Valmieras Ziņas

Sveikti balvas “Burtnieku novada Lepnums” saņēmēji

Pirmdien, 18. novembrī, Matīšu Tautas namā sveikti konkursa “Burtnieku novada Lepnums 2019” laureāti, izceļot novadnieku sabiedriski nozīmīgākos darbus Burtnieku novada labā un tā attīstības veicināšanā. Novembris ir laiks, kad pieminam mūsu varoņus, stāstām par līdzcilvēku labajiem darbiem un lepojamies ar viņu paveikto pagasta, novada un valsts labā. Pasākumā sveica piecus balvas “Burtnieku novada Lepnums” saņēmējus un izteica pateicību vairāk nekā 20 novadniekiem.

Balvu “Burtnieku novada Lepnums” par nozīmīgu darbu, ieguldījumu un sasniegumiem Burtnieku novadā, tā attīstībā un atpazīstamības veicināšanā saņēma Aldis un Dace Kalcenavi, Burtnieku ev.lut. draudzes mācītājs un draudzes priekšniece, Inese Birzkope, Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja. Par nozīmīgu ieguldījumu ģimenisko vērtību veidošanā un stiprināšanā sabiedrībā, aktīvu piedalīšanos Burtnieku novada sabiedriskajā dzīvē balvu saņēma trīs ģimenes: Aļona Ismailova ar ģimeni, Kristīne Vītola ar ģimeni un Ivanovu ģimene.

Pagodinošus un cildinošus pateicības vārdus par savu veikumu pasākumā saņēma ikviens balvas “Burtnieku novada Lepnums” pretendents: Mārtiņš Roziņš, Ligita Lurina, Dace Kaģe, Daiga Kīna, Ints Kļaviņš, Juris Jakovins, Lolita Kaimiņa, Anete Ādamsone, Burtnieku novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas, Anita Grīnšteine, Biruta Hince, Rasma Ozoliņa, Andra Auniņa, Ligita Jenča, Baiba Kuple un Velta Plūme, Diāna Vašuta un Aleksandrs Gorodko, Elvis Poruks, Raimonds Bedrītis, Agris Daņiļevičs, Sandis Krasts, Valters un Natālija Etmaņi. 

Burtnieku novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji pasākumā bija parūpējušies par pozitīvu ziņu – no sadraudzības apriņķa Giterslo (Vācija) saņemta dāvinājumā ugunsdzēsības automašīna. Pasākumā Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības valdes priekšsēdētājs Egīls Kaužēns, svinīgi nododot automašīnas atslēgas Burtnieku novada pašvaldības vadībai, teica: “Arī mēs, laikiem cauri ejot, esam saglabājuši senās ugunsdzēsības tradīcijas – grūtā brīdī operatīvi, pirmajiem steigties tuvākajam kaimiņam, līdzcilvēkam palīgā. Lai varētu palīdzēt, mēs organizējam un piedalāmies mācībās. Šoreiz no mācībām Vācijā līdzi atvedām ne tikai jaunu pieredzi, bet arī automašīnu, kuru nododam Burtnieku novada pašvaldībai, lai novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji nelaimes gadījumā varētu steigties palīgā un nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamo atbalstu.”

Videomateriāli par balvas “Burtnieku novada Lepnums 2019” saņēmējiem

Pasākumā atskatījās arī uz aizvadīto desmitgadi Burtnieku novadā, prezentējot informatīvu videomateriālu par Burtnieku novada pašvaldības izglītības iestādēm, īstenotajiem investīciju projektiem, norisēm kultūras dzīvē un nevalstiskajās organizācijas, kā arī par uzņēmējdarbību novadā. “Latvija šogad svin 101. dzimšanas dienu, Burtnieku novads – desmito. Burtnieku novadā ar pieejamajiem resursiem, apvienojot sešu pagastu spēkus, esam paveikuši daudz labu un gaišu darbu. Ikvienā pagastā varam atskatīties uz to, kādi mēs bijām un kādi mēs esam tagad. Paveiktais nebūtu iespējams bez pašvaldības, iedzīvotāju un uzņēmēju sadarbības. Vēlos pateikties cilvēkiem, kuri šeit dzīvo, strādā, ir sabiedriski aktīvi, uztur kopienu un gādā par to, lai novads skanētu un izskanētu,” svētku uzrunā vēstīja Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

 

Burtnieku novada pašvaldība konkursu “Burtnieku novada lepnums 2019” organizē, lai godinātu Burtnieku novada labākos sava aroda, amata, radošā darba veicējus, izceļot sabiedriski nozīmīgākos sasniegumus Burtnieku novadā, tā attīstībā, novada tēla popularizēšanā Latvijā un pasaulē. Ikviens novadnieks, uzņēmējs, nevalstiskā sektora pārstāvis tika aicināts ieteikt līdzcilvēkus, kuri ar savu darbu ir pelnījuši saņemt konkursa galveno nomināciju – “Burtnieku novada lepnums”. Pretendentu izvērtēšanu veica Burtnieku novada pašvaldības domes apstiprināta vērtēšanas komisija. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri