Valmieras Ziņas

Spilgti aizvadīta Eiropas profesionālo prasmju nedēļa Valmieras tehnikumā

Lasīšanas laiks: 3 min

Eiropas profesionālo prasmju nedēļas aktivitātes Valmieras tehnikumā norisinājās no 16. līdz 20. maijam. Tās ietvaros tika organizēti vairāk kā 10 klātienes pasākumi, kuros ar savu pieredzi un prasmēm dalījās tādi savas jomas speciālisti kā lietišķās etiķetes eksperte Kristīna Sprūdža, šefpavārs Artūrs Taškāns, SIA Enefit valdes locekle Inese Dosē, IT projektu vadītājs Jānis Pētersons un citi portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Endija Tarvāne.

Profesionālo prasmju nedēļa iesākās ar iedvesmojošu bezatkritumu kulinārijas meistarklasi jauniešiem, kuri apgūst ēdināšanas pakalpojumu specialitāti. Šefpavārs Artūrs Taškāns dalījās ar pieredzes stāstiem par kulinārijas tendencēm ārvalstīs un sniedza praktiskus padomus, kā restorāna maltīšu pagatavošanā izmantot pilnīgi visu produktu.

Pie topošajiem grāmatvežiem viesojās Ilze Palmbaha, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas (LRGA) valdes locekle ar 15 gadu pieredzi finanšu uzskaitē, vadības grāmatvedībā un finanšu plānošanā. Jauniešiem bija iespēja uzzināt, kā praksē notiek pāreja uz e-vidi uzņēmumos, modernizējot finanšu uzskaiti un tās pārvaldību. Savukārt, mehatronikas un metālapstrādes studentiem par ilgtspējas jautājumiem un ar tiem saistītiem tehniskiem risinājumiem ražošanā stāstīja SIA Enefit valdes locekle Inese Dosē un Rihards Kotlers, enerģijas risinājumu projektu vadītājs.

Paralēli Valmieras tehnikumā aizvadīts profesionālās meistarības konkurss “Klientu apkalpošanas speciālists 2022”. Topošie klientu speciālisti pārbaudīja savas teorētiskās zināšanas un praktiski veica dažādus uzdevumus biroja darba organizēšanā un lietišķajā komunikācijā. Augstāko punktu skaitu ieguva Ogres tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma un Valmieras tehnikuma komandas.

Vienlaikus aizritēja arī aizraujošas VEX robotu sacensības. Sadarbībā ar SIA “Tomega”, jaunieši tika iepazīstināti ar jaunākajiem VEX robotiem un to darbības principiem. Vēlāk, pielietojot savas zināšanas, skolēnu komandas konstruēja paši savus VEX robotus, kas veica testa braucienus un pildīja ieprogrammētos uzdevumus. Tāpat dažādu skolēnu jauktajām komandām bija iespēja piedalīties divu dienu Python programmēšanas sacensībās – 3D zaļais dzīvesveids.

Nedēļas izskaņā notika viens no visgaidītākajiem pasākumiem – Erasmus+ projektu dalībnieku pieredzes stāsti un grupas Citi Zēni koncerts. Grupas solists Jānis Pētersons, kas vienlaikus ir uzņēmuma Accenture Latvia Inovāciju produktu attīstības vadītājs, iedvesmojoši dalījās ar savu stāstu par karjeras izvēli un hobiju, kas pāraudzis profesionālā darbībā.

Eiropas profesionālo prasmju nedēļas aktivitāšu mērķis Valmieras tehnikumā bija dalīties ar īstenoto Erasmus+ mobilitāšu projektu rezultātiem un sniegt iespēju jauniešiem gan pārbaudīt savas esošās zināšanas un prasmes, gan uzzināt par jaunākajām tendencēm dažādās specialitātēs, kā arī iedvesmoties no citu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu un darbinieku, un nozaru profesionāļu pieredzes stāstiem. Pasākumos kopumā piedalījās vairāk kā 300 dalībnieku, tostarp skolēni un pedagogi no Valmieras tehnikuma, Ogres, Rīgas, Liepājas un Aizkraukles profesionālās izglītības iestādēm.

 

Aktivitātes īstenotas Erasmus+ projekta “Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr. 2019-1-LV01-KA116-060238 ietvaros.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri