Valmieras Ziņas

Sākušies Dzelzs tilta remontdarbi; ne visi ievēro aizliegumu šķērsot tiltu (2)

Valmierā sākušies Dzelzs tilta remontdarbi. Remonta laikā tiltam tiks attīrītas metāla konstrukcijas koka siju balstu vietās. Abās pusēs noejām no tilta tiks atjaunots betonējums, kā arī tiks veikta tilta dēļu klāja nomaiņa, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Remonta laikā, no 4.marta līdz 19.aprīlim, Dzelzs tilts būs slēgts jebkādai gājēju un velosipēdistu kustībai. Iedzīvotāji, kas ikdienā izmanto Dzelzs tiltu nokļūšanai uz darbu vai izglītības iestādēm, ir aicināti apzināt alternatīvas iespējas laikus nokļūt nepieciešamajā galamērķī. Kā otrdien, 5.martā, novērojām, apsekojot tiltu, neskatoties uz uzstādīto nožogojumu, kāds jaunietis tomēr šķērsoja tiltu.

2018.gadā Valmieras pilsētas pašvaldība organizēja Dzelzs tilta konstrukciju tehnisko apsekošanu. Tilta balstu un laiduma konstrukciju tehniskais stāvoklis tika novērtēts kā apmierinošs. Nestspēju ietekmējošas konstrukciju deformācijas tiltam netika novērotas. Taču, lai samazinātu tilta nesošo konstrukciju tālāku bojāšanos, nepieciešams veikt plānotos remontdarbus.

21.februārī, tiekoties ar iedzīvotājiem, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks informēja, ka 2018.gadā vairākas reizes tika izsludināts iepirkums Dzelzs tilta remonta veikšanai, kas paredzēja ne tikai betonējuma un klāja nomaiņu, bet arī tilta pārkrāsošanu, taču neizdevās atrast darbu veicēju.

Saskaņā ar pašvaldības mājas lapā publicētajiem datiem, iepirkums par remondarbu veikšanu tika izsludināts četras reizes. Pēc tam tika izsludināts iepirkums par tilta klāja remontu, kas arī bija neveiksmīgs, jo vienīgajam pretendentam tika konstatēts nodokļu parāds. Tikai otrajā iepirkumā izdevās atrast darbu veicējus. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem par 53 105,55 eiro ar PVN veiks SIA “RST SKRŪVPĀĻI”.

Tilta atjaunošanu 30 000,00 eiro apmērā līdzfinansē Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts “Zaļie dzelzceļi” (Green Railways), kas paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā.

Kopējās projekta Green Railways izmaksas Valmieras pilsētas pašvaldības aktivitātēm ir 44 550,00 eiro, tai skaitā Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 4455,00 eiro apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums – 2227,50 eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    kaalis - 15.04.2019 Atbildēt

    “Remonta laikā, no 4.marta līdz 19.aprīlim, Dzelzs tilts būs slēgts.”

    Neizskatās ka pēc 19.04. tur kautkas būs mainījies.

    Anonīms - 16.04.2019 Atbildēt

    Ar tādiem tempiem. Līdz vasaras beigām nebūs pabeigts. Valmierā katrai otrai renovācijai/rekonstrukcijai tiek ievērojami pārkāpti termiņi. Pēc 19 datuma droši soļošu garām sētiņai pāri tiltam.

Mūsu partneri