Valmieras Ziņas

ReTV: Vidzemē autovadītājiem atkal jāpierod pie sniegotiem ceļiem

Vidzemē rīts sākās ar snigšanu – sniega sega uz mašīnām, kokiem, uz ceļiem. Latvijas Vides, ģeoloģijas un metroloģijas centra vadītājs Andris Vīskna ReTV Ziņām stāsta, ka šī beidzot varētu būt sniegota ziema. Viņš pauž, ka Vidzemes pusē būs ziemīgāki laikapstākļi un zemi klās sniegs. Arī gaisa temperatūra gaidāma līdz -5, -7 grādiem, kā arī gaidāmais nelielais siltuma vilnis izpaudīsies mazāk.

Par to, ka daudzi Latvijā ilgojas pēc sniega, liecina sociālie mediji, kas bija pārpludināti ar sniegu un ziemas prieku fotogrāfijām. Taču jāatceras, ka no sniega nepieciešams uzmanīties – tieši no ceļiem un drošību uz tiem. ReTV ziņām policijā norāda, ka avāriju skaits šajā laikā būtiski pieaug; lai izvairītos no sānslīdēm, jāņem vērā vairāki padomi.

Lauris Starikovs, autoskolas “Lauris” vadītājs, atgādina, ka, lai izvairītos no sānslīdēm ir jāievēro trīs galvenās lietas: jāizvairās no straujas virzienu maiņas, straujas bremzēšanas un strauja ātruma palielināšanas. Viņš uzsver, ka tās “sanes” mašīnu, – ja tiek mainīts virziens, riepas protektors nevar izspiest ūdeni, radot akvaplanēšanu.

Katrs autovadītājs zina savu drošo braukšanas ātrumu, taču vēl svarīgi ir ievērot distanci starp transportlīdzekļiem, kā arī jāizvairās no manevriem, kas nav nepieciešami, piemēram, apdzīšanas. Teorija par mašīnas savaldīšanu sānslīdes apstākļos nav sarežģīta, bet problēmas rodas praksē, jo līdz ar stresu jātiek galā ar transportlīdzekļa iztaisnošanu.

Autoskolas vadītājs pauž, ka, tiklīdz rites pretestība pieaug un saķere samazinās, auto kļūst nekontrolējams. Nepieciešams izspiest sajūgu, tādā veidā pārtraucot bremzēšanos. Kad rats ripo, sānslīdes virzienā jāsagriež stūre.

Vēl viena bīstamība uz ceļiem šādos apstākļos ir gājējiem – ejot pa ceļu, visiem jāņem vērā, ka kāds var nesavaldīt savu spēkratu (trajektorija var mainīties).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri