Valmieras Ziņas

“Rožkalnos” būvē terapijas namiņu

Nesen noslēdzies Valmieras novada fonda (VNF) ikgadējais projektu konkurss “Sev, tev, novadam”, un tajā atbalstītas astoņas iniciatīvas Valmierā un tās apkārtējos novados par gandrīz 14 tūkstošiem eiro. Divi projekti notiks Burtnieku novadā.

Konkursā atbalstīts līdz šim finansiāli lielākais VNF projekts – Camphill ciemata “Rožkalni” terapijas namiņa izbūve Rencēnu pagastā, kur tiks organizētas terapeitiskas nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projektam no VNF ziedotāju ieguldījumiem piešķirti 9200 eiro.

“Rožkalnos” iegūst praktiskas iemaņas un atrod jēgpilnu dzīvi cilvēki ar īpašām vajadzībām. Terapijas/pirts būvniecība uzsākta 2019. gada sākumā ar daudzu brīvprātīgo palīdzību no Norvēģijas, Austrālijas, bet vietējie līdzstrādnieki ir ieguldījuši savu laiku gan baļķu apstrādē, gan pašā celtniecības procesā. Protams, nav iztikts bez algotiem speciālistiem specializētu darbu veikšanai. Ar VNF atbalstu nu ēkai tiks uzlikts jumts, kas nepieciešams arī, lai ēku “ieziemotu” līdz pavasarim, kad turpinās iekšdarbus un uzsāks namiņa darbību. Bez terapeitiskām nodarbībām namiņā notiks arī izglītojoši pasākumi apkārtējiem iedzīvotājiem.

Netālu, Rencēnu pagasta “Induļos”, VNF Ziedotāju klubs un citi ziedotāji ir atbalstījuši arī ekspozīcijas izveidi par visiem notikušajiem latviešu Dziesmu svētkiem Latvijā.

Kocēnu novadā tiks labiekārtota un sakopta Budenbrokas muižas apkārtne, izveidota neliela atpūtas zona un pastaigu taka gar muižu. Savukārt Valmieras pirmsskolas bērni kopā ar jūras un purva rotaļu bruņurupučiem apgūs izglītojošu un izklaidējošu programmu par atkritumu šķirošanu. Dažādas aktivitātes piedzīvos Mazsalacas novads. Mazsalaca ir sena lībiešu apdzīvota teritorija, tāpēc skolā notiks lībiešu valodas meistarklases un tiks godināts lībiešu karogs. Vēstures mīļotājiem patiks grāmata “Fotogrāfs”, kas veltīta fotogrāfam Jānim (Žanim) Āboltiņam un caur viņa foto objektīvu sniegs ieskatu Mazsalacas, Valmieras apriņķa un Latvijas vēsturē. Jaunākie mazsalacieši novada svētkos nākamajā vasarā tiks pie krāsojamās grāmatas. Savukārt Amatu mājā tiks iekārtota keramikas darbnīca un uzsāktas keramikas nodarbības.

Valmieras novada fonds jau 14 gadus atbalsta vietējo iedzīvotāju iniciatīvas dzīves uzlabošanai Valmieras apkaimē, bet ziedotājiem piedāvā mērķtiecīgas filantropijas atbalstu. Ar pašu spēkiem, līdzcilvēku iesaisti un VNF Ziedotāju kluba atbalstu labiekārtotas atpūtas vietas, rīkoti izglītojoši, izklaidējoši un sportiski pasākumi, uzcelti bērnu rotaļu laukumi un saglabātas vēstures liecības, iekārtotas iedzīvotāju tikšanās vietas un uzstādīta pat kopienas veļasmašīna. Fonda ikdienas darbu jau daudzus gadus finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Konsultants / Reģionālais Pārstāvis Meklējam reģionālo pārstāvi darbam novados, kurš informēs un konsultēs iedzīvotājus par Habitat mājokļa atjaunošanas programmu. Šīs pozīcijas galvenie pienākumi ir saziņa ar māju īpašniekiem, informējot par Habitat māju atjaunošanas programmu un pretendentu pieteikumu anketēšana. Habitat māju atjaunošanas programma paredz kvalificētiem pretendentiem – māju īpašniekiem, saņemt Biedrības atbalstu mājas atjaunošanas darbu veikšanai. Šīs programmas mērķis atbilst biedrības Habitat misijai, sniegt atbalstu lauku un novadu iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus. Pienākumi: Informēt iedzīvotājus par Habitat māju atjaunošanas programmu Uzrunāt potenciālos programmas pretendentus Veikt dalībnieku atlasi un pretendentu pieteikumu sagatavošanu Sagatavot atsakaites Spējas un prasmes: Lieliskas saskarsmes un pārliecināšanas spējas Spēja organizēt pašam savu darba laiku Labas organizatoriskās spējas Prasme darboties ar datoru Word un E-pasts Uz rezultātu orientēta un ar augstu pašmotivāciju Vēlme palīdzēt un būt atsaucīgam Spēja publiski uzstāties ir pluss. Piedāvājam: Interesantu un atbildīgu darbu bezpeļņas organizācijā Ikmēneša prēmijas par augstiem darba rezultātiem Stabils pamata atalgojums (4-5 eiro/h bruto) Sociālās garantijas Karjeras un izaugsmes iespējas Pieteikties: e-pasts: info@habitatlatvia.lv , tālr. 25561869. Biedrība Habitat ir bezpeļņas organizācija, kuras darbības mērķis ir atbalstīt un palīdzēt iedzīvotājiem un ģimenēm ar zemiem ienākumiem uzlabot dzīves apstākļus, kā arī veicināt brīvprātīgo darbu un sociālo atbildību. Biedrības darbība ietver mājokļu būvniecības un atjaunošanas darbu organizēšana, sniedzot roku iedzīvotājiem kuriem nepieciešama palīdzība ar neatbilstošas dzīvesvietas saistītu problēmu risināšanā. Biedrība"Habitat" Krasta iela 26, Salacgrīva, Salacgrīvas novads LV-4033 Reģ.nr. 40008293373 www.habitatlatvia.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzemes reģions Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-03-16

Mūsu partneri