Valmieras Ziņas

Rudens lapu un dārza atkritumu apsaimniekošana Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 3 min

Rudens ir aktīvs dārzu un piemājas teritoriju sakopšanas laiks. Valmieras novadā apvienoto bijušo pašvaldību teritorijās bija spēkā atšķirīgi noteikumi par bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu, dažviet lapu un zaru dedzināšana bija atļauta, citur aizliegta. Bet pēdējos gados daudzu iedzīvotāju paradumi jau mainījušies un Valmieras novada apdzīvotajās vietās rudens vairs neasociējās ar ilgstoši gruzdošu lapu piedūmojumu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Lita Dudele-Krastiņa.

Saskaņā ar Valmieras novada pašvaldības domes saistošajiem noteikumiem Nr. 51 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Valmieras novadā”, kas ir spēkā no šī gada augusta, Valmieras novada teritorijā jebkāda veida sadzīves atkritumu dedzināšana ir aizliegta. Aizliegums attiecas arī uz rudens lapu, zaru vai citu zaļo atkritumu dedzināšanu apdzīvotās vietās.

Lapu un citu atkritumu dedzināšana ir bīstama gan no ugunsdrošības viedokļa, gan arī piedūmojums negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti ne tikai tuvākajiem kaimiņiem, bet plašākā apkārtnē. Dūmi ietekmē arī cilvēku veselību, īpaši to jūt cilvēki ar hroniskām elpošanas sistēmas problēmām. Dedzinot citus sadzīves atkritumus, piemēram, plastmasu, ne vien rodas indīgi dūmi, bet dažādi kaitīgie savienojumi nonāk arī uz augsnes, augiem, ūdenī, pēc tam cilvēka organismā. Sadzīves atkritumus nedrīkst dedzināt arī krāsnīs un kamīnos.

Par jebkāda veida atkritumu dedzināšanu ir piemērojama administratīvā atbildība. Ja tiek novērota sadzīves atkritumu vai lapu un citu dārza atkritumu dedzināšana, kas rada piedūmojumu, jāinformē Valmieras novada pašvaldības policiju, zvanot pa tālruni 8484 Operatīvajam informācijas centram (24/7).

Lai atbalstītu iedzīvotājus teritoriju sakopšanā, mājsaimniecībām, kuru īpašumā vai piegulošās teritorijās aug vērtīgie ozoli un koki ar lielu lapu apjomu, pašvaldība jau vairākus gadus finansē rudens lapu bezmaksas izvešanu ZAAO izsniegtajos 1,1 m3 specializētajos maisos. Šis pakalpojums pieejams konkrētām adresēm Valmieras pilsētā, Valmiermuižā un Kocēnos. Novada iedzīvotājiem iespējams arī Rudens lapu akcijas laikā bez maksas nodot lapas SIA “ZAAO” EKO laukumā Valmierā, Dzelzceļa ielā 5. Šogad akcijas periods ir no 3. oktobra līdz 16. novembrim. Savukārt pavasarī Valmieras novada pašvaldība rīko bezmaksas zaru šķeldošanas akciju.

Aicinām iedzīvotājus rudens lapas un dārza atkritumus kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā, kompostēšanas vietas izvēlēties un iekārtot atbilstoši Valmieras novada pašvaldības noteikumiem, kas regulē teritorijas izmantošanu un apbūvi. Kompostēšana samazinās izvedamo atkritumu apjomu un gatavais komposts būs vērtīgs materiāls dārza augsnes uzlabošanai.

Jāpiebilst, ka arī uz mežu vest lapas un citus dārza atkritumus, arī kritušos ābolus nav atļauts. Aizvedot uz mežu dārza atkritumus, tiek mainīti augsnes apstākļi, pastāv iespēja, ka mežā nonāks kaitēkļi vai augu slimības, kā arī mežam netipiskas vai pat invazīvas augu sugas. Arī par šādu rīcību var tikt uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri