Valmieras Ziņas

Skolēni uzsāk darbu Burtnieku novada pagastos

Burtnieku novada pašvaldībā un tās struktūrvienībās šovasar nodrošina darba vietas vairāk nekā 135 jauniešiem. Tā ir iespēja lietderīgi pavadīt vasaras brīvdienas, iesaistoties pagaidu darbā un saņemot par to atalgojumu.

Darbi lielākoties tiek piedāvāti saistībā ar teritorijas sakopšanu, ravēšanu un krāšņumaugu kopšanu. “Pieprasījums pēc darba vasarā ar katru gadu pieaug, tāpēc cenšamies iesaistīt visas pašvaldības iestādes, lai nodrošinātu iespēju strādāt. Šie papildu palīgi palīdz pagastu teritorijas uzturēt skaistas un sakoptas, bērni ir čakli un ar atbildības sajūtu izdara tādus darbus, kuriem ikdienā pie apkārtnes sakārtošanas var nepietikt darba roku. Varam būt gandarīti par uzņēmīgajiem jauniešiem, kuri vasaras brīvlaiku vēlas papildināt ar darba pieredzes gūšanu, lai paši sev iegādātos sen kārotu lietu vai finansiāli palīdzētu saviem vecākiem,” vērtē Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

Nodarbinātības pasākumos iesaistītie skolēni strādā divas nedēļas, nepārsniedzot 4 stundas dienā un 20 stundas nedēļā. Darbs šovasar norisinās trīs periodos:  no 6. jūlija līdz 17. jūlijam; no 20. jūlija līdz 31. jūlijam; no 3. augusta līdz 14. augustam. Lielākais pieprasījums pēc darba vietām ir Valmieras pagastā, Matīšu pagastā un Burtnieku pagastā.

Burtnieku novada pašvaldības organizētajai skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā varēja pieteikties no 3. līdz 12. jūnijam. Darba vietas tiek piedāvātas skolēniem vecumā no 13 gadiem, kuri deklarēti Burtnieku novada administratīvajā teritorijā, un ārpusģimenes aprūpē (aizbildniecībā vai audžuģimenē) ievietotajiem bērniem. Skolēnu nodarbinātības vasaras brīvlaikā mērķis ir piedāvāt iegūt pirmo darba pieredzi, sniegt izpratni par profesijām un nepieciešamo zināšanu līmeni tajās, darba saturu, pienākumiem un perspektīvu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri