Valmieras Ziņas

Suns jau trešo reizi sagriež ķepu ar pudeles lausku – kā risināt atkritumu problēmu Gaujmalā?

Valmieriete Anna sociālajā vietnē “Facebook” dalījusies savā pieredzē, informējot par to, ka Gaujas malā sasistu stikla pudeļu dēļ viņas suns jau trešo reizi sagriezis ķepu. Suņa ārstēšana prasa lielus līdzekļus, tādēļ viņa aicina pašvaldību uzstādīt pastaigu vietās pie Gaujas atkritumu urnas, lai mudinātu cilvēkus būt apzinīgākiem un izmest atkritumus konteineros, nevis atstāt tos zemē.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, “pilsētas dabas teritoriju uzturēšanā un atkritumu savākšanā Valmieras pilsētas pašvaldība piesaista algotos pagaidu sabiedriskā darba veicējus. Taču teritorijas ir pārāk lielas un plašas, lai ar šo cilvēku kapacitāti varētu regulāri un pilnvērtīgi savākt visus šobrīd dabā nokļūstošos atkritumus. Sakopjot dabas teritorijas, viņu uzdevums ir vākt arī stikla atkritumus. Taču, ja pudele ir sasita, ne visus stikla gabalus viņiem ir iespējams pamanīt un savākt. Atsaucoties uz suņa īpašnieces sūtīto vēstuli, algotie pagaidu sabiedriskā darba veicēji ir nosūtīti savākt atkritumus arī uz Gaujas labo krastu Putriņu mežā aiz Dzelzs tilta.

Lai samazinātu dabā nokļūstošo atkritumu apjomus, periodiski tiek apsvērta iespēja izvietot mežos papildu atkritumu urnas. Taču pieredze rāda, ka šādas urnas neatrisina mežos nokļūstošo atkritumu problēmu. Pagājušā gada rudenī izveidotajās labiekārtotajās atpūtas vietās Gaujas krastā pie Dzelzs tilta ir izbūvētas arī speciālas urnas atkritumiem. Neskatoties uz šīs infrastruktūras pieejamību, atkritumi regulāri tiek izmētāti pa visu teritoriju un tos ir nepieciešams īpaši savākt.

Pieredze rāda arī, ka dabā novietotās atkritumu urnas kalpo par vietu, kur bez maksas atbrīvoties no mājsaimniecībā radītiem sadzīves atkritumiem, kas būtu jānodod kā sadzīves atkritumi, SIA “ZAAO” samaksājot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma maksu.

Trijās vietās Valmierā ir izvietoti arī informatīvi vides baneri “Nemēslo! Mēs šeit dzīvojam”. Viens no tiem atrodas arī Gaujmalā, teritorijā, kur savainojās suns. Taču dabā nokļuvušo atkritumu apjoms, šādiem baneriem parādoties, nav samazinājies.

Valmieras pilsētas pašvaldība periodiski organizē sabiedrības izglītošanas aktivitātes par videi draudzīgu atpūtu dabā. Viens no būtiskākajiem šādas atpūtas nosacījumiem ir atpūtas laikā radušos atkritumus paņemt sev līdzi. Pagājušajā gadā šādas vides izglītības aktivitātes notika saistībā ar jauno atpūtas vietu izveidi Gaujas krastā. Tuvākajā laikā izglītošana par dabai draudzīgu atpūtu ir plānota 2.jūnijā, kad Ģimenes dienas laikā VJC “Vinda” dārzā plkst. 11.00 Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes vides gidu Andri Somu stāstīs par interesantiem mazāk zināmiem atpūtas objektiem Valmieras apkārtnē un izglītos arī par dabai draudzīgas atpūtas principiem.

Valmieras pilsētas pašvaldība augsti novērtē arī katru iedzīvotāju iniciatīvu iesaistīties vides sakopšanā, tai skaitā arī organizējot atkritumu savākšanas talkas. Tiek sniegts tehnisks atbalsts šādu pasākumu organizēšanai, nodrošinot ar nepieciešamajiem maisiem, cimdiem un savākto atkritumu izvešanu. Par šādu talku organizēšanu iespējams sazināties ar pašvaldības nekustamā īpašuma speciālistu Dzintaru Franci pa tālruni 28314534 vai e-pastu dzintars.francis@valmiera.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri