Valmieras Ziņas

Sēļu muižas dārza svētkos skanēs karaļnama mūzika

Sestdien, 13. jūlijā, realizējot Valsts kultūrkapitāla fonda projektu “Anglijas karaļa Henrija VIII mūzika Sēļu muižā”, norisināsies Sēļu muižas dārza svētki, kas ir kļuvuši par Mazsalacas novada tradīciju, apmeklētājus priecējot jau ceturto gadu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha.

Jau no plkst.13.00 amatnieku un mājražotāju izstādē – tirdziņā varēs aplūkot dažādus latviešu darinājumus (pieteikšanās tirdziņam pa tālr. 26321158).

Plkst.13.00 paredzēta svētku un izstāžu atklāšana. Būs iespējams apskatīt mākslinieces Ingas Pērkons personālizstādi “VasarOTAS ainavas”, Muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” veidoto tekstilmozaīku “Stāstu sega – Latvijai 100”, porcelāna figūriņu kolekciju no Zviedrijas, izstādi muižas klētī “Gaismas un tumsas saspēle”, kā arī Sniedzes Sproģes privātkolekciju “Alus kausu izstāde”, tiekoties ar pašu kolekcionāri.

Svētkus ieskandinās Valmieras kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis “Trīnes”, dienas garumā izklaides lieliem un maziem: vizināšanās ar katamarānu muižas dīķī, vides atrakcijas bērniem un galda spēles.

Plkst.14.00 Sēļu muižas estrādē Ramatas pagasta amatierteātris izrādīs G.Drezdovas sadzīves komēdiju “Kāzas Bazūnēs”, režisore Gunta Maskaviča, bet 16:00 uz Mīlestības saliņas notiks senās mūzikas koncerts “ANGLIJAS  KARAĻA HENRIJA VIII MŪZIKA SĒĻU MUIŽĀ”. Tajā piedalās: Lenards Gotlubs (lauta), Dārta Treija (balss, blokflauta), Lauma Liepiņa (viola da gamba).

Anglijas karalis Henrijs VIII ir viens no pazīstamākajiem karaļiem Anglijas vēsturē. Koncertā skanēs viņa autordarbi, kas saglabājušies un atrodami manuskriptā “Henrija VIII dziesmu grāmata” (Henry Vlll’s songbook), kas izdota ap 1518. gadu. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Lenards Gotlubs – viduslaiku un renesanses lautas spēlmanis – kopā ar senās mūzikas profesionāļiem, muzicējot uz 16. gs. atbilstošiem instrumentiem, atklās mūzikas monarha –  Henrija VIII – jūtas, kādas vadīja karali valdnieka pienākumos un pirmajās mīlas dēkās.

Vēlajā pēcpusdienā, kad Sēļu muižas parkā koki tonēsies dažādās krāsās un dīķī atmirdzēs saules stari, aicinām sajust tās emocijas, kas pirms piecsimt gadiem valdījušas Anglijas galmā!

Visi projektā iekļautie pasākumi ir bezmaksas. Projekts tiek īstenots pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda piešķirtajam finansējumam. Sarīkojuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli var tikt izmantoti pasākuma organizatora publicitātes materiālos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri