Valmieras Ziņas

SIA “Valmieras ūdens”: Rātes upītē ieplūstošais zaļganais ūdens nav kaitīgs videi un cilvēkiem

Jau informējām, ka šodien Rātes upītē ietekošajā strautā pamanīts koši zaļš ūdens, liekot iedzīvotājiem satraukties par iespējamo vides piesārņojumu. Kā informēja SIA “Valmieras ūdens”, zaļganais ūdens nokļuvis Rātes upītē pa notekgrāvi, kurā tika novadīts iekrāsotais ūdens no siltumtrases, bet ūdenim pievienotā krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai vai apkārtējai videi.

SIA “Valmieras ūdens” Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgenijs Tihonovs:

“Valmieras Viestura vidusskolā turpinās būvdarbi, un saņēmām lūgumu pievienot sporta zāles ēku siltumtrasei. Lai varētu veikt nepieciešamos cauruļvadu pieslēguma darbus, trase tika iztukšota – izlaists iekrāsotais siltumnesējs jeb tehniskais ūdens. Šādās situācijās siltumtrasē esošais ūdens tiek novadīts lietus kanalizācijā vai tuvējā notekgrāvī, jo nav videi kaitīgs un nesatur piesārņojošas vielas. Konkrētajā objektā ūdens novadīšana notika grāvī, pa kuru iekrāsotais ūdens sasniedza Rātsupīti. Krāsa reaģē uz gaismu, tāpēc tā tuvāko pāris dienu laikā izzudīs un upītes ūdens atgūs savu iepriekšējo nokrāsu.”

Uzņēmumā skaidroja, ka siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošana ar fluorescējošu zaļgandzeltenu krāsvielu tiek veikta siltumtīklu un siltumapgādes sistēmu blīvumu kontrolei. Šī ir viena no efektīvākajām un operatīvākajām metodēm, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Piemēram, ja karstā ūdens sildītājs ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa ūdens krānu tekošo ūdeni dzeltenzaļā krāsā. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu SIA “Valmieras ūdens” veic periodiski. Jāatzīmē, ka siltumnesējs jeb tehniskais ūdens cirkulē tikai siltumtīklos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri