Valmieras Ziņas

Svētku brīvdienās policija Vidzemē veica 1218 pārbaudes un uzsāka 14 administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 01.maija līdz 05.maijam, policija Vidzemē veica 1218 pārbaudes un uzsāka 14 administratīvās lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

1.maijā Amatas novadā, Skujenes pagastā jaunietis, vadot motociklu, krita un guva miesas bojājumus. Cietušais nogādāts medicīnas iestādē. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

3.maijā Amatas novadā, Drabešu pagastā uz autoceļa Rīga – Sigulda – Igaunijas robeža (Veclaicene) 76. kilometrā vīrietis, vadot automašīnu “Hyndai”, izraisīja sadursmi ar kāda vīrieša vadīto automašīnu “Ford”. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta “Ford” pasažieris.

4.maijā pulksten 14:22 Līgatnes novadā, Līgatnes pagastā uz autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri 8.kilometrā notika automašīnas “Opel” sadursme ar velosipēdisti. Sākotnējā informācija liecina, ka velosipēdiste, izbraucot uz galvenā ceļa, nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā tai uzbrauca Opel vadītājs. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja velosipēdiste. Uzsākts kriminālprocess, policija skaidro negadījuma apstākļus.

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 1.maija līdz 5.maijam policija Vidzemē aizturēja 15 dzērājšoferus un noformēja 183 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un vienu par agresīvu braukšanu.

Nedēļas nogalē Valsts policija Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 15 automašīnu vadītājus. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamā teritorijā tika apturēti pieci autovadītāji alkohola reibumā, Gulbenes un Cēsu PI – trīs šoferi, Madonas un Alūksnes PI – viens autovadītājs reibumā, bet Limbažu PI divi, savukārt Valkas PI apkalpojamā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.

Astoņiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1,5 promiles, savukārt vienā gadījumā Ērgļu novadā kāds automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 3,17 promiļu reibumā, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Kopumā seši automašīnu vadītāji pie stūres sēdušies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

3.maijā tika saņemta informācija no iedzīvotāja, kurš ziņoja par kādu autovadītāju Gulbenē. Vadītājs, iespējams, ceļu satiksmē piedalās alkohola reibumā. Pēc laika policija apturēja minēto transportlīdzekli un konstatēja, ka vīrietis vadīja automašīnu “Škoda” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā tika konstatēts 1,8 promiļu reibums, bet Alūksnes novadā kāds vīrietis pa vietējās nozīmes ceļu vadīja automašīnu “VW Golf”, būdams 2,03 promiļu reibumā. Šoferītis pie stūres sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat Alojas novadā kāds “Mitshubisi” vadītājs ceļu satiksmē piedalījies, būdams 1,96 promiļu reibumā, kā arī bez tiesībām.

Valsts policija atgādina, ka braukšana dzērumā ir smags Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, jo ar šādu rīcību jūs pakļaujat riskam ne tikai savu, bet arī citu cilvēku dzīvību un veselību. Fakts, ka braucāt dzērumā un bez tiesībām, padara pārkāpumu vēl smagāku.

Krimināllikuma 262. pants par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kopumā aizvadītajās dienās, laika posmā no 1. maija līdz 5.maijam, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 406 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemti trīs Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur piecos no gadījumiem piecas cietušas personas tajā skaitā viens bojā gājušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 15 automašīnu vadītāji. Noformēti 383 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 183 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu un viens par agresīvu braukšanu.

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri