Valmieras Ziņas

Rubenē norisināsies Indriķa diena

Lasīšanas laiks: 2 min

10. jūlijā Rubenē norisināsies Indriķa diena, kas kļuvusi par ikgadēju pasākumu – šovasar tā tiks atzīmēta jau septīto reizi. Rubene ir vieta, kur savulaik Imeras katoļu priesteris Indriķis (Henricus de Lettis) sarakstīja bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Tarbuna.

Plkst. 11.00 Rubenes baznīcā notiks dievkalpojums, savukārt no plkst. 17.00 Rubenes baznīcas dārzā norisināsies dažādas izzinošas, radošas un muzikālas aktivitātes.

Kopā ar Indru Bērziņu un Indru Vīlisteri pulksten 17.00 tiks pagatavota garšīgākā rikte pēc receptes no pavārgrāmatas “Tā pirmā pavāru grāmata. 414 senas receptes no 18. gadsimta”. Ikviens klātesošais varēs to nogaršot, vienlaikus iepazīstot vienu no muižkungu ēdienkartes ēdieniem. Jāpiebilst, ka pavārgrāmatu pasākuma laikā būs iespējams arī iegādāties.

No plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00 pie Rubenes baznīcas norisināsies radošā māla darbnīca kopā ar Laimdotu Virskūnu, kurā mazi un lieli varēs izgatavot kādu māla trauku.

Uz izzinošu ekskursiju pulksten 18.00 aicina vēsturniece Ineta Amoliņa – viņas stāstījums “Livonijas Indriķis – vēstures rakstītājs, notikumu aculiecinieks un sludinātājs Rubenes draudzē” aizraujošā veidā ļaus uzzināt ko vairāk par tā laika notikumiem un personībām.

Indriķa dienas noslēgumā plkst. 19.00 Rubenes baznīcas dārzā skanēs koncertprogramma “Cik mirklis svēts…”, kurā piedalīsies Zigfrīds Muktupāvels (balss, vijole), Jānis Lūsēns (klavieres), Evija Mundeciema (flauta), Jānis Lūsēns jr. (basa ģitāra). Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela sadarbība mūzikā ilgst jau vairākus gadu desmitus. Kopā muzicēts gan populārās mūzikas jomā, gan daudzos mūziklos, rokoperās un teātra uzvedumos. Īpaši Muktupāvela balsij rakstīti dziesmu cikli “Violets” ar A.Skujiņas dzeju, “Zelta sirds” ar K.Skalbes dzeju, “Kad mīlestība dzimst” ar dažādu latviešu dižgaru dzeju, “Satikt Čaku” ar A.Čaka dzeju. Abus māksliniekus saista interese par Latvijas kultūrvēsturi un izcilām personībām Latvijas valsts veidošanā. Koncertprogrammā “Cik mirklis svēts…” iekļautas dziesmas kas gadu garumā atskaņotas dažādos koncertos Latvijas dievnamos. Tie ir fragmenti no minētajiem cikliem, kā arī no teātra darbiem “Indriķa hronika”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Mistērija par sapni un mīlestību”. Šo mūziku un dzeju caurstrāvo latviskā dzīvesziņa, romantisms, sapņi un cerības. 

Indriķa dienas aktivitāšu apmeklējums bez ieejas maksas, taču pasākuma norises vietā būs iespējams ziedot Rubenes baznīcai.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri