Valmieras Ziņas

Riteņbraucēji iesaka uzlabot velo infrastruktūru Valmierā

Lasīšanas laiks: 3 min

Siltais laiks liek sarosīties riteņbraucējiem pilsētas ielās, tādēļ “Valmieras Ziņas” devās noskaidrot, ko par velo kultūru Valmierā domā velosipēdu veikalu pārstāvji un paši velosipēdisti.

“Ar velosipēdiem brauc arvien vairāk, un biežāk izvēlas pilsētas tipa velosipēdus,” informēja “Aktīvā tūrisma centra Eži” tirdzniecības vadītājs Jānis Melbārdis, “Valmierā ir padomāts par velosipēdistiem, protams, vēl ir daudz ielu, kur nepieciešami uzlabojumi, bet, kopumā raugoties, būtu grēks sūdzēties.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velo ceļa pārrāvums Rīgas ielā. / Foto: Kristīne Liepiņa

Par vienu no būtiskākajām problēmām gan velo veikalu pārstāvji, gan uzrunātie velosipēdisti uzskata nepārdomāto veloceliņu sistēmu pilsētā. “Mūsu klienti bieži stāsta, ka radušās nepatīkamas situācijas, jo velo celiņš pēkšņi ir beidzies un velobraucējam nav kur palikt,” pastāstīja veikala ”ZZK” vecākais pārdevējs Kaspars Savenko.

Tieši velo celiņu pārrāvumi un to asās malas var radīt riteņu ratu bojājumus jeb tā saucamos astotniekus. Kā atklāja veikala “Gandrs” pārdevējs Ints Vilks, velosipēdu ratu bojājumi ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ tie tiek nogādāti servisā.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velo ceļam Tērbatas ielā trūkst apzīmējumu. / Foto: Kristīne Liepiņa

Kā novēroja “Valmieras Ziņas”, dažviet pilsētā daļa bruģa ir sarkanā krāsā, kas bieži vien tiek izmantots, lai apzīmētu riteņbraucējiem paredzēto ietves daļu, tomēr nav nekādu apzīmējumu, ka attiecīgā daļa patiešām būtu veloceliņš. Kā pastāstīja “Valmieras Ziņu” uzrunātie velosipēdisti arī tas ir iemesls nepatīkamiem starpgadījumiem.

Arī gājēji nereti neievēro ceļa apzīmējums un staigā pa velosipēdistiem paredzēto ietves daļu, tādējādi radot bīstamas situācijas. “Gājēji vēl nav pieraduši pie tā, ka ir tik daudz velosipēdistu,” savā viedoklī dalījās I.Vilks, “bet viņi sāk cienīt velosipēdistus, un ievērot to, ka nedrīkst iet pa iezīmētu veloceliņu.”

Skolnieks Artūrs pastāstīja, ka cenšas gājējiem aizrādīt, ja viņi pārvietojas pa ietves nepareizo pusi. Savukārt valmierietis Andris, kurš ar velosipēdu pārvietojas regulāri atklāja, ka nereti gājēji dusmojas par izteiktu aizrādījumu un raida neizpratnes pilnus skatienus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Izbraukātais zāliens Rīgas ielā. / Foto: Kristīne Liepiņa

Dažviet blakus ietvei ir izbraukāts zāliens, jo velosipēdisti, izvairoties no ietvē iebūvētajām nepārsegtajām notekām, izvēlas ceļu mērot braucot pa zālienu, novēroja “Valmieras Ziņas”. Šāds skats vērojams Rīgas ielā posmā no 7. līdz 11. namam.

Tomēr, neraugoties uz šīm problēmām, “Valmieras Ziņu” uzrunātie riteņbraucēji arī atzina, ka Valmierā ir ērti pārvietoties ar velosipēdu. Kā pavēstīja Andris, viņaprāt, drošāk pilsētā ir pārvietoties ar velosipēdu, nekā iet kājām.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece, pašvaldībai minētās problēmas ir zināmas un to risināšanai tuvākajā laikā plānots uzstādīt atbilstošas ceļa zīmes un velo celiņu apzīmējumus pilsētā.

Savukārt Raiņa ielas rekonstrukcijas projektā paredzēts izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņu, kas tiks savienots ar jau esošo velo celiņu.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri