Valmieras Ziņas

Režisore Una Celma – „Zilās asinis” ir par horizontālām un vertikālām attiecībām ģimenē

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdienas vakarā kinoteātrī nebija daudz apmeklētāju, bet filma „Zilās asinis” bija pārdomu rosinoša, un aktieru komandas darbs – lielisks. Uz tikšanos ar skatītājiem bija atbraukusi filmas režisore Una Celma un producents Aleksis Siksnis. Tikšanās bija neticami īsa un lakoniska: režisore nebija īpaši noskaņota uz sarunu un, tā kā tikšanās notika pirms filmas, arī skatītājiem nebija daudz jautājumu.

Kā īsumā pastāstīja režisore, filma tapusi divos trīs gados, darbs pie tās sācies kovida laikā. Galveno – Diānas lomu spēlē Ilze Ķuzule-Skrastiņa, viņas vīru Igoru – Egons Dombrovskis, vēl nozīmīgas lomas ir Tomam Veličko, Gerdam Lapoškam, Ivetai Polei un citiem aktieriem. Filma stāsta par attiecībām ģimenē – horizontālām un vertikālām, un kā tās viena otru ietekmē.

Ilzei Ķuzulei-Skrastiņai šī bija pirmā lielā kino loma. Kā jūs satikāties, viena pie otras nonācāt?

Es vienkārši viņu uzaicināju. Man nav bijušas nekādas proves vai kastings. Es visus aktierus uzaicināju, nav bijusi savādāka izvēle.

Pirms kādas nedēļas režisors Juris Poškus teica, ka viņš eksperimentē, uz vairākām lomām mēģina vairākus aktierus. Jūs arī tā darāt vai redzat konkrētu aktieri konkrētā lomā?

Es redzu konkrētu aktieri konkrētā lomā.

Ar to arī tikšanās beidzās un varētu likt punktu…

Pavirši uzmetot acis filmas afišai, vispirms pamanāmi smaidīgi galveno lomu tēlotāji. Varētu padomāt, ka tāda laimīga ģimenīte, taču, ieskatoties uzmanīgāk, redzams, ka gar kājām ložņā tārpi un sliekas… Arī filmas pirmie kadri ir visai atbaidoši – divas čūskas dažādās krāsās savijušās kopā, tad Diāna terārijā ar kastīti, kurā mudž tārpi… Tāda ir arī Diānas laulība un ģimenes dzīve: atsevišķas gultas, atšķirīgas brokastis, kas notiek klusā agresijā, vīra atkarība no azartspēlēm, meitas atsvešināšanās, brālis – gejs, mātes izsmalcinātība un gudrie padomi… Un simboliski Diāna pārvietojas pa Rīgu ar smago čemodānu rokās. Kāpēc Diānai jāstiepj šis čemodāns un kam viņai tas vajadzīgs? Kāpēc Diāna nespēj saraut saites ar vīru?

Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu skatītāji lomās uz teātra skatuves visbiežāk pieraduši redzēt skaistu un šarmantu, bet šajā filmā viņa ir neizgulējusies, nogurusi, nelaimīga un pelēka sieviete, kura nezina, ko iesākt ar savu dzīves nastu. Bet aktrise spēlē ļoti pārliecinoši! Filmā ir arī citas sievietes, kas cieš no morālās, fiziskās un seksuālās vardarbības.

Bez galvenās līnijas, kurā atklājas partneru sarežģītās attiecības, filmai ir vēl divi nozīmīgi atzari – Diānas meitas Astras, 9.klases skolnieces, attiecības ar vecākiem un iekļaušanās jauniešu kompānijā un brāļa Edvarda paralēlā dzīve – viņš precas ar Viktoriju, bet dzīvo kopā ar draugu.

Filmā pārdomas raisa arī skola un skolotājas tēls. Tā kā mūsdienās ar katru gadu aktuālāka kļūst pedagogu problēma un jau gadiem Latvijā tiek runāts par skolotāja profesijas prestiža celšanu, filmas varbūt varētu ko mainīt uz augšu, taču Astras skolotājas tēls vēl vairāk rada iespaidu, ka skolās strādā nesimpātiskas un vecmodīgas učenes (Lai piedod aktrise!), kas māk tikai skaisti runāt par atbalsta pasākumiem un trīc par skolas reitingu.

Interneta dzīlēs atradās fakti, ka filma balstīta uz patiesiem notikumiem, bet filmas nosaukumā zilā asiņu krāsa nenozīmē augstmaņus, režisores izpratnē tā ir trausluma un emociju krāsa.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri