Valmieras Ziņas

“Rožkalnos” būvē terapijas namiņu

Nesen noslēdzies Valmieras novada fonda (VNF) ikgadējais projektu konkurss “Sev, tev, novadam”, un tajā atbalstītas astoņas iniciatīvas Valmierā un tās apkārtējos novados par gandrīz 14 tūkstošiem eiro. Divi projekti notiks Burtnieku novadā.

Konkursā atbalstīts līdz šim finansiāli lielākais VNF projekts – Camphill ciemata “Rožkalni” terapijas namiņa izbūve Rencēnu pagastā, kur tiks organizētas terapeitiskas nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projektam no VNF ziedotāju ieguldījumiem piešķirti 9200 eiro.

“Rožkalnos” iegūst praktiskas iemaņas un atrod jēgpilnu dzīvi cilvēki ar īpašām vajadzībām. Terapijas/pirts būvniecība uzsākta 2019. gada sākumā ar daudzu brīvprātīgo palīdzību no Norvēģijas, Austrālijas, bet vietējie līdzstrādnieki ir ieguldījuši savu laiku gan baļķu apstrādē, gan pašā celtniecības procesā. Protams, nav iztikts bez algotiem speciālistiem specializētu darbu veikšanai. Ar VNF atbalstu nu ēkai tiks uzlikts jumts, kas nepieciešams arī, lai ēku “ieziemotu” līdz pavasarim, kad turpinās iekšdarbus un uzsāks namiņa darbību. Bez terapeitiskām nodarbībām namiņā notiks arī izglītojoši pasākumi apkārtējiem iedzīvotājiem.

Netālu, Rencēnu pagasta “Induļos”, VNF Ziedotāju klubs un citi ziedotāji ir atbalstījuši arī ekspozīcijas izveidi par visiem notikušajiem latviešu Dziesmu svētkiem Latvijā.

Kocēnu novadā tiks labiekārtota un sakopta Budenbrokas muižas apkārtne, izveidota neliela atpūtas zona un pastaigu taka gar muižu. Savukārt Valmieras pirmsskolas bērni kopā ar jūras un purva rotaļu bruņurupučiem apgūs izglītojošu un izklaidējošu programmu par atkritumu šķirošanu. Dažādas aktivitātes piedzīvos Mazsalacas novads. Mazsalaca ir sena lībiešu apdzīvota teritorija, tāpēc skolā notiks lībiešu valodas meistarklases un tiks godināts lībiešu karogs. Vēstures mīļotājiem patiks grāmata “Fotogrāfs”, kas veltīta fotogrāfam Jānim (Žanim) Āboltiņam un caur viņa foto objektīvu sniegs ieskatu Mazsalacas, Valmieras apriņķa un Latvijas vēsturē. Jaunākie mazsalacieši novada svētkos nākamajā vasarā tiks pie krāsojamās grāmatas. Savukārt Amatu mājā tiks iekārtota keramikas darbnīca un uzsāktas keramikas nodarbības.

Valmieras novada fonds jau 14 gadus atbalsta vietējo iedzīvotāju iniciatīvas dzīves uzlabošanai Valmieras apkaimē, bet ziedotājiem piedāvā mērķtiecīgas filantropijas atbalstu. Ar pašu spēkiem, līdzcilvēku iesaisti un VNF Ziedotāju kluba atbalstu labiekārtotas atpūtas vietas, rīkoti izglītojoši, izklaidējoši un sportiski pasākumi, uzcelti bērnu rotaļu laukumi un saglabātas vēstures liecības, iekārtotas iedzīvotāju tikšanās vietas un uzstādīta pat kopienas veļasmašīna. Fonda ikdienas darbu jau daudzus gadus finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri