Valmieras Ziņas

Saeimas komisija virza izskatīšanai pirmajā lasījumā administratīvi teritoriālo reformu

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien, 29.oktobrī, atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā pašvaldību reformas modeļa nodošanu izskatīšanai Saeimai pirmajā lasījumā.

Sēdes sākumā komisijas vadītāja Inga Goldberga (S) informēja, ka patlaban ir saņemtas 16 pašvaldību vēstules, kurās vietvaras komisiju informē par reformas sakarā pieņemtajiem domju lēmumiem, iedzīvotāju aptauju rezultātiem un to, ko darīs, ja Saeima reformu apstiprinās tādā redakcijā, kā to piedāvā VARAM.

Pēc Goldbergas teiktā, galvenokārt pašvaldības aicina nediskriminēt lauku teritorijā dzīvojošos cilvēkus, nesasteigt reformu un veidot to tā, lai veicinātu vietvaru attīstību. Tāpat pašvaldības aicina iesaistīt reformas izstrādē visas ministrijas, ņemt vērā katra novada specifiku un reformas īstenošanā ievērot demokrātijas principus.

“Aicinu šīs bažas ņemt vērā un neaizmirst, ka lēmumi nav par robežām, bet gan cilvēkiem,”

mudināja Goldberga.

Kopumā deputāti par reformu diskutēja aptuveni pusotru stundu un izteikt viedokļus par reformas virzību vēlējās teju visi komisijas locekļi, kā arī pieaicinātie iesaistīto institūciju pārstāvji.

Deputāts un Latvijas Lielo pilsētas asociācijas vadītājs Viktors Valainis (ZZS) rosināja komisijai atgriezt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu atpakaļ valdībai, lai VARAM to papildinātu ar visu pašvaldību sniegtajiem viedokļiem, kuri tika saņemti sabiedrisko apspriežu laikā. Viņš rosināja šos uzlabojumus veikt līdz 1.decembrim, bet priekšlikums atbalstu neguva.

Reformas izskatīšanu Saeimā pirmajā lasījumā atbalstīja deviņi deputāti, bet “pret” balsoja trīs.

Komisija nobalsoja, ka termiņš priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam ir 7.janvāris.

Kā ziņots, VARAM piedāvājums paredz Latvijā no 119 izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus – Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Lai jaunās pašvaldības darbu varētu sākt pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām, likums parlamentam ir jāizskata un jāpieņem līdz 2020.gada beigām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri