vīrietis, vadot automašīnu “Hyndai”, izraisīja sadursmi ar kāda vīrieša vadīto automašīnu “Ford”. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta “Ford” pasažieris.

4.maijā pulksten 14:22 Līgatnes novadā, Līgatnes pagastā uz autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri 8.kilometrā notika automašīnas “Opel” sadursme ar velosipēdisti. Sākotnējā informācija liecina, ka velosipēdiste, izbraucot uz galvenā ceļa, nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā tai uzbrauca Opel vadītājs. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja velosipēdiste. Uzsākts kriminālprocess, policija skaidro negadījuma apstākļus.

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 1.maija līdz 5.maijam policija Vidzemē aizturēja 15 dzērājšoferus un noformēja 183 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un vienu par agresīvu braukšanu.

Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 15 automašīnu vadītājus. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti pieci autovadītāji alkohola reibumā, Gulbenes un Cēsu PI – trīs šoferi, Madonas un Alūksnes PI – viens autovadītājs reibumā, bet Limbažu PI divi, savukārt Valkas PI apkalpojamā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.

Astoņiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1,5 promiles, savukārt vienā gadījumā Ērgļu novadā kāds automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 3,17 promiļu reibumā, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Kopumā seši automašīnu vadītāji pie stūres sēdušies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

3.maijā tika saņemta informācija no iedzīvotāja, kurš ziņoja par kādu autovadītāju Gulbenē. Vadītājs, iespējams, ceļu satiksmē piedalās alkohola reibumā. Pēc laika policija apturēja minēto transportlīdzekli un konstatēja, ka vīrietis vadīja automašīnu “Škoda” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā tika konstatēts 1,8 promiļu reibums, bet Alūksnes novadā kāds vīrietis pa vietējās nozīmes ceļu vadīja automašīnu “VW Golf”, būdams 2,03 promiļu reibumā. Šoferītis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat Alojas novadā kāds “Mitshubisi” vadītājs ceļu satiksmē piedalījies, būdams 1,96 promiļu reibumā, kā arī bez tiesībām.

Valsts policija atgādina, ka braukšana dzērumā ir smags Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, jo ar šādu rīcību jūs pakļaujat riskam ne tikai savu, bet arī citu cilvēku dzīvību un veselību. Fakts, ka braucāt dzērumā un bez tiesībām, padara pārkāpumu vēl smagāku.

Krimināllikuma 262. pants par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kopumā aizvadītajās dienās, laika posmā no 1. maija līdz 5.maijam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 406 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemti trīs Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur piecos no gadījumiem piecas cietušas personas tajā skaitā viens bojā gājušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 15 automašīnu vadītāji. Noformēti 383 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 183 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu un viens par agresīvu braukšanu.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri