Valmieras Ziņas

Skolu psihologi un sociālie pedagogi aicināti pieteikties mācību programmai par atbildīgu tehnoloģiju lietošanu

Modernās tehnoloģijas ir neatņemama ikdienas daļa.  Tomēr bieži vien ne tikai bērni, bet arī paši vecāki apmulst no tehnoloģiju piedāvāto iespēju dažādības. Sadarbībā ar psihologu Edmundu Vanagu izveidotā mācību programma par atbildīgu tehnoloģiju  Kā būt par vecāku 21.gadsimtā ir vecāku un mediju pieprasīta, jo  palīdz saņemt atbildes, kas ikdienā aktuālas ikvienam. Tādēļ Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm aicina skolu psihologus un sociālos pedagogus apgūt šo programmu jau otrajās bezmaksas mācībās, kas notiks 22. un 23. februārī.

Mācību programma izstrādāta 2016. gadā un ir vecāku un profesionāļu augstu novērtēta – tā saņēmusi gan Skolu psihologu asociācijas, gan Sociālo pedagogu federācijas sertifikātu. Apgūstot programmu,  speciālisti saņems atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • bērnu audzināšana digitālajā laikmetā,
  • atbildīga digitālo tehnoloģiju izmantošana ģimenē,
  • biežāk sastopamās psihoemocionālās grūtības bērniem sākumskolas vecumā,
  • kāds ir kvalitatīvs, drošs, bērniem domāts saturs internetā,
  • praktiskā nodarbība par lietotņu izmantošanu viedtāruņos,
  • prezentēšanas prasmes un publiskā runa: teorētiskās un praktiskās nodarbības.

 “Kopš 2016. gada mācību programmu ir apguvuši jau 25 skolu psihologi un sociālie darbinieki, un šai laikā Amigo vēstnešu padomus saņēmuši vairāk nekā 6000 bērnu vecāku visā Latvijā. Tas ir daudz, vienlaikus apzināmies, ka jaunu paradumu veidošana ir ilgtermiņa process, un ir svarīgi atbildes uz jautājumiem, kas rodas ikdienā, saņemt uzreiz un pie speciālista, kurš viegli pieejams. Tādēļ aicinām skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu  vadītājus rosināt savus kolēģus pieteikties mācībām – tādējādi padarot  profesionālas konsultācijas par tehnoloģiju  lietošanu viegli pieejamas visā Latvijā ”, motivāciju rīkot mācības skaidro Amigo valdes priekšsēdētājs Artūrs Freimanis.

Arī programmas izstrādātājs, bērnu un jauniešu psihologs Edmunds Vanags uzsver, ka pašu vecāku vidū zināšanas par tehnoloģijām un to lietošanu ikdienā ir ļoti atšķirīgā līmenī. Tādēļ  jo īpaši nozīmīgi ir saņemt profesionālu konsultāciju, kas ir atbildīgi tehnoloģiju lietošanas paradumi 21. gadsimtā. “Nereti vecākus uztrauc jautājumi, kā reaģēt uz bērna iespējamām garastāvokļa svārstībām, vai ir jāpārbauda, ko īsti bērns skatās ekrānā, vai vispār viņam ir nepieciešams kāds gadžets, un kā tomēr viedierīces padarīt par ģimeni vienojošu nevis atsvešinošu ķēdes posmu. Vēstneši tiks nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem metodiskajiem materiāliem un prezentācijām, lai zināšanas varētu nodot tālāk”, komentē psihologs Edmunds Vanags.

Mācības skolu psihologiem un sociālajiem darbiniekiem notiks 22. un 23. februārī. Tās vadīs pieredzējuši lektori: psihologs Edmunds Vanags, klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa, runas mākslas meistares Krista Vāvere un Vanda Daukšta, kā arī Drošāka interneta centra pārstāve Ieva Jankovska. Iedvesmojošā pieredzē dalīsies arī pirmās vēstnešu programmas absolventes.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas sociālā pedagoģe un vēstnešu programmas pirmo mācību absolvente Santa Ločmele atzīst, ka programma viņai bijusi kā dāvana un lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas par to,  kā veidot drošus un atbildīgus digitālo tehnoloģiju noteikumus saviem bērniem un kā strādāt ar skolēniem, vecākiem, kolēģiem: “Darbojoties vēstnešu programmā, iemācījos droši izteikt savu viedokli, uzstāties auditorijas priekšā, uzrunāt svešus cilvēkus. Uzskatu, ka šī programma skolu psihologiem un sociālajiem pedagogiem ir nepieciešama, jo tā sniedz izpratni par 21.gadsimta aktuālākajiem jautājumiem saistībā ar tehnoloģijām un bērniem. Apgūstot to, speciālisti var kvalitatīvāk, mūsdienīgāk veikt savus darba pienākumus, stiprināt ģimenes un palīdzēt tām uzlabot savstarpējās attiecības, mainīt iesīkstējušas domas un priekšstatus”.

Lai pieteiktos mācībām, aicinām speciālistus līdz 4.februārim aizpildīt anketu laimigamgimenem.lv

Uz  mācībām tiks aicināti 25 dalībnieki, izvērtējot saņemtajos pieteikumos pausto motivāciju apgūt programmas saturu, kā arī vēlmi un gatavību aktīvi dalīties  ar iegūtajām zināšanām. Mācības notiks Rīgas reģionā (vieta tiks precizēta), būs nodrošināta arī naktsmītne un ēdināšana.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri