Valmieras Ziņas

Santa Baumane: Par darbu televīzijā sapņoju jau skolā

Aizvadītā gada nogalē Žurnālistikas konkursa konvents sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā pasniedza “Žurnālistikas cerības” balvas jauniem un talantīgiem Latvijas žurnālistiem. Starp balvas saņēmējiem bija arī Vidzemes televīzijas (VTV) žurnāliste SANTA BAUMANE.

Izvirzot jauno žurnālisti konkursam, VTV galvenā redaktore Aiga Vendeliņa-Ēķe pieteikumā rakstīja: “Santas, kā žurnālistes, stiprās puses ir radošums un spēja aktuālas tēmas pasniegt skatītājam saistošā veidā.”

Savukārt ilggadējā VTV galvenā redaktore Gunta Matisone saka: “Savu darbu Santa veic ļoti rūpīgi izpētot konkrēto tēmu, iedziļinoties dažādos aspektos un meklējot atbildes uz jautājumiem. Vēl viens būtisks pluss ir arī ļoti sulīgi, izvērsti teksti, laba valoda, kas šobrīd jaunajiem žurnālistiem ir pat ļoti liela problēma. Santa ikkatram sižetam meklē arī savu vizuālo formu, veiksmīgi izmantojot “standup”, prot veiksmīgi un vizuāli izteiksmīgi strādāt “kadrā”, stāstot par notikumiem.”

Arī “Valmieras Ziņas” bieži vien publicē Santas veidotos sižetus. Šoreiz lūdzām viņu iejusties pretējā lomā un vairāk pastāstīt par sevi.

„Sākumskolas vecumā es skatījos televīziju un domāju – „cik forši būtu tur strādāt”! Man jau tajā laikā visvairāk patika cilvēkstāsti,”

atklāj Santa. „Esmu joprojām saglabājusi 6.klases latviešu valodas un literatūras kladi, kurā pildīju uzdevumu „Nākotnes spogulis”. Tajā es rakstīju, ka kļūšu par televīzijas žurnālisti. Šī doma mani pavadīju visus skolas gadus. Tagad mans sapnis ir piepildījies un es varu veidot savus cilvēkstāstus.”

Santa atklāj, ka sava sapņa īstenošanai ir veltījusi daudz pūļu, sākot jau no skolas gadiem. Viņa ir pateicīga savai Ozolmuižas pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai, kura gatavojusi viņu dalībai olimpiādēs un palīdzējusi apgūt un izkopt vienu no žurnālistes galvenajiem darbarīkiem – latviešu valodu. Savukārt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā Santa jau mācījusies ar skaidru apziņu, ka pēc absolvēšanas viņa studēs žurnālistiku. Ēnu dienās Santa devusies uz Vidzemes televīziju, kur ēnojusi tagadējās kolēģes – Lauru Jansoni un Guntu Matisoni.

„Sākot studijas Vidzemes Augstskolā, man uz brīdi radās šaubas, vai es kļūšu par žurnālisti, jo bija jāpielāgojas studijām un akadēmisko darbu rakstīšanai. Parasti tieši pirmajā kursā ir lielākais studentu atbirums. Par laimi, man izdevās pārvarēt pirmā grūtības un izturēt visus četrus gadus.

Visvērtīgākā daļa no studijām, manuprāt, ir prakse, kur var nostiprināt teorētiskās zināšanas, iegūt priekšstatu, kāda ir žurnālista darba ikdiena, un apgūt prasmes, ko nemāca augstskolā.

Prakse arī palīdz dibināt jaunus kontaktus un dod iespēju parādīt sevi potenciālajiem darba devējiem. Tādēļ mērķtiecīgi trīs gadus es devos praksē uz Vidzemes televīziju, kas vainagojās ar panākumiem, jo pēc studijām saņēmu darba piedāvājumu,” atklāj Santa.

Nu jau trīs gadus Santa ir Vidzemes televīzijas žurnāliste. Gan skatītāji, gan kolēģi atzīmē to, ka viņa brīvi jūtas kameras priekšā un spēj radīt interesantus un atraktīvus sižetus. Žurnāliste atklāj, ka tas viņai izdodas dabiski. Jau kopš skolas gadiem viņa bieži bijusi uz skatuves, deviņus gadus dejojot tautas deju kolektīvā, Alojas mūzikas un mākslas skolā apgūstot flautas un ģitāras spēli un uzstājoties koncertos, kā arī vadot dažādus skolas pasākumus. Santa uzsver, ka televīzijā ļoti svarīgs ir komandas darbs un kontakts ar kolēģiem, jo īpaši operatoriem. Tikai strādājot kopā un saprototies no pusvārda, var radīt lieliskus sižetus.

„Žurnālistikā visforšākais ir tas, ka katra diena ir pilnīgi citāda.

Vienā dienā tu intervē augstu amatpersonu, bet nākamajā ir jāvelk gumijniekus un jādodas uz laukiem vai mežu, trešajā tu runā ar simtgadnieku, kurš kopā ar Latviju svin jubileju, ceturtajā jādodas uz teātri filmēt pirmizrādi. Līdztekus ziņu sižetiem, es veidoju arī raidījumu „Mājā un sētā”, vasarās arī „Mājā un sētā: dārzā”. Man šīs tēmas ļoti patīk, jo pati esmu no laukiem. Pašlaik esmu sākusi veidot jaunu raidījumu par teātri, atklājot to, kā strādā ne tikai aktieri, bet arī neredzamie cilvēki – butafori, rekvizitori, kostīmu mākslinieki, scenogrāfi – visi tie, kas iegulda darbu, lai taptu izrādes. Pagājušā rudenī liels izaicinājums man bija priekšvēlēšanu projekts „Līderu debates”, kurā darbojos gan kā producente, gan kā scenārija autore. Re:TV ir jauns kanāls, te ir ļoti brīva un radoša gaisotne. Ikvienam ir dota iespēja mēģināt īstenot vistrakākās idejas,” stāsta Santa.

Gandrīz katru dienu Santa ir ceļā, jo jāspēj izbraukāt krustu šķērsu visa Vidzeme. Veidojot sižetus Re:TV projektiem, dažkārt nākas doties arī uz vēl tālākām Latvijas vietām, piemēram, Kolkas ragu. Žurnāliste atzīst, ka darbs televīzijā ir ļoti intensīvs un visai nogurdinošs, taču to atsver kolēģu atbalsts, interesantie temati un iedvesmojošie sižetu varoņi.

„Mēs esam tālu no Rīgas un lielās politikas, taču esam tuvu cilvēkiem reģionos un runājam par viņiem aktuālām problēmām. Ik dienu es pārliecinos, cik forši cilvēki dzīvo reģionu pilsētās un novados. Gandrīz no katras filmēšanas es atbraucu iedvesmota un iemācījusies kādu dzīves gudrību,”

atzīst Santa. Vislielāko gandarījumu viņai sniedz tās intervijas, kuru laikā izdodas cilvēku atvērt  sarunai un izveidot interesentu un emocijām piepildītu sižetu.

Lai gan saspringtajā darba ritmā ir visai grūti rast laiku atpūtai, brīvajos brīžos Santa cenšas atvēlēt laiku lasīšanai. Viņa lasa ne tikai daiļliteratūru, bet arī aizrāvusies ar vēstures izpēti. Pašlaik Santa pievērsusies 1. Pasaules kara tematikai. Profesionālas intereses vadīta viņa centusies arī iedziļināties islāma reliģijā. Santas iecienītākais žurnāls ir „Ir”. Savukārt vislabāk galvu izvēdināt palīdz skriešana un ceļošana. „Cilvēki siltajās zemēs ir tik dzīvespriecīgi, ka es vienmēr atgriežos Latvijā uzlādējusies ar enerģiju, kas pietiek vēl ilgam laikam.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies! Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU , profesijas kods 5312 01 (darba vietas adrese: Rūpniecības ielā 16A, Valmiera) uz noteiktu laiku 40 stundas nedēļā (viena likme). Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; veikt bērnu aprūpi ikdienā; nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; sadarboties ar grupas pedagogiem un vecākiem; pilnveidot savas prasmes un kompetences . un ja Tev ir: augsta pienākuma apziņa; pozitīvas saskarsmes iemaņas; Vispārējā vidējā vai pamatizglītība; valsts valodas prasmes pamata līmenī. mēs piedāvājam: atalgojumu no 750 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv vai personīgi Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestādē “Kārliena “Rūpniecības ielā 16A, Valmierā ar norādi „Skolotāja palīgs”, līdz 2019.gada 25.oktobrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 29449903. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-25

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā inspektora (juridiskajos jautājumos) ierēdņa amata vietu (uz noteiktu laiku). Darba vieta: Rīgas iela 40, Valmierā. Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām (var pretendēt persona, kura sasniegusi likumā noteikto pensijas vecumu), - akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā juridiskā izglītība, - juridiskā darba pieredze ne mazāka par 1 gadu (vēlams valsts pārvaldes iestādē), - vēlama pieredze administratīvo tiesību jomā, - prasme efektīvi plānot un organizēt savu darbu, - B kategorijas autovadītāja tiesības, - prasme strādāt ar MS Office standartprogrammām. Galvenie amata pienākumi: nodrošināt tiesisku un pamatotu administratīvo aktu izstrādi virsmežniecībā, veikt virsmežniecības amatpersonu apmācību par juridiskiem jautājumiem; sagatavot dokumentus (pierādījumus, pieteikumus, pieprasījumus) par konstatētajiem pārkāpumiem iesniegšanai tiesību aizsardzības iestādēs; sagatavot un iesniegt tiesai prasības pieteikumus un pieteikumus, kā arī paskaidrojumus un pārsūdzības krimināllietās, civillietās, administratīvo pārkāpumu un administratīvajās lietās; pārstāvēt VMD tiesās, pamatojoties uz pilnvarojumu. Piedāvājam: mēnešalgu, sākot no 835 līdz 1150 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-28 Kontaktpersona: Līna Viļuma Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā BIBLIOTEKĀRU (profesijas kods 26 2207, 0,5 slodzes, darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja esi: radošs, aktīvs un atvērts jaunām idejām izglītībā; motivēts organizēt un vadīt aktivitātes skolēniem lasītprasmes veicināšanai un kultūrizglītībā; gatavs atbalstīt skolotājus pilnveidotā mācību satura ieviešanā; un ja Tev ir: · atbilstoša profesionālā kvalifikācija; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; · prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēnu vecākiem un iestādes viesiem; mēs piedāvājam: nepilnu darba laiku (20 stundas nedēļā); atalgojumu no 450 līdz 454 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 30.oktobrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IZGLĪTĪBAS IESTĀDES BIBLIOTEKĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-30

Mūsu partneri