Valmieras Ziņas

Sēļu muižā notiks desmitie Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien, 12. augustā, plkst. 22.00 Valmieras novada Sēļu muižā notiks desmitie Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki, priecējot apmeklētājus ar opermūzikas nakts koncertu, kas ir šo svētku kulminācija, kad zem naksnīgajām debesīm romantiskā gaisotnē izskan kādas operas koncertstāsts.

Šogad opermūzikas nakts koncertā “Liktenīgā sieviete – Hanna” apmeklētājus priecēs komponista Franča Lehāra slavenās operetes “Jautrā atraitne” muzikāls stāsts pēc Viktora Leona un Leo Šteina sarakstītā libreta. Tā ir viena no visu laiku populārākajām operetēm pasaulē, kuras lieliskā mūzika un romantiskais stāsts apbur visu paaudžu skatītājus arī šodien.

Nauda un bagātība, mīlestība un cilvēcīgums… vīrieša un sievietes attiecības, kaislības un intrigas, komiski pārpratumi ar laimīgām beigām tiks izdzīvoti Sēļu muižas senatnīgajā parkā dzirkstošās un krāšņās Franča Lehāra mūzikas ietērpā.

Nakts koncerta muzikālo stāstu “Liktenīgā sieviete – Hanna” uzburs lieliskie operas solisti: Inga Šļubovska (soprāns), Evija Martinsone (soprāns), Raimonds Bramanis (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons). Raksturus spilgti iezīmēs izcili radītais mūzikas pavadījums, kas izskanēs svētku kamerorķestra sniegumā diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā.

Tā būs ne tikai lieliska iespēja iepazīt Franča Lehāra izcilās operetes “Jautrā atraitne” romantisko stāstu, kas joprojām priecē skatītājus visos slavenākajos pasaules operteātros. Sinerģijā ar dabas krāšņumu, gaismas un sveču atspulgiem muižas dīķī aicinām novērtēt kultūrvēsturiskā mantojuma, ainaviskās kultūrvides nozīmību, augstas raudzes profesionālas mākslas pieejamību, izceļot un akcentējot Sēļu muižas kultūrtelpai raksturīgās tradīcijas un kultūrvidi Valmieras novadā.

Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki Sēļu muižā aizsāksies ar svētku atklāšanas ceremoniju un ekskursiju muižas kompleksā (no plkst. 20.30), apskatot un atverot vairākas mākslas izstādes. Izstāžu zālē – “Rūjienas audēju dzimtas dārgumu pūralāde”. Dzimtas stāsts ar Austru Rulli, Viju Rulli, Ausmu Cauni un Gunitu Velpi. Velvju zālē atvērsim mākslinieces Elīzas Jaunzemes personālizstādi “Kvarcs”. Mazajā zālē skatāma Mārītes Siliņas gleznu izstāde “Maizes ceļš zied…”. Klētī atvērsim TLMS “Smiltene” izstādi “Rakstiem vien cimdus adu, rakstiem vien villainītes…”, piedalās: Daiga Melnace, Alda Miķe, Ausma Dūle, Gunta Dūle, Dita Brūzīte, Ieva Miķe, Ilze Tarasa, Inga Bormane, Evita Bormane, Iveta Eihe, Lauma Kārkliņa, Līva Sarma, Raita Leite, Videga Liepiņa, Vinete Brunovska. Stallī – kolekcionāra Roberta Pāžes radio kolekcijas izstāde un tradicionālā izstāde “Ziedi manā dārzā”, ko iekārtos Jana Buliņa. Būs iespēja apskatīt arī pastāvīgās ekspozīcijas – vēsturisko ekspozīciju “Sēļu muiža un apkārtnes muižas” Izstāžu zālē un porcelāna figūriņu kolekcijas izstādi Mazajā zālē.

Aicinām izbaudīt Sēļu muižas senatnīgo auru, dabas krāšņumu un romantisko noskaņu desmitajos Mazajos Opermūzikas un Mākslas svētkos Sēļu muižā 12. augustā! Svētki tradicionāli notiek katru gadu augusta otrajā sestdienā.

Ieejas maksa – 10 EUR.

Svētkus atbalsta Valmieras novada pašvaldība, uzņēmēji no Sēļiem, Mazsalacas, Burtniekiem un Rūjienas.

Norises laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Afišai izmantots mākslinieces Laines Kainaizes darbs “Operas svētki Sēļu muižā”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri