Valmieras Ziņas

Rubenē norisināsies Indriķa diena

Lasīšanas laiks: 2 min

10. jūlijā Rubenē norisināsies Indriķa diena, kas kļuvusi par ikgadēju pasākumu – šovasar tā tiks atzīmēta jau septīto reizi. Rubene ir vieta, kur savulaik Imeras katoļu priesteris Indriķis (Henricus de Lettis) sarakstīja bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju – Indriķa Livonijas hroniku, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Tarbuna.

Plkst. 11.00 Rubenes baznīcā notiks dievkalpojums, savukārt no plkst. 17.00 Rubenes baznīcas dārzā norisināsies dažādas izzinošas, radošas un muzikālas aktivitātes.

Kopā ar Indru Bērziņu un Indru Vīlisteri pulksten 17.00 tiks pagatavota garšīgākā rikte pēc receptes no pavārgrāmatas “Tā pirmā pavāru grāmata. 414 senas receptes no 18. gadsimta”. Ikviens klātesošais varēs to nogaršot, vienlaikus iepazīstot vienu no muižkungu ēdienkartes ēdieniem. Jāpiebilst, ka pavārgrāmatu pasākuma laikā būs iespējams arī iegādāties.

No plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00 pie Rubenes baznīcas norisināsies radošā māla darbnīca kopā ar Laimdotu Virskūnu, kurā mazi un lieli varēs izgatavot kādu māla trauku.

Uz izzinošu ekskursiju pulksten 18.00 aicina vēsturniece Ineta Amoliņa – viņas stāstījums “Livonijas Indriķis – vēstures rakstītājs, notikumu aculiecinieks un sludinātājs Rubenes draudzē” aizraujošā veidā ļaus uzzināt ko vairāk par tā laika notikumiem un personībām.

Indriķa dienas noslēgumā plkst. 19.00 Rubenes baznīcas dārzā skanēs koncertprogramma “Cik mirklis svēts…”, kurā piedalīsies Zigfrīds Muktupāvels (balss, vijole), Jānis Lūsēns (klavieres), Evija Mundeciema (flauta), Jānis Lūsēns jr. (basa ģitāra). Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela sadarbība mūzikā ilgst jau vairākus gadu desmitus. Kopā muzicēts gan populārās mūzikas jomā, gan daudzos mūziklos, rokoperās un teātra uzvedumos. Īpaši Muktupāvela balsij rakstīti dziesmu cikli “Violets” ar A.Skujiņas dzeju, “Zelta sirds” ar K.Skalbes dzeju, “Kad mīlestība dzimst” ar dažādu latviešu dižgaru dzeju, “Satikt Čaku” ar A.Čaka dzeju. Abus māksliniekus saista interese par Latvijas kultūrvēsturi un izcilām personībām Latvijas valsts veidošanā. Koncertprogrammā “Cik mirklis svēts…” iekļautas dziesmas kas gadu garumā atskaņotas dažādos koncertos Latvijas dievnamos. Tie ir fragmenti no minētajiem cikliem, kā arī no teātra darbiem “Indriķa hronika”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Mistērija par sapni un mīlestību”. Šo mūziku un dzeju caurstrāvo latviskā dzīvesziņa, romantisms, sapņi un cerības. 

Indriķa dienas aktivitāšu apmeklējums bez ieejas maksas, taču pasākuma norises vietā būs iespējams ziedot Rubenes baznīcai.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri