Valmieras Ziņas

Stikla šķiedras nozarē augstākās kvalifikācijas darbiniekiem minimālā darba samaksa būs 2,5 reizes lielāka nekā minimālā alga valstī (3)

Stikla šķiedras nozarē augstākās kvalifikācijas darbiniekiem minimālā darba samaksa būs 2,5 reizes lielāka nekā minimālā alga valstī, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” pirmdien publicētā Stikla šķiedras nozares ģenerālvienošanās.

Tajā teikts, ka augstākās kvalifikācijas darbiniekiem paredzēta darba samaksa, kuras minimālais līmenis attiecībā pret 2019.gadā valstī noteikto minimālo darba algu, ir 2,5 reizes lielāka, vidējās kvalifikācijas darbiniekiem – divas reizes lielāka, bet zemākās kvalifikācijas darbiniekiem – par 20% lielāka.

Ņemot vērā, ka Latvijā noteiktā minimālā darba alga ir 430 eiro, stikla šķiedras nozarē augstākās kvalifikācijas darbiniekiem minimālā darba samaksa tādējādi būs 1075 eiro, vidējās kvalifikācijas darbiniekiem – 860 eiro, bet zemākās kvalifikācijas darbiniekiem – 516 eiro.

Ģenerālvienošanās stāsies spēkā sešu mēnešu laikā pēc tās publicēšanas “Latvijas Vēstnesī” un būs saistoša trīs gadus no tās stāšanās spēkā brīža.

Ģenerālvienošanos šogad 17.decembrī parakstīja “Valmieras stikla šķiedras” valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels un kompānijas valdes loceklis Ģirts Vēveris, kā arī Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Rita Pfeifere.

Ģenerālvienošanās mērķis ir veicināt abpusēju sadarbību sociālā dialoga attīstībā darba tiesību, darba aizsardzības, darba produktivitātes, labvēlīgas sociālās vides radīšanā nozarē nodarbinātajiem darba ņēmējiem un attīstīt ilgtspējīgas un konkurētspējīgas stikla šķiedras nozares izaugsmi un nozares uzņēmējdarbības vides sakārtošanu.

Ģenerālvienošanās ir saistoša visiem darba devējiem – fiziskām vai juridiskām personām vai arī tiesībspējīgām personālsabiedrībām, kuras uz darba līguma pamata nodarbina vismaz vienu darbinieku, kas Latvijas teritorijā veic saimniecisko darbību stikla šķiedras nozarē.

“Valmieras stikla šķiedra” ir lielākais stikla šķiedras nozares uzņēmums Latvijā.

“Uzskatām, ka mums jārāda piemērs un labā griba risināt jautājumus, kas ļautu uzlabot darbinieku darba apstākļus, veicinātu darbinieku prasmju attīstību un izaugsmi, atvieglotu citus ar darbu saistītus jautājumus, piemēram, transporta iespējas nokļūšanai darbā,”

iepriekš pauda Jugels.

Jau ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 114,245 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,2% mazāk nekā 2017.gadā, un cieta zaudējumus 114,711 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Tāpat vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.oktobrī apstiprināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corporation” un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Vsš - 30.12.2019 Atbildēt

  Mulkibas! Pacels titai operatoriem!

   Zaks - 02.01.2020 Atbildēt

   Kādu izbrīni fakts, ka ”augsti ”kvalificēti darbinieki saņem lielāku atalgojumu nekā tie , kuri nav tik ”augsti” kvalificēti ?! Hmm mani nēe… Kā jau jebkurā citā uzņēmumā:)! Izskātās, vienai lielai daļai praktikantu probācijas periods beidzies, jāmeklē jauni auniņi:)

   S - 19.01.2020 Atbildēt

   Ne tik operatoriem bet arī citās nozarēs no janvāra palielina stundu likmes

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri