Valmieras Ziņas

Sākusies asfaltēto ielu attīrīšana no smiltīm

Lasīšanas laiks: 2 min

Šonedēļ, iestājoties siltākam laikam, ir sākusies Valmieras pilsētas ielu un ietvju attīrīšana no smiltīm. Pamatojoties uz Valmieras novada pašvaldības deleģēšanas līgumu, šajā pavasara sezonā Valmieras pilsētas ielu, ietvju un laukumu tīrīšanu veic SIA “Valmieras Namsaimnieks”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Močs.

Ir noteikts, ka no ietvēm un ielas braucamās daļas malas smiltis ir jāsavāc tuvāko nedēļu laikā pēc tam, kad to atļauj laikapstākļi – temperatūrai dienā ir jāsasniedz +10 grādus, kas ļauj paaugstināt smilšu savākšanas darbu intensitāti. Laikam kļūstot siltākam, ielu attīrīšana no smiltīm tiks organizēta arī vakara un nakts stundās.

Lai gan šogad uz ielām Valmieras pilsētā smilšu apjoms ir mazāks nekā pērn, kad tika izmantots īpaši daudz pretslīdes materiāla, tomēr smilšu savākšana turpināsies vairākas nedēļas. Vidēji vienā dienā ir iespējams notīrīt 8 līdz 10 km ielu vai ietvju. Tiek plānots, ka maģistrālās ielas tiks sakoptas līdz aprīļa sākumam, bet pilnībā smilšu savākšanu Valmierā un Valmiermuižā iecerēts pabeigt līdz maija vidum.

Atšķirībā no iepriekšējām sezonām, kad vairāk izmantoja roku darbu, šogad Valmieras pilsētā ielu attīrīšanu pamatā veic ar jaudīgu smilšu savācēju. Darbinieki ar lāpstām smilšu savākšanā tiek iesaistīti grūti pieejamās vietās – zem norobežojošām barjerām un brauktuvi sadalošajās saliņās. Dažviet gar ielas braucamo daļu malām vēl ir saglabājies ledus, kas smilts savākšanas darbus apgrūtina. Lai nekavētu smilšu savākšanas darbus, smiltis tiek savāktas vienā ielas pusē, savukārt ēnas pusē tās savāks, kad ledus būs nokusis.

Tuvākajā laikā SIA “Valmieras Namsaimnieks” plāno uzsākt smilšu savākšanu arī Valmieras pagastā. Otrdien, 28. martā, plkst. 8.30 Valmiermuižas privātmāju apkaimē (Visvalža, Tālivalža, Īsā, Lauku iela un Nameja aleja) dzīvojošie aicināti nenovietot transporta līdzekļus ielu malās, lai smilšu savākšanas darbi noritētu raiti. Turpmākie datumi un laiki, kad smilšu savākšanas darbus veiks citviet Valmiermuižā, tiks publicēti Burtnieku apvienības Facebook lapā. Aicinām sekot līdzi informācijai!

Ņemot vērā, ka pēc ziemas sezonas uz ielām un ietvēm ir liels apjoms izkaisīto smilšu, ir palielinājusies putekļu koncentrācija gaisā. Līdz ar to cilvēkiem, kuri ir jutīgāki, var parādīties alerģiskas reakcijas. Putekļainību veicina sausais un saulainais laiks. Putekļi veidojas arī slaucīšanas laikā. Palielinoties smilšu savākšanai un mainoties laikapstākļiem, arī putekļu daudzums saruks.

Aicinām, būt saprotošiem smilšu savākšanas laikposmā!

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri