Valmieras Ziņas

Svētdien velobraucienos tiek iepazīta industriālā Valmiera

Lasīšanas laiks: 4 min

Pēc piektdienas un sestdienas pasākumu piesātinātajām dienām un vakariem svētdienas rīts Valmieras ielās pienāca ļoti mierīgs un kluss, uz sportiskām aktivitātēm devās vien tie, kas no iepriekšējām dienām nejutās pārāk saguruši. Un tā plkst.11.00 pie skulptūras “Valmieras puikas” pulcējās gandrīz 30 dalībnieku, lai kopā ar gidu Kristeru Leitlandu dotos apmēram sešus  kilometrus garajā velo braucienā “Industriālā Valmiera”. Jaunākais dalībnieks bija vien četrus gadus vecs puika Rūdolfs, kas vismaz sākumposmā sparīgi minās līdzi pieaugušajiem, bet krēsliņā aiz tēta platās muguras braucienu izbaudīja trīsgadīgais Dāvis.

No “Valmieras puikām” ceļš pār galveno tiltu ved uz pagrabiņiem un Plostnieku ielu, kas savu vārdu ieguvusi no baļķu pludināšanas laikiem. Tā kā lielākā daļa braucēju bija valmierieši, Kristera informāciju par dažiem objektiem un pilsētas vēsturi ik pa laikam papildināja arī paši ekskursijas dalībnieki. Kā atzinās Kristers, lai arī viņš pats ir pārgaujietis, dažas Valmieras vietas arī viņam bijušas kā atklājums.

Nākamais pieturas punkts – Ziedu grava. Šī vieta piesaista ne tikai ar skaisto nosaukumu, bet savulaik arī ar senākās profesijas pārstāvēm… Kad braucēji tuvojas dzelzītim, kāds pelēks lietus mākonis nolemj ekskursantus mazliet atsvaidzināt, bet tas netraucē klausīties Kristera stāstu par dzelzceļa līniju Smiltene-Valmiera-Ainaži, kas tagad pārtapis par velomaršrutu “Zaļais dzelzceļš”. Šajā vietā Kristers atsauc atmiņā arī Valmieras maizes kombināta darbības laiku un liek uzminēt, cik tonnas dienā silto kukulīšu tika saražots. Pārbraucot pāri tiltam un izbraucot cauri mežiņam, paveras skats uz pārbūvēto Linarda Laicena ielu, par kuru valmieriešiem joprojām ir atšķirīgi viedokļi…

Vēl pēc mirkļa skatam paveras jaunā Eksporta iela, pa kuru no 1.jūlija kursē pat 9. un 14. pilsētas sabiedriskais autobuss. Skats uz bijušo Valmieras gaļas kombināta teritoriju ir visai iespaidīgs, bet uz jauniem un ienesīgiem rūpniecības uzņēmumiem šajā teritorijā vēl tomēr jāpagaida…

Tālāk maršruts ved pa Marijas ielu uz dzelzceļa staciju. Kristeram ir stāsts par nīgrajām māsām un divām jautrām meičām, kas savulaik dzīvojušas uz šī ielas, bet ielas nosaukums gan nācis no Bībeles personāžiem. Par dzelzceļu viss ir skaidrs – lai preces transportētu no vienas vietas uz otru, nepietika ar zirgu pajūgiem un mašīnām. Protams, vilciens ir ērts un ātrs pārvietošanās līdzeklis arī pasažieriem. Šeit sarunas aizvijas arī par citiem šīs puses uzņēmumiem: Valmieras Stikla šķiedras rūpnīcu, VAKS, “Liepkalnu” maiznīcu un citiem uzņēmumiem.

Tālāk pa Ūdens ielu velo maršruts aizved uz Pauku priedēm un gar Vanšu tiltu uz Krāču kaktu. Ik pa laikam tiek satikti arī citi aktīvisti – rogaininga dalībnieki, bet pie Kazu krācēm riteņbraucēji piestāj, lai mirkli pavērotu MAMANET turnīru. Latvijā tas vēl ir maz pazīstams sporta veids, bet būtībā radies jau pasen – 2005.gadā Izraēlā. Šī komandu spēle ir līdzīga volejbolam – tā notiek volejbola laukumā, piedaloties sešām dalībniecēm katrā laukuma pusē, taču bumba nav jāatsit, bet jānoķer rokās, pirms tā tiek nodota nākamajai spēlētājai. Lai piedalītos šajā spēlē, nav nepieciešamas kādas īpašas prasmes vai fiziskā sagatavotība. Spēles devīze ir: “Katra mamma var!”

Šoreiz neviena mamma nav gatava pamest velosipēdu un uzsākt MAMANET spēli, bet kas zina, varbūt citreiz. Industriālās Pārgaujas velobrauciens noslēdzas ar literāro Valmieru, jo Pārgaujas ielā 5 ir dzejniekam Jānim Ziemeļniekam veltīta plāksne, bet turpat blakus – Teodora Ūdera iela. Šeit Kristeram atkal ir stāsts par mākslinieku, viņa izskatu un zīmējumiem.

Velobrauciens noslēdzas sākumpunktā – pie “Valmieras puikām”. Kristers pateicas visiem braucējiem, un katrs var izvēlēties dāvanu no Rencēnu pagasta – limonādi “LIVO” ar savdabīgām sastāvdaļām. Gaišā ir plūškoka ziedu un gurķu limonāde, bet sarkanajā dzērienā apvienotas pīlādžogas, vīgriezes un baziliks. Atspirdzinoši!

Jau plkst. 15.00 notika otrais brauciens “Industriālā Valmiera”. Tajā gan braucēju bija uz pusi mazāk, bet lietus daudzums gan viņiem tika vismaz uz pusi vairāk, tomēr slapjuma dēļ neviens braucējs nepameta iesākto maršrutu.

Pirms gada līdzīgs Valmieras iepazīšanas pārgājiens bija kājāmgājējiem – “Valmieras runājošas ielas”. Atsaucība šādām aktivitātēm ir! Atliek vien novēlēt Vidzemes Augstskolas studentiem, Kristeram un citiem gidiem izstrādāt jaunus maršrutus, lai valmieriešus un pilsētas viesus iepazīstinātu ar seno un jauno Valmieru, slaveniem cilvēkiem, ievērojamiem dabas un vēstures objektiem, ielām utt.

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri