Valmieras Ziņas

Rubenes baznīcā notiks Latvijas 100. gadadienai veltīts dievkalpojums

Svētdien, 18. novembrī, plkst. 10.00 Rubenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Kocēnu novadā notiks Latvijas 100. gadadienai veltīts svētku dievkalpojums, ko vadīs Latvijas patriots un valsts brīvības aizstāvis – bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Pēc dievkalpojuma interesentiem būs iespēja bīskapu emeritus Pāvilu Brūveru sastapt un aprunāties.

Pāvils Brūvers ir pazīstams disidents, kuru padomju laikā izraidīja no PSRS. 1974. gadā P.Brūvers tika izslēgts no Rīgas Medicīnas institūta par aptaujas veidlapu izplatīšanu studentu vidū ar mērķi tās rezultātus izmantot informatīviem materiāliem par situāciju okupētajā Latvijā. Notiesāts uz vienu gadu nosacīti un pēc trimdinieku organizētajām protesta demonstrācijām Eiropas valstīs, ASV un Kanādā, izraidīts no PSRS, tātad arī Latvijas. 1976. gadā kopā ar ģimeni bija spiests no Latvijas izbraukt uz Vāciju. No 1979. gada strādājis par žurnālistu Radio “Brīvā Eiropa” Minhenē latviešu redakcijā, bet pēc komunistiskā bloka sairšanas Čehijā no 1995. gada strādāja radio “Brīvā Eiropa” Prāgā.

Pāvils Brūvers (psiedonīms: Aldis Gaujietis) ātri apguva radio specifiku, palikdams uzticīgs latviešu redakcijas mikrofonam līdz pat pēdējam raidījumam Prāgā 2004. gada nogalē. Līdzās darbam redakcijā, Pāvils aktīvi iesaistījās Rietumvācijā dzīvojošā mācītāja Paula Kļaviņa dibinātajā “Gaismas akcijā”, kura uzturēja sakarus ar režīma opozicionāriem Latvijā, vāca un izplatīja informāciju par taisnības dēļ vajātajiem Padomju Savienībā. Pāvils arī rediģēja ikmēneša biļetenu “Pasaule un Mēs” (1980-1987), kas bija domāts nelegālai iesūtīšanai vai ievešanai okupētajā Latvijā.

Rietumos viņš uzsāka garīdznieka karjeru, apkalpodams vietējās latviešu draudzes. 2004. gadā atgriezās Latvijā un pēc Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskapa Jāņa Vanaga aicinājuma kļuva par arhibīskapa vietnieku, veidojot LELB sabiedriskās attiecības. Pārstāvējis LELB attiecībās ar valsti un dažādām organizācijām. No 2007. gada bija Liepājas diecēzes bīskaps. No 2016.gada ir pensionējies (emeritūrā), bet joprojām aktīvi piedalās Latvijas un LELB sabiedriskajā dzīvē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Ausekļa ielā 29, Valmierā. Uz atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Ausekļa ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-21 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv

Mūsu partneri