Valmieras Ziņas

Sestdienas mūzikas maratons koncertzālē “Valmiera”

Šonedēļ Valmierā ar plašu un daudzveidīgu programmu norisinās XXVII Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls. Sestdien, 20.janvārī, visas dienas garumā un bez maksas valmierieši un pilsētas viesi var piedalīties nebijušā notikumā – mūzikas maratonā, kurā muzicē ap 200 dalībnieku.

Plkst. 10.00 no rīta klausītājus sveica Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba un Valmieras domes deputāts Ričards Gailums. Un tad tika dots starts pirmajiem viesiem – vīru kopai „Vilki”.

Ja kāds no koncerta apmeklētājiem sestdienas rītā vēl nebija īsti pamodies, tad sešu „vilku” skanīgās balsis noteikti pamodināja un uzmundrināja visai dienai. Stundas garumā vīri dziedāja populāras un mazāk zināmas karavīru dziesmas, starplaikos koncertu papildinot ar stāstījumu par saviem mūzikas instrumentiem, apģērbu, kā arī atgādinot klausītājiem, ka 20.janvāris ir 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena.

Kopas vadītāja un multiinstrumentālista Edgara Lipora rokās mūzikas instrumenti mainījās viens pēc otra – kokles, ģīga, ermoņikas, akordeons… Pārējo vīru rokās skanēja arī zvārguļi, celma bungas, stabule un dūdas. Tāpat mainījās arī dziesmas – no senajām karavīru dziesmām līdz pat latviešu strēlnieku un leģionāru dziesmām. Koncerta noslēgumā skanēja daudziem pazīstama un līdzi dziedama dziesma – Es katru sestdien’s vakaru arvien, arvien pie Trīnes gāju klētiņā arvien, arvien…

Maratonu turpināja pavisam cita žanra un izpildītāju mūzika. Latviešu komponistu skaņdarbus un tautasdziesmu apdares izpildīja Valmieras Mūzikas skolas Mazais stīgu orķestris un Lielais stīgu orķestris, kā arī solisti Paula Bendika (vijole) un Viesturs Goba (čells).

Vēlāk valmieriešus nomainīja ciemiņi no Lietuvas – Paņevežas Mūzikas skolas stīgu orķestris un koklētāju ansamblis „Ašarėlė”. Mūsu dienvidu kaimiņu romantiskā mūzika klausītājiem lika atgriezties Ziemassvētku svinīgajā gaisotnē. Lietuviešu komponistu skaņdarbi, Raimonda Tiguļa mūzika, Antonio Vivaldi cikls „Ziema” no „Četriem gadalaikiem” uzbūra īstu svētku atmosfēru.

Bet maratons turpinās un noslēgsies vēlā vakara stundā ar ekoloģiskās mūzikas grupas „Ducele” koncertu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri