Valmieras Ziņas

Starp IKT nozares gada balvas “Platīna Pele 2018” finālistiem arī “Valmieras stikla šķiedras” uzņēmums

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējai balvai “Platīna pele 2018” kopumā saņemti 43 pieteikumi, no kuriem izvēlēti finālisti sešās kategorijās, aģentūru LETA informēja asociācijā.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa sacīja, ka informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares gada balva ir kļuvusi par platformu, kurā katrs dalībnieks var uzskatāmi demonstrēt tehnoloģiju integrēšanos dažādās jomās. “Patlaban mēs dzīvojam digitālo pārmaiņu laikmetā, ko ir sekmējusi tehnoloģiju pieejamība un mobilitāte, tāpēc iepriecina, ka aizvadītā gada laikā ir izstrādāti un ieviesti daudzi inovatīvi risinājumi, kas pieteikti uzņēmuma un valsts digitālās transformācijas kategorijās,” viņa sacīja.

Pēc asociācijā vēstītā, kategorijā “Mākslīgā intelekta risinājums – sabiedrībai un biznesam” uz galveno balvu pretendē telekomunikāciju uzņēmuma “Lattelecom” virtuālais klientu apkalpošanas čatbots latviešu valodā “Anete”, ko izstrādājis Igaunijas “AlphaBlues”, informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmuma “Emergn” (iepriekš “Exigen Services Latvia”) un Valsts ieņēmumu dienesta piedāvātais pakalpojums “Nodokļu deklarāciju apstrāde, izmantojot robotizētu risinājumu”, kā arī programmatūru izstrādātāja “Tilde” radītais “UNA” jeb pirmais publiskais pārvaldes virtuālais asistents Latvijā Uzņēmuma reģistra klientu vajadzībām.

Pretendenti kategorijā “Uzņēmuma digitālā transformācija” par IKT gada balvu cīnīsies Latvijas Zvērinātu notāru padomes pakalpojums “Zvērināts notārs tiešsaistē”, kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris” ar projektu “Uzņēmuma ražošanas uzskaites un plānošanas procesu digitalizācija”, kā arī šajā kategorijā par balvu cīnīsies “Valmieras stikla šķiedras” grupas uzņēmums ASV “P-D Valmiera Glass USA Corp” risinājums “Ražošanas plānošanas, uzskaites un saistīto biznesa procesu centralizēta pārvaldība”.

Kategorijā “Valsts digitālā transformācija” finālā iekļuvuši Valsts reģionālās attīstības aģentūras izstrādātais “Latvijas atvērto datu portāls”, SIA “Visma Consulting” izveidotais Tiesu administrācijas projekts “Mani dati zemesgrāmatā” un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) radītais e-pakalpojums “Autoparka pārvaldība – no auto iegādes līdz tā īpašnieka maiņai”.

Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” par galveno balvu sacentīsies Rīgas Tehniskās koledžas projekts “IT drošība profesionālajā izglītībā un apmācībā”, Valsts Policijas projekts “Valsts policijas kapacitātes stiprināšana ar augsto tehnoloģiju izdarīto noziedzīgo nodarījumu prevencijā un apkarošanā”, kā arī Latvijas Interneta asociācijas iniciatīva ar projektu “Latvijas Drošāka interneta centrs”.

Par titulu “Labākais E- skolotājs” sacentīsies programmēšanas skolas “Learn IT” pasniedzējs Kaspars Irbe, Ventspils digitālā centra pasniedzēja Dace Bergmane un privātās vidusskolas “Klasika” skolotāja Tatjana Vinokurova.

Savukārt speciālbalva “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” tiks pasniegta finālistam, kurš vislabāk integrējis e-parakstu iestādes vai organizācijas sistēmā, e-pakalpojumā vai risinājumā. Balvas pretendenti ir Latvijas Zvērinātu notāru padomes projekts “DigiNotārs”, kuru izstrādājis SIA “Mak IT” un SIA “Datu sistēmas”, kā arī “Latvijas Vēstnesis” ar piedāvājumu “E-zīmoga ieviešana Latvijas Republikas oficiālā izdevuma vietnē www.vestnesis.lv”, ko izstrādājusi “Datu sistēmas”.

Laureātus apbalvos 29.novembrī LIKTA 20.jubilejas konferencē. Balva tiek pasniegta 12 gadus pēc kārtas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām komandā DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: uzraudzīt darba aizsardzības prasību ievērošanu ražošanas struktūrvienībās; izstrādāt, aktualizēt instrukcijas un īstenot instruktāžas un apmācības darba aizsardzībā; piedalīties uzņēmuma darba aizsardzības procesu, t.sk. kvalitātes vadības sistēmas organizēšanā, uzturēšanā un pilnveidošanā; veikt nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanu; veikt darba vides risku novērtēšanu; piedalīties veselības aizsardzības procesu organizēšanā, t.sk. obligāto veselības pārbaužu organizēšanā, arodsaslimšanu izmeklēšanā u.tml. PIEVIENOJIES MUMS, JA TEV IR: augstākā izglītība darba aizsardzībā; pieredze darba aizsardzības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; pārzini LR darba aizsardzības likumdošanu; praktiska pieredze instruēšanā un apmācībā; labas prezentēšanas un komunikācijas prasmes; labas prasmes darbam ar datorprogrammām. STRĀDĀJOT PIE MUMS, TU IEGŪSI: uzdevumu dažādību un dinamisku darba vidi; iespēju pilnveidot darba aizsardzības procesus lielākajā Vidzemes uzņēmumā; profesionālu izaugsmi un pieredzi ražošanas jomā; papildu labumus (sporta aktivitātes, papildu brīvdienas u.c.); atalgojumu 1100-1300 EUR bruto. Darba sākums: vienojoties. Darba vieta: Valmiera, Cempu iela 13. CV un motivācijas vēstuli ar norādi: "Darba aizsardzības speciālists/-e sūti līdz 09.06.2019 uz e-pasta adresi:darbs@valmiera-glass.com CV un motivācijas vēstuli ar norādi “Darba aizsardzības speciālists/-e” sūti līdz 9.06.2019. RAŽOSIM NETICAMO KOPĀ! Profesija: DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-09 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstules ar profesijas norādi sūtīt uz darbs@valmiera-glass.com

Mūsu partneri