Valmieras Ziņas

SIA “Valmieras ūdens”: Rātes upītē ieplūstošais zaļganais ūdens nav kaitīgs videi un cilvēkiem

Jau informējām, ka šodien Rātes upītē ietekošajā strautā pamanīts koši zaļš ūdens, liekot iedzīvotājiem satraukties par iespējamo vides piesārņojumu. Kā informēja SIA “Valmieras ūdens”, zaļganais ūdens nokļuvis Rātes upītē pa notekgrāvi, kurā tika novadīts iekrāsotais ūdens no siltumtrases, bet ūdenim pievienotā krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai vai apkārtējai videi.

SIA “Valmieras ūdens” Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgenijs Tihonovs:

“Valmieras Viestura vidusskolā turpinās būvdarbi, un saņēmām lūgumu pievienot sporta zāles ēku siltumtrasei. Lai varētu veikt nepieciešamos cauruļvadu pieslēguma darbus, trase tika iztukšota – izlaists iekrāsotais siltumnesējs jeb tehniskais ūdens. Šādās situācijās siltumtrasē esošais ūdens tiek novadīts lietus kanalizācijā vai tuvējā notekgrāvī, jo nav videi kaitīgs un nesatur piesārņojošas vielas. Konkrētajā objektā ūdens novadīšana notika grāvī, pa kuru iekrāsotais ūdens sasniedza Rātsupīti. Krāsa reaģē uz gaismu, tāpēc tā tuvāko pāris dienu laikā izzudīs un upītes ūdens atgūs savu iepriekšējo nokrāsu.”

Uzņēmumā skaidroja, ka siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošana ar fluorescējošu zaļgandzeltenu krāsvielu tiek veikta siltumtīklu un siltumapgādes sistēmu blīvumu kontrolei. Šī ir viena no efektīvākajām un operatīvākajām metodēm, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Piemēram, ja karstā ūdens sildītājs ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa ūdens krānu tekošo ūdeni dzeltenzaļā krāsā. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu SIA “Valmieras ūdens” veic periodiski. Jāatzīmē, ka siltumnesējs jeb tehniskais ūdens cirkulē tikai siltumtīklos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

3119 18 Kokapstrādes Tehnologs BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts Plānot tehnoloģisko secību kokapstrādes procesiem ražotnē; Noteikt iekārtu noslogojumu un ražotspēju; Paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un rūpēties, lai darba procesi noritētu bez aizķeršanās; Nodrošināt maksimāli racionāli darbagaldu un resusrsu izmantošanu; Apstrādāt pasūtījumus, aprēķināt to izdevīgumu, noteikt iespējamos zudumus; Pārzināt un kontrolēt saražoto produktu kvalitāti; Pārzināt uzņēmuma tehniskās iespējas, konsultēt uzņēmuma vadību un piedalīties lēmumu pieņemšanā; Plānot ražošanas darbinieku darbu pēc ražošanas uzdevumiem, motivēt un organizēt darbinieku darbu; Uzņemties atbildību un sekot līdz darba drošībai un disciplīnas ievērošanai. Prasības kandidātiem Augstākā izglītība kokapstrādē; Obligāta pieredze kokapstrādes nozarē; Izprast kokapstrādes iekārtu un darba galdu īpašības, to tehniskās iespējas; Augsta atbildības sajūta, precizitāte un sistemātiska pieeja darbam; Spēja brīvi sazināties latviešu un krievu valodās; Pieredze darbā ar datoru. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Daļēji apmaksātas pusdienas; Apmaksātus ceļa izdevumus. Uz darba vietu nogādā no Valmieras uz cehu “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00 Līdz 2019. gada 15.novembrim Alga: Sākot no EUR 1125.00 Bruto.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Pieteikties: sūtot CV uz Epasts: bwe@bwe.lv Profesija: KOKAPSTRĀDES TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: sūtīt CV uz e-pasta adresi: bwe@bwe.lv

Mūsu partneri