Valmieras Ziņas

Šogad aizsardzības nozare primāri attīstīs reģionālās militārās bāzes

2021.gadā aizsardzības nozare turpinās attīstīt Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru, galveno uzsvaru liekot uz reģionālo militāro bāzu, noliktavu, poligonu un apmācību infrastruktūras attīstību, lai Latvijas reģionos stiprinātu valsts aizsardzības spējas, radītu jaunas darba vietas un sekmētu ekonomisko izaugsmi, informē Aizsardzības ministrija.

Nākamgad Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūras attīstībā un atjaunošanā kopumā plānots investēt aptuveni 55, 6 miljonus eiro, no kuriem aptuveni trešdaļa ir jau īstenojamo projektu pārejošās līgumsaistības.

Lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, plānots attīstīt Valmieras, Alūksnes, Preiļu, Jēkabpils, Aizkraukles, Kuldīgas un citas militārās bāzes un poligonus, kā arī apmācību infrastruktūru Skrundā un Alūksnē. Tāpat nākamgad plānots uzsākt daudzfunkcionāla helikoptera angāra izbūvi Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē, pirmās individuālā ekipējuma noliktavas izbūvi Rīgā, sporta kompleksa izbūvi Alūksnē un specializētās noliktavas izbūvi Ādažu bāzē.

Līdzšinējā pieredze liecina, ka pašvaldībās, kurās tiek attīstīta Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūra, vērojams ekonomiskās aktivitātes pieaugums. Aizsardzības nozares investīcijas reģionālās militārās infrastruktūras attīstībā dod iespēju vietējiem iedzīvotājiem dienēt profesionālajā dienestā un ieņemt civilo darbinieku amatus bruņoto spēku vienībās tuvu savai dzīves vietai. Tāpat reģionālo militāro bāzu un poligonu izveide nodrošina darbu vietējiem uzņēmējiem, kuri piegādā preces un sniedz pakalpojumus bruņoto spēku un to personāla vajadzībām.

Reģionālās militārās infrastruktūras attīstība arī rada papildu iespējas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem sniegt atbalstu pašvaldībām un iedzīvotājiem civilo krīžu gadījumos, sniedzot ieguldījumu vietējās sabiedrības drošībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālajām spējām atbilstošu izglītības procesu, īstenojot pirmsskolas izglītības vadlīnijas; plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; sadarboties ar bērnu vecākiem, grupas un iestādes personālu, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām( Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; prasme strādāt komandā; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2021.gada 16.jūlijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-16

Mūsu partneri