Valmieras Ziņas

Senioriem sekmīgi starti Eiropas veterānu čempionātā

No 6. līdz 13. jūlijam Čehijas pilsētā Pilzenē norisinājās Eiropas čempionāts klasiskajā un ekipētajā spēka trīscīņā veterāniem. Turnīrā sacentās gandrīz 200 sportisti no 20 valstīm.

Latviju klasiskajā trīscīņā pārstāvēja Ēriks Dumārovs (“Gulbene KSP”, seniori 70+, 66 kg kat.), Ilmārs Laksa (“Rembates SK”, seniori 60+, 74 kg kat.), Aleksandrs Kacēvičs (“Valmiera SP”, seniori 50+, 120+ kg kat.), Aigars Cīrulis (“Gulbene KSP”, seniori 40+, 93 kg kat.). Sportistus pavadīja starptautiskās klases tiesnesis Andrejs Rožlapa.

Senioru V70 grupā sv. kategorijā līdz 66 kg, cīnoties vien ar sevi, par Eiropas čempionu kļuva “Gulbenes KSP” komandas sportists Ēriks Dumarovs, kuram pa spēkam bija 70 kg pietupienos, 67,5 kg spiešanā un 115 kg vilkmē, summā savācot 252,5 kg. Visi 9 piegājieni sportistam bija veiksmīgi. Savukārt starts vienatnē ir visai ierasta lieta kategorijās virs 70 gadiem – ne katram izdodas saglabāt sportisko ilgmūžību.

Sekmīgi savus startus Eiropas veterānu čempionātā aizvadīja arī mūsu V60 un V50 grupas sportisti.

Ilmārs Laksa no “Rembates” komandas svarā līdz 74 kg V60 grupā spēja pieveikt 115 kg pietupienos (mazā sudraba medaļa), 85 kg spiešanā (mazais sudrabs) un 175 kg vilkmē (mazais zelts), summā paceļot 375 kg, un izcīnot sudraba godalgu. Visi paceltie svari ir arī Latvijas senioru – 3 rekordi. I.Laksa ar savu startu ir apmierināts. “Ja jau ir medaļas, īsti neapmierināts nevar būt. Protams, pirmo reizi piedaloties starptautiskās sacensībās, diezin vai var tos pašus augstākos rezultātus sagaidīt. Tuvu maksimumam es izdarīju, bet ir vēl kur piestrādāt,” tā savu startu rezumē I.Laksa, kurš tagad pēc sacensībām divas nedēļas atpūtīsies, jo pirms tam pieci mēneši tika veltīti, lai sagatavotos šīm sacensībām. “Pēc atpūtas atkal uzturu sevi formā, un skatāmies uz Latvijas mēroga sacensībām, kas notiks,” saka I.Laksa, kurš spēka sportam pievērsās pirms pieciem gadiem. Sākumā pievērsies svaru stieņa spiešanai guļus, bet pēc tam sapratis, ka nav nekādu šķēršļu, lai nodarbotos ar spēka trīscīņu.

Eiropas čempionātā taktiku – mazliet uzēst svaru, lai aizbēgtu no potenciāli relatīvi spēcīgākās 120 kg kategorijas, kā izrādās izvēlējās, ne tikai valmierietis Aleksandrs Kacēvičs, bet arī daži viņa konkurenti – austrietis un polis, līdz ar to notika interesanta un sīva cīņa. 120+ kg kategorijā Aleksandrs pietupās ar 215 kg (mazā bronza), uzspieda 150 kg (mazā bronza), uzvilka 255 kg (mazais zelts, Latvijas senioru – 2 rekords), summā savācot Eiropas senioru čempiona 620 kg. Arī A.Kacēvičam šīs bija pirmās starptautiskās sacensības, un, lai arī, kā pats atzīst, netika sasniegts, kas bija ieplānots, ar sasniegto rezultātu viņš tomēr ir apmierināts. Jāņem vērā arī tas, ka pandēmijas laikā treniņu process bija diezgan saraustīts. “Grūtāk veicās pietupieni, jo kājai bija mikro trauma, līdz ar to nesasniedzu to rezultātu, kuru vēlējos,” saka A.Kacēvičs, kurš ar spēka trīscīņu nodarbojas jau piecus gadus. Šajā sezonā viņš ieplānojis vēl piedalīties veterānu sacensībās, kā arī Latvijas čempionātā spēka trīscīņā.

Latvijas sportistu startus noslēdza gulbenietis Aigars Cīrulis V40+ grupā 93 kg kategorijā. Jāpiemin, ka sākotnēji plānoto četru šīs vecuma grupas sportistu startu vietā līdz sacensībām Pilzenē tika tikai A.Cīrulis, pārējos piemeklēja traumas un veselības likstas sagatavošanās procesā. A.Cīrulim pa spēkam bija 212.5 kg pietupienos, 147.5 kg spiešanā un 220 kg vilkmē, summā savācot 580 kg, kas deva 4. vietu. Līdz mazajai medaļai spiešanā guļus pietrūka pavisam nedaudz.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri