Valmieras Ziņas

SIA “Valmieras ūdens”: Rātes upītē ieplūstošais zaļganais ūdens nav kaitīgs videi un cilvēkiem

Jau informējām, ka šodien Rātes upītē ietekošajā strautā pamanīts koši zaļš ūdens, liekot iedzīvotājiem satraukties par iespējamo vides piesārņojumu. Kā informēja SIA “Valmieras ūdens”, zaļganais ūdens nokļuvis Rātes upītē pa notekgrāvi, kurā tika novadīts iekrāsotais ūdens no siltumtrases, bet ūdenim pievienotā krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai vai apkārtējai videi.

SIA “Valmieras ūdens” Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgenijs Tihonovs:

“Valmieras Viestura vidusskolā turpinās būvdarbi, un saņēmām lūgumu pievienot sporta zāles ēku siltumtrasei. Lai varētu veikt nepieciešamos cauruļvadu pieslēguma darbus, trase tika iztukšota – izlaists iekrāsotais siltumnesējs jeb tehniskais ūdens. Šādās situācijās siltumtrasē esošais ūdens tiek novadīts lietus kanalizācijā vai tuvējā notekgrāvī, jo nav videi kaitīgs un nesatur piesārņojošas vielas. Konkrētajā objektā ūdens novadīšana notika grāvī, pa kuru iekrāsotais ūdens sasniedza Rātsupīti. Krāsa reaģē uz gaismu, tāpēc tā tuvāko pāris dienu laikā izzudīs un upītes ūdens atgūs savu iepriekšējo nokrāsu.”

Uzņēmumā skaidroja, ka siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošana ar fluorescējošu zaļgandzeltenu krāsvielu tiek veikta siltumtīklu un siltumapgādes sistēmu blīvumu kontrolei. Šī ir viena no efektīvākajām un operatīvākajām metodēm, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Piemēram, ja karstā ūdens sildītājs ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa ūdens krānu tekošo ūdeni dzeltenzaļā krāsā. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu SIA “Valmieras ūdens” veic periodiski. Jāatzīmē, ka siltumnesējs jeb tehniskais ūdens cirkulē tikai siltumtīklos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “BEST WOOD Europa” aicina darbā apkures/ katlu KURINĀTĀJU. Darba apraksts: Apkures iekārtu apkalpošana, kurināšana. Sekot apkures iekārtu kontroles aparatūras rādītājiem saskaņā ar katlu ekspluatācijas noteikumiem un instrukcijām. Sekot apkures iekārtu armatūru, cirkulācijas sūkņu, dūmsūkņa, skursteņa un dūmvadu tehniskajam stāvoklim un to drošai ekspluatācijai. Veikt apkures iekārtu uzturēšanu pastāvīgā darba kārtībā. Fiksēt uzskaites datus reģistrācijas žurnālos. Prasības kandidātiem: Augsta atbildības sajūta. Apkures krāšņu/ katlu kurinātāja sertifikāts/operatora apliecība. Pieredze profesijā. Uzņēmums piedāvā: Stabilu darba vietu. Konkurētspējīgu atalgojumu. Daļēji apmaksātas pusdienas. Apmaksātus ceļa izdevumus no Valmieras. Ražotnes atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laika veids: maiņu darbs. Alga: EUR 4,25 bruto stundā (papildus piemaksas par apzinīgi veiktu darbu). Pieteikšanās: sūtīt CV norādi “Kurinātājs_Brenguļi” uz e-pastu bwe@bwe.lv līdz 2019.gada 27.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 24966076. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: APKURES /KRĀŠŅU KURINĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Zālītes, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz e-pasta adresi bwe@bwe.lv, t. 24966076.

Mūsu partneri