Valmieras Ziņas

Svētdien ar etapu no Valmieras līdz Cēsīm startēs Latvijas valsts mežu MTB maratona sezona

Latvijas lielākā un tradīcijām bagātākā velo seriāla – Latvijas valsts mežu MTB maratona – sezona šīs nedēļas svētdienā, 28.aprīlī, startēs ar pirmo etapu no Valmieras līdz Cēsīm. Lai arī abas pilsētas kuplo velo saimi uzņem kopš MTB maratona pirmsākumem, tomēr virzienā uz Cēsīm trase vedīs pirmo reizi.

Pavasaris aiz loga Latvijā šajā gadā lutina aktīva dzīvesveida piekritējus. Lielās sezonas starta šāvienam gatavi arī pašmāju lielākā un tradīcijām bagātākā velo seriāla – “Latvijas valsts mežu” MTB maratona rīkotāji un dalībnieki.

Pirmais etaps notiks jau šo svētdien. Pirmo reizi dalībnieki visās distancēs, izņemot “Maxima” bērnu braucienu, uz startu pulcēsies Valmierā. Reģistrācijas zona atradīsies pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kamēr starta zona izvietota pie Valmieras Drāmas teātra. Pulksten 12:00 “Mammadaba” distances zēnu un meiteņu grupu braucēji rīkotāju pavadībā kopīgi dosies uz starta vietu, kas atradīsies vairākus kilometrus no Valmieras.

Tikmēr līdzjutēji Valmierā pašu prestižāko startu varēs vērot pulksten 12:15, kad 52,5 kilometru garajā distancē dosies “Toyota Hybrid” brauciena dalībnieki. Viņu vidū arī visi galvenie sezonas favorīti ar Oskaru Muižnieku (“DTG – MySport”), Dmitriju Sorokinu, Jāni Ozolu (abi “ZZK”), Kārli Baltaci (“Patria – Bottecchia”).  Valmierieši aicināti līdzi just saviem pilsētniekiem ar Jāni Vanagu, Pēteri Cauni un Jāni Vimbu priekšgalā.

Dienas vērienīgākais starts tiks dots pulksten 13:30. 42,9 kilometru garajā trasē uz Cēsīm braucienu sāks “Lielbāta” Tautas brauciena dalībnieki. Lai arī liela daļa maršruta vedīs pa tā pašām takām un ceļiem kā iepriekš, tomēr brauciens pretējā virzienā vidu padarīs ar kājām gaisā. Finišs visām distancēm atradīsies Cēsu Vienības laukumā. Pēdējā kilometrā būs jāpievar leģendārais Lenču ielas kāpums.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem katrā posmā sarūpēts “Maxima” bērnu brauciens, kurā balvas par godam pieveiktu distanci saņems visi dalībnieki. Pirmajā posmā bērnu sacensības notiks Cēsīs, Vienības laukumā. Reģistrācija sacensību norisies vietā gaidāma no pulksten 08:30 – 09:50. Tikmēr pirmie starti tiks doti pulksten 10:00.

Pēc finiša katrs dalībnieks saņems “Lielbāta” dabīgā avota ūdeni, kā arī varēs baudīt gardas un spēcinošos pusdienas pēc finiša. Organizatori un atbalstītāji parūpējušies par 100. vietu ieguvēju sveikšanu, bet īpaša specbalva tiks piešķirta progresīvākajam braucējam.

Šajā Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonā iekļauti septiņi posmi. Pirmo reizi vērienīgo velo notikumu uzņems Jaunpiebalga, kamēr jaunas trases gaidāmas Talsu, Siguldas, Vietalvas un Smiltenes posmos. Viens no posmiem gaidāms arī Ikšķilē.

Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas posmi:

28.04.: Valmiera – Cēsis

11.05.: Talsi

26.05.: Sigulda

16.06.: Jaunpiebalga

14.07.: Vietalva

04.08.: Ikšķile

21.09.: Smiltene

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri