Valmieras Ziņas

ReTV: Valmierā aizdegas pagrabs; tajā nebija ierīkoti detektori

Lasīšanas laiks: 2 min

25.augustā ap plkst. 4 no rīta daudzīvokļu mājas pagrabā Valmierā izcēlās ugunsgrēks, ko izdevās novērst tikai ar ātru iedzīvotāju ziņošanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD). Lai gan ugunsgrēku likvidēja ātri, sekas varēja būt sliktākas. Tās būtu novērstas, ja obligāti koplietošanas telpās vajadzētu lietot dūmu detektorus. Iespējams, ka nākotnē visās koplietošanas telpās un arī pagrabos vajadzēs ierīkot gan detektorus, gan ugunsdzēsības aparātus.

Dzīvojamās mājas pagrabā ugunsgrēks izcēlās ap pulksten četriem, ugunsdzēsēji noreaģēja ātri – atbrauca mazāk nekā piecās minūtēs. Par to, kāds ir iemesls, nemāk spriest. Spriežot pēc zemes, kur ir daudz izsmēķu, iespējams, tas varētu būt kāds izsmēķis, jo nekādas elektroinstalācijas un vadi nav redzami. “Pieteica VUGD viena no mājas iedzīvotājām. Naktī bija sajutusi dūmu smaržu, sākumā domājusi, ka svecīte deg, izrādās – nē. Koridorā izgāja un sajuta vēl spēcīgāku dūmu smaku, tad gāja uz leju, pagrabā redzēja degšanu un zvanīja VUGD,” pauž Jānis Bagāts, Valsts policijas pārstāvis.

Ugunsdrošības noteikumos ir atrunāts, ka daudzīvokļu māju bēniņus, pagrabus un tehniskās telpas noslēdz, lai neļautu nepiederošo personu iekļūšanu. Tiesa gan – likumā nav noteikts, ka daudzīvokļu māju koplietošanas telpās obligāti ir jābūt ugunsdzēšamajiem aparātiem un dūmu detektoriem. Taču ugunsdzēsēji rekomendē tos tomēr lietot. “Protams, tas būtu nepieciešams pagrabos. Primāri, galvenais, lai dzīvokļos ir dūmu detektori, bet jābūt arī koplietošanas telpās dūmu detektoriem ugunsdzēšamajiem aparātiem,” saka Mārtiņš Lingarts, VUGD VRB Valmieras daļas komandiera pienākumu izpildītājs.

“Apskatot pagraba telpas, bija konstatēts, ka ugunsgrēks divu pagrabu platībā notiek, un, ar mājas vecāko sazinoties, bija noskaidrots, ka uzskaite par mājas pagrabiem nav bijusi, ir bijuši arī kādi neapsaimniekoti pagrabi, pārbaudes laikā mēģināsim visu skaidrot,” saka Jānis Bagāts.

Dainis, kuram dzīvoklī ir dūmu detektoros naktī dūmu smaku nesajuta, viņu pamodināja ugunsdzēsēju spēcīga dauzīšana pa dzīvokļa durvīm. Taču līdz šim neko tādu viņš nav pieredzējis. “Es te 20 gadus dzīvoju, vienīgais, pīpji mūždien bija, tos kāds savāca, bet baigi daudz bija, saslaucīja čupā un izmeta.”

ReTV sazinājās ar mājas vecāko, lai sarunātu interviju, taču pēcāk atbildīgā persona uz zvaniem neatbildēja. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā atgādina, ka namsaimniekam jāveic ugunsdrošības instruktāža mājas iemītniekiem, kā arī evakuācijas ceļā, kas ir kāpņutelpā, un pagrabā jābūt atbrīvotiem no visiem šķēršļiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri