Valmieras Ziņas

Sākas gada gaišākais ceturksnis

Lasīšanas laiks: < 1 min

Pieaugot dienas garumam, 7.maijā Zemes ziemeļu puslodē sākas gada gaišākie trīs mēneši jeb solārā vasara.

Atbilstoši portālā “timeanddate.com” publicētajiem datiem solārais pavasaris Latvijā ik gadu sākas aptuveni 5.februārī un noslēdzas 6.maijā. Šajā periodā dienas garums Rīgā palielinās no nepilnām deviņām stundām līdz nepilnām 16 stundām.

Visgarākās dienas ir vasaras saulgriežos jeb Jāņos, kas iezīmē solārās vasaras vidu un astronomiskās vasaras sākumu. Saules spīdēšanas ilgums gada garākajā dienā, kas šogad būs 21.jūnijs, ir no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos.

Gada gaišākais ceturksnis beigsies 5.augustā, kad solāro vasaru nomainīs rudens, savukārt no 6.novembra līdz 4.februārim būs gada tumšākais ceturksnis.

Meteoroloģiskā vasara iestāsies tad, kad vidējā gaisa temperatūra piecas diennaktis pēc kārtas nenoslīdēs zem +15 grādiem. Meteoroloģiskā vasara Latvijā parasti sākas jūnijā un beidzas augusta beigās vai septembra sākumā.

Astronomiskie gadalaiki ir aptuveni trīs mēnešus gari laika intervāli no ekvinokcijas līdz saulgriežiem un otrādi, savukārt solārie gadalaiki ir gada ceturkšņi, kas nodalīti atbilstoši saules spīdēšanas ilgumam jeb dienas garumam.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri