Valmieras Ziņas

Šonedēļ topošajā Valmieras novadā klātienes mācības atsāka 316 skolēni

Pirmdien, 22.februārī, klātienes mācības 1.-4.klašu skolēniem Latvijā atsāktas 22 pašvaldībās, kas atbilstoši valstī noteiktajiem kritērijiem uzskatāmas par epidemioloģiski drošākām. Saskaņā ar  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, darbu klātienē varēja atsākt skolas arī trijās pašvaldībā no topošā Valmieras novada – Burtnieku, Naukšēnu un Rūjienas novadā.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste, mācības klātienē 1.-4 klašu skolēniem tika atsāktas visās trijās novada skolās – Rencēnu pamatskolā, Matīšu pamatskolā un Burtnieku Ausekļa pamatskolā. Kopumā mācības klātienē atsāka 114 skolēni ( Rencēnu pamatskolā – 37, Matīšu pamatskolā – 31 un Burtnieku Ausekļa pamatskolā – 46). Pašlaik ir 2 skolēni, kuriem bija nepieciešams turpināt attālinātās mācības.

Skolēni uz mācību iestādi nokļūst ar kājām, privātajiem transportlīdzekļiem un kursē arī skolēnu autobusu maršruti. Iestādēs tiek nodrošināts arī ēdināšanas pakalpojums.

Pašvaldības speciāliste pastāstīja, ka Burtnieku novada pašvaldības izglītības iestādēs ir iespējams ievērot visas pašreiz noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības: pedagogiem, skolēniem un tehniskajiem darbiniekiem ir jālieto maskas (tās nodrošina gan Burtnieku novada pašvaldība, gan Izglītības un zinātnes ministrija), skolas nodrošina regulāru telpu vēdināšanu, distancēšanos mācību procesā, klašu nepārklāšanos starpbrīžos, tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, kā arī pēc Veselības inspekcijas izstrādāta algoritma izglītības iestādes klātienē nodarbinātajiem veic Covid-19 testēšanu.

Piektdien, 19. februārī, Burtnieku novada pašvaldība kopā ar izglītības iestādēm veica izvērtējumu, vai iespējams atsākt klātienes mācības. Pēc pirmās klātienes mācību nedēļas tiks veikts atkārtots izvērtējums, bet pašreiz skolas nav informējušas, ka būtu kādas problēmas.

Mācības klātienē 1.-4.klašu skolēni atsāka arī Naukšēnu novada vidusskolā, portālam “Valmieras Ziņas” apliecināja izglītības iestādes direktore Aiga Stiere. Kopumā mācības klātienē atsāka 55 skolēni. Nevienam skolēnam nav nepieciešams turpināt attālinātās mācības. Direktore atzina, ka visu bērnu vecāki bijuši apzinīgi un nav lieguši bērniem atsākt mācības klātienē. 

A.Stiere pastāstīja, ka īpaša telpu pielāgošana klātienes mācību atsākšanai nebija nepieciešama, jo tas jau tika izdarīts pērn rudenī, kad mazākā klase mācījās zālē, bet pārējie bērni lielākās klašu telpās. 

Direktore arī informēja, ka visi skolotāji ir veseli un ir darbā. Šajā ceturtdienā plānots veikt skolas personāla Covid-19 testēšanu.

Arī Rūjienas vidusskolas direktore Linda Čākure apstiprināja, ka Rūjienas vidusskola šonedēļ atsāka klātienes mācības 1. – 4.klasei. Pirmdien skolu apmeklēja visi 147 skolēni.

“Vecāki izvēlas klātienes mācības, neskatoties uz saviem uzskatiem par masku nēsāšanu. Pedagogi ir ļoti saprotoši un spēj pielāgoties kārtējiem citādiem apstākļiem. Mēs visi saprotam, ka sākumskolas skolēniem vispiemērotākās ir tieši klātienes mācības,”

pastāstīja direktore.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā lietvedības sekretāru/-i uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: noformēt, veidot, kārtot, uzglabāt dokumentus atbilstoši nomenklatūrai, dokumentu pārvaldības kārtībai; pārvaldīt Iestādes arhīvu; veikt personāla lietvedību (darba līgumu slēgšana, rīkojumu sagatavošana); veikt ierobežotas pieejamības dokumentu apstrādi (reģistrācija un nosūtīšana adresātiem); sagatavot Iestādes personāla atvaļinājuma grafikus, kontrolēt to izpildi; nodrošināt savlaicīgu informācijas un dokumentu apriti ar Iestādes administrāciju, darbiniekiem, Valmieras pilsētas pašvaldību un citām institūcijām; un ja Tev ir: vidējā profesionālā vai augstākā izglītība lietvedības jomā; iepriekšēja pieredze lietveža amatā izglītības iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme strādāt ar datoru Windows vidē, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāte, augsta atbildības sajūta; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: atalgojumu 720 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Lietveža vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: LIETVEDĪBAS SEKRETĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Mūsu partneri