Valmieras Ziņas

Suns jau trešo reizi sagriež ķepu ar pudeles lausku – kā risināt atkritumu problēmu Gaujmalā?

Valmieriete Anna sociālajā vietnē “Facebook” dalījusies savā pieredzē, informējot par to, ka Gaujas malā sasistu stikla pudeļu dēļ viņas suns jau trešo reizi sagriezis ķepu. Suņa ārstēšana prasa lielus līdzekļus, tādēļ viņa aicina pašvaldību uzstādīt pastaigu vietās pie Gaujas atkritumu urnas, lai mudinātu cilvēkus būt apzinīgākiem un izmest atkritumus konteineros, nevis atstāt tos zemē.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, “pilsētas dabas teritoriju uzturēšanā un atkritumu savākšanā Valmieras pilsētas pašvaldība piesaista algotos pagaidu sabiedriskā darba veicējus. Taču teritorijas ir pārāk lielas un plašas, lai ar šo cilvēku kapacitāti varētu regulāri un pilnvērtīgi savākt visus šobrīd dabā nokļūstošos atkritumus. Sakopjot dabas teritorijas, viņu uzdevums ir vākt arī stikla atkritumus. Taču, ja pudele ir sasita, ne visus stikla gabalus viņiem ir iespējams pamanīt un savākt. Atsaucoties uz suņa īpašnieces sūtīto vēstuli, algotie pagaidu sabiedriskā darba veicēji ir nosūtīti savākt atkritumus arī uz Gaujas labo krastu Putriņu mežā aiz Dzelzs tilta.

Lai samazinātu dabā nokļūstošo atkritumu apjomus, periodiski tiek apsvērta iespēja izvietot mežos papildu atkritumu urnas. Taču pieredze rāda, ka šādas urnas neatrisina mežos nokļūstošo atkritumu problēmu. Pagājušā gada rudenī izveidotajās labiekārtotajās atpūtas vietās Gaujas krastā pie Dzelzs tilta ir izbūvētas arī speciālas urnas atkritumiem. Neskatoties uz šīs infrastruktūras pieejamību, atkritumi regulāri tiek izmētāti pa visu teritoriju un tos ir nepieciešams īpaši savākt.

Pieredze rāda arī, ka dabā novietotās atkritumu urnas kalpo par vietu, kur bez maksas atbrīvoties no mājsaimniecībā radītiem sadzīves atkritumiem, kas būtu jānodod kā sadzīves atkritumi, SIA “ZAAO” samaksājot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma maksu.

Trijās vietās Valmierā ir izvietoti arī informatīvi vides baneri “Nemēslo! Mēs šeit dzīvojam”. Viens no tiem atrodas arī Gaujmalā, teritorijā, kur savainojās suns. Taču dabā nokļuvušo atkritumu apjoms, šādiem baneriem parādoties, nav samazinājies.

Valmieras pilsētas pašvaldība periodiski organizē sabiedrības izglītošanas aktivitātes par videi draudzīgu atpūtu dabā. Viens no būtiskākajiem šādas atpūtas nosacījumiem ir atpūtas laikā radušos atkritumus paņemt sev līdzi. Pagājušajā gadā šādas vides izglītības aktivitātes notika saistībā ar jauno atpūtas vietu izveidi Gaujas krastā. Tuvākajā laikā izglītošana par dabai draudzīgu atpūtu ir plānota 2.jūnijā, kad Ģimenes dienas laikā VJC “Vinda” dārzā plkst. 11.00 Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes vides gidu Andri Somu stāstīs par interesantiem mazāk zināmiem atpūtas objektiem Valmieras apkārtnē un izglītos arī par dabai draudzīgas atpūtas principiem.

Valmieras pilsētas pašvaldība augsti novērtē arī katru iedzīvotāju iniciatīvu iesaistīties vides sakopšanā, tai skaitā arī organizējot atkritumu savākšanas talkas. Tiek sniegts tehnisks atbalsts šādu pasākumu organizēšanai, nodrošinot ar nepieciešamajiem maisiem, cimdiem un savākto atkritumu izvešanu. Par šādu talku organizēšanu iespējams sazināties ar pašvaldības nekustamā īpašuma speciālistu Dzintaru Franci pa tālruni 28314534 vai e-pastu dzintars.francis@valmiera.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri