Valmieras Ziņas

Senioru koris “Sudrablāse” ielūdz uz 60 gadu jubilejas koncertu

Lasīšanas laiks: 4 min

Senioru koris “Sudrablāse” aicina kora draugus, atbalstītājus un kora mūzikas cienītājus uz kolektīva 60 gadu jubilejas koncertu “Mana dvēsele dzied”, kas izskanēs 20. maijā plkst. 17.30 Valmieras Kultūras centrā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja Līga Tarbuna. 

Koncertā kora “Sudrablāse” skanējumu bagātinās viesu kolektīvi – kori “Mežābele” (Smiltene), “Dziesmu rota” (Valka), senioru vokālais ansamblis “Dziesmotā senatne” (Valmieras pagasts), kā arī Valmieras Kultūras centra kolektīvi – saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”, mūsdienu deju grupa “Baltā”, Tautas mūzikas kopa un Valmieras Mūzikas skolas audzēkne Kate Kovaļevska.

Jubilejas koncerta režisore, kora “Sudrablāse” dalībniece Skaidrīte Āboltiņa: “Koncerta sākuma daļa iecerēta romantiskās noskaņās – dziedāsim par Valmieru un par mīlestību, vēlamies klātesošajiem nedaudz pastāstīt arī par bērnības atmiņām. Pēc tam aicināsim ikvienu doties jaunības virpulī, kurā mūs aizvedīs mūsdienu deju grupa “Baltā” un saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”. Esam iecerējuši arī kopā dziedāšanu gan ar koriem – mūsu draugu kolektīviem, gan visiem klātesošajiem. Koncertā piedalīties uzaicinājām arī jaunāko Valmieras Kultūras centra kolektīvu – Tautas mūzikas kopu, kuri sevi plašākai publikai ļoti labi parādīja Pašdarbnieku svētkos. Koncerta turpinājumā dziedās kora bijušie dziedātāji, skanēs skaistākās sirdsdziesmas, kā arī lustīgas un jestras labi zināmas un līdzi dziedamas melodijas. Kā jau jubilejas reizē, neizpaliks ilggadējo kolektīva dalībnieku godināšana.”

No 30 kora pamatsastāva dalībniekiem divas kundzes ir sasniegušas 91 gada vecumu. Viena no viņām ir kora hroniste Anitra Līga Krūmiņa. Viņa, sākot šķetināt kolektīva vēsturi, atklājusi jaunus faktus par “Sudrablāses” pirmsākumiem – visticamāk, ka labi pazīstamais diriģents Kārlis Liepiņš 1962./1963. gada ziemā saaicinājis dziedošus darba veterānus dalībai jaunā korī, bet kora vadīšana uzticēta Līgai Mesterei. Pirmā uzstāšanās notikusi pensionāru Jaungada pasākumā. Šo tradīciju koris turpina joprojām – Ziemassvētku laikā koncertē kādā pansionātā vai kultūras centrā. Kora nosaukums “Sudrablāse” iegūts 1983. gadā, bet 2000. gada sezona sākusies ar koristes, mākslinieces Mirdzas Purmales darinātu kora karogu. Interesanti, ka korim ir himna un sava dziesma, ko komponējis Ilmārs Lāzo.

“Korī “Sudrablāse” dziedu tikai kopš 2019. gada, tādēļ man jo īpaši interesanti šķita uzzināt vairāk par kora vēsturi. Kora pirmais hronists bija K. Alksnis, kurš ārkārtīgi glītā rokrakstā aprakstījis ne vien faktus un notikumus, bet arī emocijas par piedzīvoto kolektīva darbības pirmajā desmitgadē. Vēlāk lielu darbu kora vēstures piefiksēšanā ieguldīja Ausma Bečere un Gaļina Čiževska – saglabāti gan apsveikumi, gan fotogrāfijas un citi materiāli,” saka Anitra Līga Krūmiņa.

Visilgāk kora mākslinieciskā vadītāja, koncertu un dziesmotu ceļojumu pa Latviju un ārzemēm iedvesmotāja 20 gadu garumā ir bijusi Larisa Stivriņa. Koristu vislielākais paldies diriģentei Solvitai Eliņai par koristu optimisma uzturēšanu, kā arī vokāla pilnveidotājai, kormeistarei Inai Plaukai.

Visilgāk, kopš 1986. gada, “Sudrablāsē” dzied Smaida Ķilpe. Viņa, stāstot par mēģinājumiem un koncertiem, saka: “Valmieras Kultūras centrs kļuvis par manām otrajām mājām. Ilgajā koncertēšanas pieredzē emocionālākie bijuši tie koncerti, kad diriģentes Larisas Stivriņas vadībā dziedājām pansionātos. Ieraugot klausītāju acis un emocijas, nespējām palikt vienaldzīgi. Tās ir patiešām skaistas atmiņas! Protams, nekas sajūtu ziņā nelīdzinās Dziesmu svētku koncertiem un gājienam. Arī šī gada svētkiem gatavojamies un tos gaidām ar nepacietību – mēs dziedāsim atjaunotajās Rīgas cirka telpās.” Smaida atzīst, ka dzied jau kopš bērnības, viņa nevar iedomāties savu dzīvi bez dziesmas. “No rītiem man nevajag kafiju, bet vajag padziedāt! Protams, gadi dara savu, arī koris mainās, taču nemainīgs ir prieks par satikšanos mēģinājumos un pasākumos. Mums ir iemesls satikties, ir kopīgas intereses – un ne tikai dziesmas, bet arī, piemēram, dārza lietas. Aktīvajās darba gaitās esam bijuši daudz un dažādu profesiju pārstāvji, tādēļ tagad mums ir tik dažādas tēmas, ko pārzinām un varam pārrunāt. Svētku reizē diriģentei un visiem koristiem novēlu veselību un izturību! Ja tas ir, tad arī dziesmas labi skan!”

Anitra Līga Krūmiņa papildina: “Šo sezonu uzsākot, diriģente aicināja mūs katru nostāties kolektīva priekšā un teikt kādu vēlējumu korim. Tas bija brīnišķīgs mirklis – tik daudz sirsnīgu vārdu! Ja man jāraksturo “Sudrablāse” – tādi mēs arī esam – sirsnīgs un mājīgs kolektīvs, viens otru uzklausām un saprotam. Uz mēģinājumiem nākam gan dziedāt, gan pasmelties prieku un enerģiju, jo zinām, ka cits citu vienmēr sagaidīsim ar smaidu. Vienmēr priecājamies arī par jauniem dalībniekiem kolektīvā. Diriģentei Solvitai novēlu gūt iedvesmu un spēku no tā, cik pacietīgi un iejūtīgi viņa ar mums strādā. Lai laba veselība! Mēs viņu mīlam!”

Ieeja “Sudrablāses” jubilejas koncertā bez maksas, saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Tālrunis informācijai: 64207207.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri